Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szeretik...

Az emberek miért szeretik jobban a kamuképeket, mint egy mindenféle szerkesztést nélkülöző természeteset?

Figyelt kérdés
Vannak hobbifotós ismerőseim, akik agyonretusálják a képeiket, aztán kapnak 100+ lájkot, egy valódi képet meg alig értékelnek.
2017. nov. 28. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert szebb? Mégis miért? :D Ugyanez van egy sminkes vs természetes nő profilképével, vagy egy lemosott vagy dzsuvás autóval, vagy egy vázlatrajzzal vagy egy kész műalkotással.

A fotó belövése csak a folyamat egy része egyébként, ha csak a kameragomb benyomásához kellene érteni a fél világ ebből élne.

2017. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt mindenki szereti a legjobb formáját mutatni, ha arcképről van szó. Más esetekben pedig meg kell ütni az egekbe tornászott ingerküszöböt, ezért van egy sima tájképen HDR effekt meg mindenféle, amitől látványosabb lesz. A valóság senki sem érdekel, legalábbis a közösségi oldalakon biztosan nem. Még a fotós oldalakon is túl van tolva minden, mert egyszerűen azon akad meg a szemed, ami karcolja a retinádat és kopogósan kontrasztos.
2017. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért van, mert a valóságot azt láthatod bármikor.


Ugyanolyan ez mint a könyvek, filmek. Azoknak is szólnia kell valamiről. Még egy életszerű helyzetet is fel kell építeni, jól bemutatni ahhoz hogy hatásos legyen.


De amúgy képből is van ezerféle, az agyon szerkesztettől a relatív jól felépítettig. Van az inkább grafikus irány, ami akár több fotóból dolgoz össze egy extrémet. De átlag fotós inkább az objektívvel és a jól beállított fotóval játszik.

2017. nov. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Másik, hogy a lájkok száma inkább az adott egyén népszerűségétől függ.


Én nem vagyok népszerű, ha kiteszek egy képet amit éppen a Dunakanyarban fotóztam akkor talán 1-2 ember ránéz. A többi le se szarja. Ha egy népszerű haverom kitesz hasonló képet akkor az azonnal 40-50 lájkot "ér".

2017. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért nem mindenki szereti ám. Én spec. kifejezetten utálom ha valaki kamuképet küldd. Főleg netes ismerkedéskor
2017. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!