Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ hogy valaki milyen...

Mitől függ hogy valaki milyen jó alvó? Meg lehet ezt tanulni?

Figyelt kérdés
Én elég rossz alvó vagyok, néha 2 óra hosszáig is tart míg elalszom, és van hogy hajnalba is felébredek és nem tudok visszaaludni. Párom pont az ellentétem, 2 műszakban dolgozik (2 nap 12 óra nappal, 2 nap szabi, 2 nap 12 óra éjjel, 2 nap szabi) és neki semmi idő nem kell az átállásra. Ugyanígy el tud aludni pillanatok alatt este 8-kor, mint reggel 7 órakor. Ha kérdezem, hogy csinálja, annyit mond hogy fáradt ember bárhogy el tud aludni. Na ezzel halálra idegesít, mert én is fáradt vagyok, mégse tudok aludni. Lehet ezen változtatni vagy ez alkati dolog?
2017. okt. 29. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van benne alkati tényező is, de szerintem tanulni is kell. Senki sem úgy születik, hogy el tud aludni magától, a kisebb gyerekeket többnyire altatni kell.
2017. okt. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindenen mulik es nem ertek egyet azzal hogy pusztan csak alkati kerdes. Inkabb nagyban fugg az eletmododtol, lelkivilagodtol.

Hiaba vagy faradt, ha az agyad nem tud kikapcsolni, es hiaba dolgoztal, ha nem sportolsz valamit vagy nem mozogsz eleget, akkor nehez elaludni. Illetve vannak mas tenyezok is. Peldaul: Mennyit idegeskedsz? Mennyi kavet iszol? Mennyi cukrot eszel? Dohanyzol? Lefekves elott mit csinalsz? Mikor lefekszel el tudod-e csendesiteni az elmedet, vagy a gondolataid forognak forognak korbe korbe?

-Szoval minden nap kell mozogni felorat minimum ami nem a napi robot. Hetente ketszer sport, fizikai megeroltetes, futas, joga, torna, sulyzozas, uszas, barmi de ne egy szimpla seta legyen, mert azt naponta kell.

-Minden este idoben fekudj le, lehetoleg ugyanakkor, es kelj fel reggel lehetoleg mindig ugyanakkor.

-Lefekves elott legyen csend, felhomaly, lefekves utan pedig a legjobb a teljes sotetseg a szobaban, igy kisebb az esely hogy felebredsz ejjel. Lefekves utan ne gondolj semmire, csak a be es kilegzesedre koncentralj, illetve az is hatasos modszer, ha ellazitod egyenkent az izmaidat. De erosen koncentralni semmire sem szabad. Nagyon sok relaxacios technika van fent a neten, probald ki oket.

- Es persze delutan mar mellozni kell a kavet, cukrot illetve barmi olyat ami ebren tart. Illetve a dohanyzas nagyban hozzajarul az almatlansaghoz.

- Lefekves elott jo meg egy csesze meleg kamilla tea, vagy meleg tej mezzel, mind a ketto ellazit es konnyiti az elalvast.

Szoval sok minden van ami segiti az elalvast, es az almatlansagnak is sokfele oka van. Lehet meg kellene kerdezni egy orvost is, hiszen allhat valamilyen egeszseg problema is a hatterben.

De szerintem a leggyakoribb a rendszeres mozgas hianya, mert a napi robot okozta kimerultseg nem eleg egy jo alvashoz, ha nem sportolsz melle.

2017. okt. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ajánlom a bio melatonin-t, nekem megváltotta az életem
2017. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!