Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A színházi zaklatásoknál,...

A színházi zaklatásoknál, amik kiderültek (Marton, Kerényi) miért hisznek az emberek tévében beszélő "tanúknak", honnan tudják, hogy ki mond igazat?

Figyelt kérdés

Most már figyelem egy ideje ezeket a színházi zaklatásos ügyeket, Marton, aztán Kerényi, elég ronda botrányok, ismert emberekkel a középpontban.


Társadalomszociológiai érdeklődésemet akarnám bővíteni, hogy kinek mi a véleménye, vajon hogy lehet, hogy előkerülnek eddig ismeretlen nyilatkozók, nyíltan megvádolnak ismert, munkájukban elismert személyeket - nem mondom, hogy ha valaki sikeres a munkában, az garancia, hogy nem csinál undorító dolgokat, a kérdés viszont nem erről szól - mire aztán, az emberek csont nélkül elhiszik, hőbörögnek és kinyírnák dühükben ezeket a rendezőket?


Miért hiszik el az emberek a tévében nyilatkozóknak minden szavát, ha ők azt mondják, hogy zaklatta őket, akkor az miért biztos, hogy úgy is van?


Miért nem jár ki az ártatlanság vélelme a rendezőknek?


Nehogy félreértse bárki: a legmesszebbmenőkig gusztustalannak és károsnak tartom ezeket a dolgokat, ezek bűncselekmények, ha tényleg megtörténtek.


Nem kétségbevonom, hanem azt nem értem, hogy a rendezők véleményét miért nem akarja senki meghallgatni? Miért nem várják ki a tárgyalások eredményeit?


Mi áll ennek a hátterében, ki mit gondol?


Kicsit olyan középkori boszorkányperre hasonlít, ahol tényleg elég volt néhány tanúvallomás, és már vitték is a vádlottakat a tömlöcbé.



2017. nov. 9. 05:07
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
30%
Az ártatlanság védelme csak jogi úton járna, a csőcseléknek ez nem számít, a tömeg, vagy legalább egy része mindig vádló oldalára áll, bármiről is legyen szó. (Nyilván a hangosabb része)
2017. nov. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
16%

Én nem is hiszem, hogy jogilag nagyon meg lesznek hurcolva ezek az emberek, viszont a média által amit elszenvednek, az szerintem semmiképp sincs arányban a tettükkel.

Úgy is mondhatnám, lényegesen undorítóbb dolog valakit tönkretenni így, mint az, amit ők elkövettek.

Fel lehetne ezt fogni úgy is, hogy xyz embereket zaklattak, és örülhetnek, hogy egyáltalán még így is érintkezésbe léphettek velük.

De nem, ezeknek hírnév kell bármi áron, meg a kis érzékeny, egoista, agyonkényeztetett lelküket kell ápolgatni.

Nem tudom, pl a Sárosdi Lilla trágyadomb előadásainak nézőinek a száma mennyit ugrott mostanában, dolgoztam én is anno színházas körökben, tudom, milyen nehéz a szr előadásokra nézőket szerezni.

2017. nov. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
79%
A megvádoltak közül tett valaki feljelentést rágalmazásért?
2017. nov. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"Miért nem várják ki a tárgyalások eredményeit"


Milyen tárgyalásokét? Egyik mélyen tisztelt ismert személy sem védekezik bírósági úton. Mindketten elismerték, hogy történt, ami történt. És hivatkoznak művészi szabadságra.

2017. nov. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
81%
Amíg csak egy ember vádol, addig azért az emberek és az intézmények is fenntartásokkal kezelték az ügyet. De amikor már többen csatlakoztak, akkor változott a hozzáállás mindenki részéről.
2017. nov. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
78%

Zaklatás, minden hol van, a gyárban soron dolgozóknál is, irodákban is, stb.

Jogi út? Ezek elévültek. Jogi út? A megvádoltat aki tehetnének lépéseket a becsületük védelmébe. Mivel nem tesznek, gyanítható, több és durvább dolgok is történhettek.

Szerintem, bármilyen munkássága van, volt egy embernek, ilyesmire nem jogosítja fel.

2017. nov. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
85%

Talán azért hiszik el, mert a "szereposztó dívány" nem új keletű fogalom.

Vagy azért, mert a mindennapi életben is tapasztalják, hogy a munkában előbbre jut az a nőcike, aki szeretője a főnöküknek. Akkor is, ha tehetségtelen, nem szeret dolgozni.

A rendezők pedig természetes, hogy tagadják. Kicsit kellemetlen a sajtó visszhang, de a 7 millás végkielégítés jó sebtapasz"

2017. nov. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
6%
Mert ez a módi. Ne foglalkozz vele.
2017. nov. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
37%

Hiába mosdatod őket, ezeket ők tették.

Pont tegnap láttam a Kerényiről egy videót ahogy elfenekel egy gyereket anno a tv-ben vállfával. Állítólag ezt nagyon szerette a színházakban is csinálni...

2017. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
56%
Én elmondom miért hiszek. Amíg egy az egy ellen a felállás nem teszem le a voksom sehová, amíg ketten vádolnak, már kezd gyanús lenni, de a második vádoló lehet hírnévvadász is. Abban az esetben, amikor már nyolcan-tízen vádolnak szerintem nem kérdés. Az "úriemberek" nem védekeznek jogi úton a vádlókkal szemben vagy be is ismerik, akkor már nem kérdés, hogy bűnösök.
2017. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!