Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Másnak is van még ilyen...

Másnak is van még ilyen szerencsétlen arc és név memóriája vagy csak engem ver az élet?

Figyelt kérdés
Rettenetes az arc memóriám és elég gáz ez rám-meg mindenkire nézve már többször "beégtem" miatta és most is csak fogom a fejem hogy mit csináltam. Egyszer felvételin segítettem egy lánynak, de év elején már nem ismertem meg. Most pedig első félévben tanított x tanár második félévben pedig y, mindkettő tervezési feladatokkal foglalkozott, és a mostani feladatot nem személyesen adtam le, és az első félévbeli tanártól kérdeztem, hogy elfogadta-e. Rá se jöttem amíg nem gondoltam bele jobban a nevekben. Vagy elkezdtem kántálni a medencénél egy srác nevét (nyáron hogy ugorjon bele) mikor őt nem is úgy hívták de őket is összekevertem. Valaki mondja hogy nem csak én vagyok ekkora "selejt" T.T
2014. máj. 22. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy "selejt" az ún. arcvakságba sok ember szenved! Én pld nem tudom az emberek nevét megjegyezni és nehezen ismerem fel őket, ebből már nekem is volt néhány kellemtelen szitum. Múltkor pld a metrón köszönt egy srác, és beszélgetni kezdett, én meg nem tudtam, honnan ismerem. Aztán amikor leszállt, akkor jöttem rá hogy honnan, de a nevét csak családi segitséggel sikerült kideriteni. Úgyhogy ne aggódj, nagyon sokan vagyunk hozzád hasonló helyzetben.!!
2014. máj. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ilyen helyzetben hogy kéne reagálni vagy mások mit gondolhatnak amikor összekeverik őket vagy nem ismerik fel? Pl az a lány akiről írtam azután már nem volt valami kedves hozzám bár lehet alapból nem is bírt volna. Én kb úgy viselkedek mintha elástam volna magam csak fogom a fejem hogy hogy lehetek ilyen béna. Amikor a medencés srácot kevertem össze az egy tök jó hétvégi nyaralás volt "netes barátokkal" de arra se tudok így visszagondolni mert egyből a medence eset jut eszembe és egyből elszégyellem magam. Most meg nem is tudom mit gondolhat a tanár :S mondta is hogy másvalakinek a mappájába tettem az anyagot (a jelenlegi tanároméhoz) és csak akkor esett le de nem tudtam mit kéne tennem vagy mondanom olyan kínos :S
2014. máj. 22. 08:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a névmemóriámmal nincs gond, viszont az arcmemóriámmal annál inkább. Nagyon sokat kell látnom egy embert, hogy emlékezzek rá. Szóval nem vagy egyedül, nyugi. :)
2014. máj. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem arcmemóriámmal nincs gond, mindenkit felismerek 30 év után is, vagy ha már egyszer láttam valahol, de a névmamóriám pocsék, idegesítő, hogy nem tudom megjegyezni a neveket.
2014. máj. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is vannak "gondok" :D. Nekem a rövidtávú memóriám rettenetes. Bemutatkozik valaki és 20 másodperc múlva már nem tudom mit mondott. Telefonálok, és miután leteszem a kagylót agyalnom kell, hogy mit is beszéltünk meg a telefonban. Szóval ha te "selejt" vagy akkor én hulladék :D

Viszont a "vizuális memóriám" nagyon jó. Ábrákra, képekre, arcokra simán emlékszem. Még akkor is, ha csak rövid ideig látom őket.

2014. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én rászoktam arra, hogy jegyzetelek az ismerősökről. Pl. telefonomban levő kb. 100 nevet most már nem tudok hova tenni, újabb nevekhez már írok rövid megjegyzéseket.

De jegyzetelek azokról a csajokról is, akiket salsa, bachata táncórákon és bulikban ismerek meg, ha találok hozzájuk közösségi oldalas képet, akkor azt is hozzáteszem, mert sokszor ugyanazok pár hónap múlva bukkannak fel, és ciki lenne nem megismerni őket.

2014. máj. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A névmemóriám viszonylag jó, legalábbis az arcmemóriámhoz képest. Utóbbi viszont szinte nincs is... Nálam már ott kezdődnek a problémák, ha valaki sapkát vesz fel, vagy megváltozik a frizurája. Egyszer pl. egy osztálytársam a barna haját vöröses-barnára festette át. Erre megkérdeztem a padtársamat, hogy ki az új lány. Áááá, egyáltalán nem volt ciki, hogy 4 év után nem ismertem meg a saját osztálytársamat... Aztán egy másik eset, hogy nyáron 1 hónapig együtt dolgoztam egy gyakornokkal, napi 6 órában. Aztán összefutottunk az utcán kb. 3 hónapra rá. Ő rám köszönt, én vissza, de fogalmam sem volt, hogy ki az. Míg nem a párom fel nem világosított róla. Hozzáteszem, a párom mindössze 2-szer látta a lányt életében, mikor bejött a munkahelyemre. És ez még csak két sztori volt a sok közül. Szóval nem vagy vele egyedül. Hányszor kaptam már vissza ismerősöktől, hogy milyen neveletlen vagyok, hogy az utcán nem is köszönök rájuk. Azóta azt szoktam csinálni, hogy minden ismeretséget azzal kezdek, hogy elmondom, hogy szörnyű a név- és arcmemóriám, tehát ne csodálkozzon, ha nem ismerem fel.
2014. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nevekkel én is sokszor hadilábon állok.

De arcokat mindet megjegyzem, tudom honnan ismerős és mikorról, csak a neve vész a feledés homályába gyorsan. Viszont ha egyszer megjegyeztem valakinek a nevét, azt sem felejtem el többet.

Akármelyik egyetemi vagy gimnáziumi évfolyamtársamnak meg tudom mondani a teljes nevét, és akkor is felismerem őket, ha sokat változtak.

2014. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat egy kicsit megnyugtató hogy az ilyen esetek nem is olyan ritkák csak én valahogy egyáltalán nem tudom kezelni őket. Én csak magamban szoktam megjegyezni hogy igen, szőke haja van szemüveges és spanyol nyelvsuliba járt...mégse ugrott be amíg egy beszélgetés közben nem hozta fel (a sulit mert hát spanyolt nem sokan tanultak az ismerőseim közül) és csak akkor ugrott be kb a 2-3. héten hogy jaaa te vagy az?...."^^

A tanárokat is azért kevertem össze, mert mindkettő magas vékony ősz és idős. Bár amikor jobban belegondoltam a jelenlegi tanáromnak bajsza is van.

Az ilyen kis magamnak tett megjegyzéseket mindig megjegyeztem, de az hogy felidézzek egy arcot...ami azért vicces mert sokat rajzolok portrékat (lehet hogy tudat alatt ezért :D)

2014. máj. 22. 10:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Ennyire nem nehezen, mint neked, de nekem is rossz az arc- és névmemóriám, kivéve ha valakinek elég jellegzetes az arca vagy neve ahhoz, hogy megjegyezzem, amúgy aránylag sokat kell látnom vagy hallanom a nevét. Volt anno egy szerencsétlen csaj, akinek pár hónap leforgása alatt vagy négyszer bemutatkoztam, baromi kínos volt, már fogta a fejét. :D


A szomszédságban meg biztos, ami biztos, ráköszönök mindenkire, a szomszédaim nagyobb részét nem ismerem fel.

2014. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!