Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki soha nem sír?

Figyelt kérdés

A tudományos magyarázat érdekelne. Én nem vagyok egy szomorkodó ember, de így is sírok mondjuk kéthavonta egyszer, egy megható filmen, vagy csak úgy, a fáradtságtól. Ma ez szóba jött a munkahelyen (barátinak mondható a viszony a kollégák közt), és az egyik kolléga azt mondta, ő 2015 óta nem sírt egyáltalán, még a szeme se lett könnyes soha. Én nem értem, hogy lehet ez, meg most már aggódok is miatta egy kicsit, mert nekem hatalmas feszkólevezetés az, ha bőghetek egy jót :D

Ez igaz, ilyen van? És egészséges?

Ráadásul tavaly (tehát 2016-ban, egy évvel később, mint a megjelölt időpont) szakított a párjával, és 2015-ben veszítette el az édesapját.

Hogy lehet ennyire "keménynek" lenni?


2017. nov. 23. 23:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tom, engem csak az tud könnyeztetni, ha hagymát szelek, amúgy férfi vagyok. :D
2017. nov. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
attól ,hogy azt mondta nem biztos ,hogy igaz is
2017. nov. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nőként írtam a kérdést, és a kollégám is nő. De férfi kollégák is "vallottak" (mikre nem képes a túlóra), ők is sírnak évi pár alkalommal, a csaj meg full komolyan mondta, hogy ő nem sír, még meg is volt lepve, hogy mennyire "el van maradva" az átlagtól.
2017. nov. 24. 00:10
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember esetében megvannak a dolgok, amik kiváltják a sírást, és ez mindenkinél más, a hagymaszeletelést leszámítva, azt nem ússza meg talán senki. Most őt vagy nem érték olyan dolgok, amik ezt kiválthatnánk, vagy olyannyira máshogy kezeli ezeket az érzéseket, hogy egyszerűen nem sírja el magát miattuk. Lehet, hogy közben ő meg kéthavonta egyszer indokolatlanul dühös lesz és eltör néhány tányért a falon. Mindenki csinál valamit, amivel levezeti a nehezebb érzéseit és a feszültséget, nem kell feltétlen a sírás legyen az. Különbözőek vagyunk, különböző reakciókkal. Én apróságokon könnyen elsírom magam, de ha valami komoly rossz akármi történik, akkor nem tudok sírni, akkor leblokkolok és akár napokig meg sem szólalok.
2017. nov. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle emberi “betegség” van, nem értem miért pont ezen akadsz le, egy ilyen ember biztos nem furcsább, mint egy autista, attól hogy valamiben eltér a többi embertõl.

Én jobban furcsállnám, ha valaki azt mondaná, hogy sohasem boldog, a sírás hiánya még oké. Vagy furcsább, ha valaki naponta sír.


Fiatalabb koromban hetente sírtam, nem számoltam, de óriási gyakorisággal.. Ahhozképest ma már nagyon megváltoztam, olyan helyzetekben is “kemény” vagyok, amikor más nem, évente 1-2-szer fordul elõ, máskor inkább ideges leszek sírás helyett. Filmeken is ritkán sírok, mert nem mindenki néz romantikusokat vagy drámákat, sõt olyan is van akinek nincs ideje filmeket nézni!

2017. nov. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nehezen tudok sírni. Valószínűleg a neveltetéssel megtanultam azt a hülyeséget, hogy egy fiú csak ne sírjon (ezt tudom magyarázatként elképzelni, hogy a cikiségtől való félelem erősebb a sírásnál). Ezt "tökélyre fejlesztettem", több mint tíz évig "kitartottam". De emiatt az olyan pillanatok, amikor már kellett volna, nagyon nyomasztóvá váltak. Akkor már nem arról szólt a történet, hogy visszafojtsam, hanem ellenkezőleg, ki akartam adni. De nem sikerült. Fullasztó érzés, egy belém kódolt 66-os parancs, ami duzzasztógátként nehezedik a szememre, és mindenestül elzárja a könnycsatornát. Nem is tudom mihez hasonlítani, legbelül visítok, mint egy disznó, és ahogy jönne kifelé, elhal, mintha a testem hullamerevségbe állt volna. Aztán, amikor (szintén 2015) elpusztult a kutyám, akkor hogy felfokozzam a bánatot, rákerestem a Hachikō Monogatari film utolsó jelenetére. Az végre megtörte a jéggé fagyott könnyet, még ha csak egy rövid időre is. Nagy megkönnyebbülés volt, átvitt a gyászon. És bár azóta sem sírtam, nagy trauma nem is ért.

Senkinek nem kívánom, hogy elfelejtsen sírni tudni.

2017. nov. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Én részegen, vagy ha iszok akármilyen szomorú vagyok és sírás kiváltó szomorúságba vagyok, képtelen vagyok sírni. Egyébként gyakran sírok.
2017. nov. 24. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

én néha röhögőgörcsöt kapok ahelyett, hogy elsírnám magam.

Szerintem ez rosszabb mint a nem sírás.


"Józsi, meghalt az anyukad."

ha ezután röhögsz az elég rosszul veszi ki magát...

2017. nov. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább: miért sírnak egyes emberek gyakran?

Én mindig megütköztem ratja, amikor valaki mesélte, hogy xy itt sírt neki valami miatt. Én sose értettem, miért kell bőgni, meg drámázni. Az nem old meg semmit. Legalábbis nem az én esetemben.

Emberek előtt amúgy se vagyok hajlandó sírni, nem egnedi a büszkeségem, ha meg nagy ritkán egyedül vagyok, az az időszak kincs, mert ritkán adatik meg, azt inkább kiélvezem, hogy végre senki nem zavar, és csapok egy otthoni "csak magammal törődök" napot, szóval kellemesen eltöltöm, sírás helyett.

2017. nov. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

9-es: van olyan ember, aki tipikus drámakirály(nő) és annyira érzelemközpontú, hogy majdnem szó szerint mindenen bőg. Ismerek ilyen embert, nekem rettentően fárasztó. De ő ilyen, más meg egy érzéketlen tuskó.


Kérdező: ne higgy el mindent feltétlenül, amit mások mondanak. Ennyi erővel én is állíthatnám a lehető legmeggyőzőbb, hogy pl. 15 éves korom óta nem sírtam. De most az mire jó? Meg őszintén szólva aligha érdekelne bárkit, hogy valaki mikor és mennyit sír.

2017. nov. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!