Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó körülmények között élek,...

Jó körülmények között élek, mégis honvágyam van?

Figyelt kérdés

3,5 éve élek külföldön, az otthoninál sokkal jobb körülményeket sikerült biztosítanunk magunknak a párommal, holott még mindketten diákok vagyunk, egyetem mellett diákmunkából tartjuk fenn magunkat.

Végre azt csinálom, amit mindigis szerettem volna, mind a szakot, mind a munkám (nem függenek össze) nagyon szeretem.

Viszont az utóbbi időben sokszor spontán eszembe jutnak pillanatok a gyerekkoromból, otthonomból, olyan élethűen, mintha egy perce még ott lettem volna, érzem a napsütést az ablakon át, illatokat...szóval, elképesztően valós emlékek, leginkább a 8 és 12 éves korom közötti időszakból.

Ma amikor egyedül jöttem haza vonattal (kivételesen, mindig a párommal együtt megyünk, de ma korán végeztem), már sötét volt, égtek a vagonban a villanyok (öt körül). Akkor egy pillanatra elképzeltem, hogy ha a nagyszüleimmel élnék falun, akkor ugyanígy utaztam volna minden este haza a közeli nagyobb városból, ahol nyilván tanultam volna (csak középiskolában, mert egyetemre nem lett volna lehetőség). Valaki lehet, kint várna az állomáson...

Azért a nagyszüleimnél, mert 8 éves korom óta minden évközbeni szünetet illetve az egész nyarat ott töltöttem.

Igazából néha belegondolok, hogy ha anno a falusi nagyszüleim vesznek magukhoz (ideiglenesen a másik nagyszüleimmel éltem városon, hosszú történet), akkor minden máshogy alakul. Nem jobban, nem rosszabbul, csak máshogy. És akkor most valóban hozzájuk tartottam volna haza a vonaton tanítás után.

Járok ugyan haza, de csak a szüleimhez, falun körülbelül 6 éve nem voltam. A nagymamám meghalt, még azidő alatt, amikor otthon éltem, a nagypapám pedig 2-3 év alatt teljesen leépült szellemileg ezt követően. A szüleim járnak látogatni ugyan, de már őket sem mindig ismeri meg. A ház a nagybátyámé, ezért nem is leszek ott még jó ideig (nincs jóban a szüleimmel se, amióta mama meghalt, szóval, szomorú történet).


Mi lehet az oka, hogy honvágyam van, ha minden rendben az életemben, jó irányba haladok?


23l


2017. nov. 2. 19:00
 1/3 A kérdező kommentje:
*égtek a lámpák (nem pedig a "villanyok", elnézést)
2017. nov. 2. 19:02
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért mert kötődsz a családodhoz és azokhoz a helyekhez, amiket jó ismersz és ahol felnőttél. Ebben nincs semmi különös szerintem, a legtöbb ember átmegy rajta, aki külföldön él.
2017. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hami407 válasza:
Szia! Sajnálom, hogy honvágyad van, megértem. Én is külföldön élek, és nagyon hiányzik otthonról minden. A jó körülmények mit sem számítanak, ha nem vagy boldog a környezetedben. Emiatt ne bántsd magad, ez normális dolog. Az élet nem egy listából áll, amn ki kell pipálni dolgokat - állás, pipa, lakás-pipa, kapcsolat-pipa, stbstb. Az a kérdés, hogy boldog vagy-e? Illetve ha belegondolsz, hogy hol szeretnél lenni 3, vagy 5 év múlva, mit válaszolnál magadnak? Ha diák vagy érdemes végigcsinálni a sulit, de elgondolkozni, hogy utána hol szeretnél lenni. Szóval ez most akár egy lehetőség is kipróbálni magad kint, és ha úgy alakul, hogy végül hazajössz, akkor nem fogod úgy érezni, hogy valamit kihagytál. Sok sikert, és kitartás.
2017. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!