Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 18 évesen nagykorú vagyok,...

18 évesen nagykorú vagyok, elméletileg felnőtt, de még sem érzem magam annak? Ez betehető annak, hogy?

Figyelt kérdés
Hogy csak 2019ben fogok érettségizni, 20 leszek azon a nyáron. Évvesztes is vagyok, plusz volt egy nyelvi évem, ami nálunk a mi sulinkban nem ért semmit, mert nem tanítottak semmit. Idén akarok előrehozott érettségit angolból és informatikából, hogy jövőre ezekkel ne bajlódjak. Az egyik végzős barátnőm szintén 18, ő márciusi születésű úgyhogy ő előbb került suliba, és 19 lesz érettségikor. Magyar tanár akar lenni, és sokat beszélünk a tovább tanulásról. Fel szokta hozni, hogy azért nekem van még egy évem, készüljek időben. És ilyenkor belegondolok, hogy ha felvesznek az egyetemre oda ahova akarok jelentkezni, akkor ott helyt kell állnom, anyáék nem lesznek a segítségemre, hiába önállósodtam az évek alatt. Egyszerűen nem érzem azt 18 évesen, hogy a fiatal felnőtt kategóriába tartoznék. A felsőbb évfolyamokról mindig volt olyas valaki akivel jóban voltam, beszélgettünk, és akkor őket sokkal idősebbnek láttam a koruknál és ha én belenézek a tükörbe vagy az osztálytársaimra nézek nem látom azt a "felnőtt kinézetet" mint náluk. Aztán néhány 13 éves meg úgy sminkeli magát mint egy huszonéves, és mellettük még inkább azt érzem, hogy úgy nézek ki mint egy 13 éves. Én nem szoktam magam sminkelni (évente 1szer max 2szer), kivágott ruhában sem vagyok sokat, szinte nincs is, mindegyik szolidabb, miért tenném ki? Ti is éreztétek ilyesmit, vagy hogy már felnőttként kéne viselkedni, de nem érzitek annak magatokat. Én szerintem akkor érzem magam már felnőttnek, ha egyszer lesz egy gyerekem.

2017. nov. 17. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogod annak erezni magadat, ha ez megnyugtat. De meg fogsz oldani mindig mindent. Nem olyan para az egyetem se, ne aggodj. Minden szirszarrol bombaznak emailekkel, tartanak tajekoztatokar, a tanarok is sokszor elmondjak a fontos dolgokat. Es ha igy se ment at valami, akkor meg mindig lehet kerdezni valakitol. Nyugalom. En is elegge feltem, hogy jajj mi lesz velem, meg nem tudok semmit, aztan mindig elintezek meg megoldok mindent. Mint ahogy mindenki. A tobbiek is ugyanilyen felelmekkel mennek oda
2017. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Igaz, én még nem vagyok 18,csak 17. De a legnagyobb örömöm, amikor a gyerekkori óvodás barátnőimmel éjszaka kilógunk és beszökünk a játszótérre, ahova max 12 évesek mehetnének be:)

Mindenki azt hiszi kettyós vagyok, főleg, mikor megnézik közelebbről a szememet. Az egyik zöld, a másik kék :D

2017. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok, másodeves egyetemista. És rohadtul nem érzem magam felnőttnek. Majd talán akkor akkor, ha a megszerzett diplomámmal el tudok helyezkedni és külön tudok költözni a családomtól.
2017. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs erre törvény, hogy annak kell érezd magad. Leginkább majd az élethelyzetek hozzák magukkal azt, hogy “felnõsz”, amikor már valódi felelõsséggel teli helyzetekbe kerülsz.


Van aki 25-30 évesen sem érzi magát felnõttnek, van aki öregkorában is gyerekesen viselkedik néha, sokféle variáció van. De egész fiatalon is lehetsz érett szellemū, ha olyan élethelyzetekbe kerülsz....

2017. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az agyad még nem fejlődött ki teljesen 18 éves korodban, csak huszonvalahány évesen (nem emlékszem) lassul le a fejlődése és mentális értelemben onnantól számítasz felnőttnek.
2017. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Én addig nem éreztem magam felnőttnek, amíg nem volt saját keresetem és nem költöztem külön tök egyedül, akkor tapasztalja meg az ember, milyen saját lábra állni.

szóval nyugalom.

2017. nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!