Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A vágás és animálás milyen...

A vágás és animálás milyen komponenseket terhelnek leginkább? Mennyi egy 1080p-s szerkesztést kezelő gép ára alaphangon, ha képernyőtől az egérpadon át mindent beleszámolunk?

Figyelt kérdés

Hobbiból rajzolok, most egyetemre kaptam egy olcsó 2in1 netbookot, és nagyon megtetszett a digitális rajzolás. Gondolkodom rajta, hogy hobbi szinten belevágnék az animálásba.

Mik a gépigények 2, illetve 3D-s animálásnál? Milyen képernyő az ajánlott?

Ne haragudjatok, elég kezdő vagyok. Angol fórumok alapján próbálgattam gépeket összerakni, de nagyon más árak jönnek ki, no meg félek, hogy elszúrom és nem kompatibilis alkatrészeket veszek.



2016. szept. 24. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:

pontosan mivel akarsz animálni? Milyen programmal? Milyen hosszú videókra gondoltál? Mennyi pénzed van rá? ASztali gép kell most, vagy notebook? Ha asztali, gépen kívül perifériák kellenek?


Animációkhoz jobb multi thread kell, illetve nem árt a gyors és nagy memória sem, gpu-t is terheli, de kevésbe mint a procit, ilyen téren ha belefér érdemes i7-re beruházni (feltéve, hogy komolyan csinálnád) + SSD-re, 16gb ram elég neki.

2016. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tekintve, hogy teljesen kezdő vagyok az animáláshoz, konkrét szoftverek, tervek még nem rajzolódtak ki. A netbookot csak azért említettem, mert az mutatott rá, hogy nocsak, mozgóképekben milyen szépen kiélhetném művészi perverzióimat. Eddig nagyjából csak a Adobe termékcsaládról hallottam, de szívesen fogadok tanácsot, szívesen nézelődök a témában, amint tudom, hogy megengedhetek magamnak egy rendes gépet. Ha nem, akkor nem csorgatnám a nyálam.

Gondolom nem Pixar-szintű mesékkel szokás kezdeni, egyenlőre szerintem 3-5-10 perces kis videók is bőven elegek lennének tanulni.

Ami az anyagi keretet illeti, most van 200.000 forintom, két héten belül érkeznie kéne még 200.000-nek, ebből az egészből 350-et rászánok, ha nagyon muszáj, de ha mondjuk negyedannyiért már kétdimenziós tízperces animációk megvalósíthatóak lennének, akkor még átgondolnám, hogy egyenlőre elég az, hiszen mégsem megélhetésnek képzeltem el, bár az is biztosan jó lehet :)

Perifériák? Hm, van egy 2000 forintos egér-billentyű kombóm, meg pár drágább hangfalam, úgyhogy minden más. Eddig nem igazán költöttem gépekre, egy tízezres géppel élek 2 éve.


Szerinted van bármi esélyem ilyen körülményekkel?

2016. szept. 24. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!