Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl szigorú vagyok magamhoz?

Túl szigorú vagyok magamhoz?

Figyelt kérdés

Sajnos gyerekkorom óta probléma van a fogaimmal, genetikai illetve hiánybetegség okozta.

Rendszeresen járok fogorvoshoz, sosem hanyagoltam el, mégis 23 évesen ott tartok, hogy 2 fogamra korona kell, hátra két helyre meg implantátum vagy híd (valószínűleg az utóbbi lesz, mivel a szervezetem nagyon rosszul reagál minden idegen anyagra).

Emellé még van egy fogínybetegségem is sajnos, amit kezelni kell (ez 3-6 havonta 80€).

Látszatra sem szépek a fogaim, alulra fogszabályzó kéne (bölcsességfog miatt elcsúsztak), felülre meg direkt héj, de több fogorvos is lebeszélt, hogy ha nem egyforma méretű, de jobbára egészséges fogaim vannak, akkor fogadjam el így, a többi amit meg kell csinálni, fontosabb.

Jelenleg külföldön járok egyetemre, mellette dolgozom.

Ha a kötelező kiadásokon kívül semmit nem költenék magamra, havi kb 300€-t tudnék félretenni. A fogaimra ennek a 20-szorosa kéne elsőre, ha otthon csináltatnám, a sokszorosának a sokszorosa pedig, ha itt.

Jelenleg már van egy kis megtakarításom (1300€), de ez kb semmi.

Több munkát sajnos nem tudok iskola mellett vállalni, otthagyni meg nem akarom. Passziválni még egy évig nem tudok.


Szóval, az egyetlen megoldás az lenne, hogy soha semmit nem veszek magamnak. Soha egy ruhadarab, soha egy cipő, soha egy jobb minőségű kozmetikum, egy kávé egy kávéházban, egy nyaralás, semmi.

Már gondoltam, addig a 3 évig megpróbálom, ameddig egyetemre járok, az alatt összejönne valamennyi, de eddig mindenki azt mondta, így csak lelkileg tönkreteszem magam.


De mi értelme az új ruhának, cipőnek, ha közben meg a fogsorom nem tökéletes?


2017. nov. 25. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak fogadd el magad és légy boldog amiért te te vagy :)
2017. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nincs nekem semmi bajom magammal, csak szeretném, ha még 30 felett is meglennének a fogaim.
2017. nov. 25. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!