Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

A gazdagabb emberek sokszor miért rendetlenebbek?

Nem általánosítás, de több tehetősebb (családos) ismerősöm is kupisabb az átlagnál, rendetlenebb a házuk/kocsijuk, hanyagabbak. Ennek van valami oka? Azért, mert nagy házat nehezebb fenntartaniuk? Esetleg nem is érdekli őket? Tisztelet a kivételnek.

Keress kérdéseket hasonló témákban: rendetlen, gazdag, ház

2017. nov. 13. 18:02  Privát üzenet  

A válaszok

Szerintem meg ez pont, hogy egy nagyon hülye általánosítás, mivel az égvilágon semmi összefüggés nincs az anyagi háttér és a rendszeretet között. Én pl pont fordítva vagyok, valamivel jobb anyagi körülmények között élek, és nagyon rendszerető ember vagyok. Míg az a pár közelebbi ismerősöm (kevésbé tehetősek) akiket én ismerek és belelátok az életükbe rettentően rendetlenek.

Mégis eszembe nem jutna összekötni a tényt az anyagi lehetőségeikkel.

Pedig, azért rá lehet mutatni olyan egyszerű összefüggésekre, hogy sokkal nehezebben válnak meg a kacattól vagy ha már valami nem kell, mert mi van ha mégis kell, de pénz meg nincs.

Mégis, szerintem összességében nem az anyagi helyzet határozza meg a rendszeretetet.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2017. nov. 13. 18:13 Privát üzenet

Baromi egyszerű: akinek nem a lottón hullott az ölébe a vagyon, az a legtöbb esetben sokkal többet hajt, mint egy átlagos ember.

Mi is a jóléttel párhuzamosan leszünk egyre kupisabbak, mert hacsak nem vezetik helyetted a céget, kénytelen vagy minden időd annak szentelni... a maradékot meg nem feltétlenül egész napos takarítással akarod tölteni.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2017. nov. 13. 19:11 Privát üzenet
En is egyetertek az utolsoval, pont ezt akartam irni

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2017. nov. 20. 15:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha van egy barátnőm, aki kicsit gazdagabb lett és egytől egyből beképzeltebb is, és mindneki elvan vele, hogy "jaj de szép", "jaj de szexi", ő meg élvezi, és konkrétan meg is...
Ki a gazdagabb? Andy Vajna vagy Simicska Lajos?
Miért mondják azt, a tehetősebb/gazdagabb emberek, hogy a pénz nem boldogít?
Magyarok miért ellenzik, hogy kulturálisan sokszínűbb és gazdagabb legyen az ország?
A gazdag világvezetők az emberre gyakorolt hatalmát élvezi és akarja fenntartani, de mi lenne akkor, ha ezt intelligens gépeken kiélvezné, akkor nem akarna még gazdagabb lenni vajon?
Miért vagyunk irigyek ha valaki gazdagabb nálunk és még mutogatja is?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!