Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki soha nem sír?

Figyelt kérdés

A tudományos magyarázat érdekelne. Én nem vagyok egy szomorkodó ember, de így is sírok mondjuk kéthavonta egyszer, egy megható filmen, vagy csak úgy, a fáradtságtól. Ma ez szóba jött a munkahelyen (barátinak mondható a viszony a kollégák közt), és az egyik kolléga azt mondta, ő 2015 óta nem sírt egyáltalán, még a szeme se lett könnyes soha. Én nem értem, hogy lehet ez, meg most már aggódok is miatta egy kicsit, mert nekem hatalmas feszkólevezetés az, ha bőghetek egy jót :D

Ez igaz, ilyen van? És egészséges?

Ráadásul tavaly (tehát 2016-ban, egy évvel később, mint a megjelölt időpont) szakított a párjával, és 2015-ben veszítette el az édesapját.

Hogy lehet ennyire "keménynek" lenni?


2017. nov. 23. 23:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam sírni, nem gondolom, hogy ez probléma lenne. Egyszerűen máshogy vezetem le a feszültséget. Utoljára két éve sírtam egy temetésen, azóta legfeljebb a hidegtől vagy az álmosságtól lett könnyes a szemem. Filmen összesen egyszer sírtam, valahogy nem tud olyan mélyen érinteni a dolog, könyv meg pláne nem. Érzem, persze, hogy szomorú vagy megható, de sírni nem sírok. Én is nőből vagyok, ez nem jelent semmit. Attól, hogy valaki nem olyan, mint te, még nem jelenti azt, hogy nem egészséges, normális ember.
2017. nov. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem egy trauma után pszcihológus első kérdései között volt, hogy tudok-e sírni. Már a trauma után egyből az orvosok is furcsállták, hogy hogyhogy nem sírok, azt kérdezték, hogy fakír vagyok-e. Addigra már a sokadik nagy nehézség volt az életemben az a pont rövid időn belül (másfél év) és nem ment. Akkor a pszichológus megsiratott, és jobban is lettem, utána ment egy-két hónapig a sírás, és most fél éve megint nem tudok, pedig érzem, hogy jót tenne. de nem megy, pedig most is eléggé fáj a szívem valami miatt. És nem megy!

Azt mondta a pszichológus, hogy ez akkor van, ha valaki megszokta, hogy mindig erősnek kell lennie, mert ő felelős másokért, és nem akarja, hogy ők gyengének lássák, megszokta, hogy nem nagyon engedhei el magát. És, hogy van az a pont, mikor már nem tudsz sírni, ha már túl sok.

2017. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én utoljára 7 éves koromban sírtam amikor anyám úgy megvert higy 1 hónapig ott maradt a jele. Akkor még fogadtam hgy nem sírok többet mert a könnyek nem visznek semmire. Most vagyok 13/F
2023. jan. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!