Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem kezd negatív...

Csak szerintem kezd negatív és ellenszenves irányba mozdulni a metoo kampány?

Figyelt kérdés

Nőként úgy vélem, hogy kezdenek néhányan visszaélni ezzel a dologgal. Szerintem több évtizedre visszamenőleg már nem lehet valakit meghurcolni. Kezd számomra kicsit olybá tűnni, hogy ez az egész már csak a figyelemfelkeltésre megy függetlenül attól, hogy most férfiről vagy nőről beszélünk.

Az elején úgy gondoltam, hogy ez hasznos, mert erről kell beszélni, de már túlzás, szerintem. A híroldalak vezetőhíreiben kb másról sincs hír... Kb kicsit olyan az egész, hogy ki tud "nagyobbat" mondani. Ti mit gondoltok erről?



#zaklatás #metoo kampány
2017. nov. 11. 10:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván így van. Minden jöttment most vérszemet kapott és megnevez valami híresebb embert. Érdekes mód nem a Bélát nevezik meg a faludiszkóban aki részegen benyúlt a bugyijukba 20 évvel ezelőtt .Az még jól is esett nekik.
2017. nov. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Engem azért zavar, mert annyira kontrollálatlannak tűnik az egész. Tudom, hogy ez nehéz, mert szerintem nincs olyan ember, aki ne élt volna át ilyet...
2017. nov. 11. 10:38
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Nőként úgy gondolom, hogy az effajta magatartás morális következményei nem évülnek el. Nőként még azt is gondolom, hogy akiket most úgymond meghurcolnak, azok -

legalábbis az itthoni esetekben - nemcsak néhány évtizede, hanem a közelmúltban is visszaéltek hatalmi pozíciójukkal, lásd Marton kirúgását a torontói színházból 2015-ben (!), szexuális zaklatás miatt. Nőként úgy vélem, hogy nem a #metoo kampány hurcolja meg ezeket az embereket, hanem a közvélemény ítéli el azt, amit hosszú évtizedeken keresztül elkövettek.

A magam részéről - nőként is - nagyon sajnálom, hogy olyan emberek is érintettek, akiknek a művészi tevékenysége, munkásságuknak a kultúrához hozzáadott értéke megkérdőjelezhetetlen. Nagy kár, hogy emberként nem tekinthetők senki számára példaképnek.

Az, hogy a médiában felkapott téma lett a szexuális zaklatás, egyszerre jó és rossz. Jó, mert pozitív változáshoz vezet, szemléletben, szabályozásokban. Rossz, mert amihez a bulvár nyúl, abból szenzációhajhászás lesz. Viszont a médiában minden csoda 3 napig tart, ez is le fog csengeni - a kampány hatására létrejött szemléletváltozás, intézmények stb. viszont megmaradnak. Azt szokták mondani, hogy ahol gyalulnak, hullik a forgács - ez van, nem tudom, hogyan lehetne kikerülni, önmagában a téma és a kampány jelentőségét jottányit sem csökkenti.

2017. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

Az érdekes az hogy mindenkinek egyszerre jut eszébe 10-20 év után hogy előadja mi történt anno? Eddig mire vártak?

Meg össze akarják mosni a szexuális zaklatással lassan azt his ha a kőműves utánafütyül valakinek. Vicc.

2017. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%

" Eddig mire vártak? "


Arra pl., hogy érezzék a támogatást, és ne az történjen a végén, hogy az áldozatot ellehetetlenítik, az elkövető pedig nyugodtan zaklathasson tovább bárkit, mert a többi áldozat már végképp nem mer majd megszólalni.

2017. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Biztosan van olyan, aki visszaél a helyzettel, de én azért örülök, hogy végre történik valami.

10-20 évig azért nem beszéltek róla, mert nem mertek. Utolsó, ha veled nem történt ilyen, annak én mérhetetlenül örülök, de nem tudod, hogy mennyire nehéz ezt elengedni. Most azért meri mindenki, mert sokkal jobb úgy kiadni, ha tudod, hogy (sajnos) mennyi sorstársad van és tudod, hogy rengetegen vannak veled. Az utcán utánad fütyülés is zaklatás valamilyen szinten, mert én például meg szoktam rémülni ezektől az esetektől. Kérlek, ha te nem, akkor se vedd félvállról, mert pontosan ezért nem törődnek vele eleget.

2017. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem csak szerinted. Nagyon kontra-produktívnak tartom az egészet. Egyrészt a nagyon régi esetek felhozása tényleg ellenszenvet kelt, másrészt meg annyi triviális, oda nem illő dolog kerül ki metoo címen, hogy egyrészt a friss és valódi esetek elvesznek közöttük, másrészt ezzel csak azt érik el, hogy a komoly eseteket is kevésbé fogják az emberek komolyan venni. Ez a farkast kiáltós eset, csak épp nem azt fogják megenni, aki fölöslegesen kiáltozik.
2017. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

" ezzel csak azt érik el, hogy a komoly eseteket is kevésbé fogják az emberek komolyan venni."


Ezt az érvelést már olvastam.:-) És jelenleg nagyon nem úgy tűnik, hogy ebbe az irányba haladna a dolog. A friss esetek már nyugodtan, sokkal jobb esélyekkel vihetők jogi útra, ott nem a közvélemény, és végképp nem a fanyalgó, rosszabb esetben áldozathibáztató kisebbség dönt.

2017. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

én ezt megértem, és ahogy írtam, velem is történt már ilyen - meg kb kivel nem. de honnan tudjuk, hogy ez tényleg megtörténik? Mi van, ha valaki bosszúból rámutat xy-ra? Ugye azt nem kell bemutatnom, hogy milyenek tudnak lenni az emberek. Szerintem ez aggályos.

Amerikában volt egy ilyen pedofil botrány, ahol egyre érdekesebb, hihetetlen történeteket (ami fizikailag képtelenség pl) mondtak el a gyerekek. Film is készült belőle.

2017. nov. 11. 12:33
 10/21 A kérdező kommentje:
amúgy engem érdekel a dolog, és beszélgettem néhány ismerősömmel, barátommal és ők is kezdik ezt unszimpatikusnak érezni.
2017. nov. 11. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!