Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért játszák az emberek...

Miért játszák az emberek magukat büszkének, lenézőnek?

Figyelt kérdés
Olvastam már azt valahol hogy azok az emberek akik lenézőek, fraernak játszák magukat valójában nincsenek magukkal megelégedve és ezért a külvilágnak azt mutatják hogy ők a valakik.. ( közben meg tudják hogy nem, ezért ezzel akarják megmutatni) nektek mi a véleményetek?
2017. nov. 25. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Így van. Mint a kisgyerkőcök, olyanok belül, minden ember.


Képzeld el hogy egy úton végigmész, ahol szörnyek vannak az út szélén, akik meg akarnak ölni. Ha elég erősnek mutatod magad, olyannak aki nem fél és gyengének titulálja őket, akkor ők elhiszik ezt, és nem fognak bántani, és erősnek látnak.


A felnőtt emberek pont ugyanilyenek, a külvilágot szörnynek tartják, akik őket akarják bántani, és el akarják mindenkivel hitetni hogy őket nem lehet bántani.

Ez az egész harc az emberke fejében játszódik le. A külvilág semleges, senki nem akar neki rosszat, csak ő létezik.

2017. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A büszkeséggel nincs bajom, de azt nem helyeslem, ha valaki lenéző. Lehet, hogy a büszke ember elégedetlen, na és?

Az hogy valaki nincs megelégedve magával, azt nem föltétlenül pejoratívan értik. Jelentheti azt is, hogy ambicíózus, már jó pozícióban van, mégsem elégszik meg, mert mégjobbat akar. Azt nem tudom te hogyan érted, ebben a megfogalmazásban, de ettől nem lesz valaki föltétlenül "kevesebb".

2017. nov. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért mert a médiában nyugati életet hirdetnek és akinek itt nincs meg az vessztes.Ezzel az a baj hogy, ott a segély több mint amit itt munkával lehet keresni és az èlet semm drágább mert nyugati árak vannak itt.Én is találkoztam ilyenekel de senki nem veszi komolyan öket max valami birkának mert nem nyugati fizetést kap akkár mekkora szinész is .
2017. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van benne igazság, valamint ezzel mintha lepleznének is valamit maguk körül. Ha nekik így jó...
2017. nov. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is van benne igazság. Belsőleg tudják hogy ők maguk milyenek, de a külvilágnak azt mutatják hogy tökéletesek hogy másoknak is az legyen róla a véleményük. Szóval ezek szerint nagyon adnak az ilyen emberek a véleményre.
2017. nov. 26. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!