Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire erkölcstelen ellopni...

Mennyire erkölcstelen ellopni egy szaloncukrot a boltból?

Figyelt kérdés
2016 decemberében nagyon szomorú voltam, bementem a Lidlbe nagybevásárlást tartani, aztán gondolkodás nélkül zsebretettem egy szaloncukorkát, hogy majd azzal felvidítom magam. Azóta gondolkodtam azon, vajon ez mennyire erkölcstelen? Úgy értem, soha nem loptam sehonnan semmit, mégcsak szellemi terméket sem ezen az egy cukorkán kívül, de ezt is csak azért mertem, merthogy a szaloncukorkákat úgysem méregetik-számolgatják pontosan, mi baj lehet belőle? Olyat, ami darabra van, vagy feltűnő, sosem lopnék, mert nem szeretnék bajt okozni ezzel az ott dolgozóknak (pl. leltárhiányt csinálni, hogy az ő fizujuk bánja meg). Legalábbis amúgy remélem, hogy a szaloncukorkáknál nem feltűnő/gond, ha eltűnik 1-2 darab.
2017. nov. 4. 20:52
 1/7 A kérdező kommentje:
(Sajnos túlságosan szeretem a cukorka szót, sorry:((()
2017. nov. 4. 20:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahol dolgoztam, a szaloncukrot dekára árultuk, az olcsóbbnak 20 ft-ra jött ki darabja, a drágábbnak 100 ft volt. Ezzel az összeggel károsítottad meg a boltot.

Szerintem erkölcstelen, mert amit csinálsz az téged jellemez, de a multiknak jól megy. Inkább az a kérdés, hogy te milyen embernek tartod magad, és hogy neked belefér-e ez a cselekedet.

Adj legközelebb borravalót a pénztárosnak, ha furdal a lelkiismeret.

2017. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon, a multiktól való lopás erkölcsi értelemben a lehető legkisebb bűntett amit csak ember elkövethet. (Más a helyzet, ha helyi kisvállalkozók boltjából lopsz.) Amiatt jobban szívom a fogam, hogy a multik napi szinten annyi fogyasztásra alkalmas ételt dobnak ki, amennyivel ki tudja hány éhező családot tudnának megetetni, aztán a ceo-k mégsem írnak ki ilyen kérdéseket a lelkiismeret furdalásuk miatt...
2017. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első, hát, nem tartom magam rossz embernek, mármint jónak sem, mert vannak bogaraim meg hamar beadom az unalmast, de ha ez így megy, ez alapján már bőven kompenzáltam a kis lopást, mert gyakran hagyom az ilyen visszajáró 5-10 forintokat, vagy nagyon szívesen segítek a rászorulóknak, hasonlók (egyébként olcsó fajtából volt a szaloncukor, kimérős, talán 700 forint volt kilója, ha nem kevesebb)

Második, egyetértek veled amúgy ebben az ételkidobásos dologban. Nem is szívesen vásárolok multiknál, zöldség-gyümit pl egyáltalán nem. A fejesek meg nyilván azért nem gondolkodnak el ezen, mert nekik fentről nem muszáj lenézni ide:-) Másrészt meg hülye szabályok vannak a termékek tartására, amik nagyon nagy általánosságba vannak véve, sajnos...

2017. nov. 4. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valami nem a te kedved szerint van csomagolva, kihelyezve, még nem kell ellopni. Ez is lopás, ha egy kis 20 Ft

-os csokit ellopsz, az is ugyanolyan lopásnak számít. Persze simán megtehetnék a multik, hogy minden vásárlónak adnak ingyen 1-2db szaloncukrot, kb fel se tűnne a bevétel-kiadás mutatójukon, de mivel ez nem így történik, így nem helyénvaló, hogy zsebreteszed, főleg úgy, hogy nem okozna gondot kifizetni pár 10 forintot.

2017. nov. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem becsületes dolog lopni, de annyira nem súlyos, hogy tavaly óta ezen rágódj. Viszont ha szereted a cukorkákat, tegyél igazságot cukorkalopás témában, erről dumáltunk a minap:


"Volt még egy nagyon jó történet, azt Évi különösen szerette és órákig el tudott töprengeni rajta.


Amikor anyuka második elemista kislány volt (ez olyan, mint most a második általános) - egy kis falusi iskolába járt. És óra előtt azt mondta a tanító bácsi neki meg egy másik kis osztálytársnőjének, hogy hozzanak húsz-húsz fillérért selyemcukrot. És húsz fillért adott anyukának, és húsz fillért a másik kislánynak. El is szaladtak a boltba, a boltos bácsi kimérte a két zacskó selyemcukrot, átadta a két kis vevőnek, és még külön, ajándékba a kezükbe is nyomott egy-egy cukorkát. Az osztálytársnő az ajándék cukrot egyből bekapta, de anyuka úgy gondolkozott, hogy a cukor nem neki jár, hiszen a tanító bácsi pénzén vásároltak. Ezért a nála levő zacskót kibontotta, és az ajándék cukrot is beletette. Utána visszamentek az iskolába. A tanító bácsi a másik kislánynak szépen megköszönte a felbontatlan zacskót, de anyukára fejcsóválva és gyanakodva nézett, és azt mondta: "Ejnye." Persze, mert a tanító bácsi nem számlálta meg a cukorkákat, és nem tette mérlegre, azt hitte, hogy anyukám azért bontotta meg a zacskót, hogy elcsenjen belőle... Kinek volt igaza? Évi nem tudta eldönteni, és sokszor eltöprengett, és sokszor megtárgyalta Világoskékkel is, hogy mi a fontosabb, a látszat, vagy az, hogy az ember igazán becsületes legyen."


(Fehér Klára: Mi, szemüvegesek)

2017. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
Őszintén szólva ilyenen én nem problémázok, a kimérős aszalványokból, magvakból olykor bekapok egy-egy darabot.
2017. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!