Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pszichiátriai betegekhez...

A pszichiátriai betegekhez miért nem tud normálisan viszonyulni az emberek nagy százaléka?

Figyelt kérdés

a. van, aki fél tőlük

b. van, aki elfogadja őket, és segíti őket

c. van, aki undorodik tőlük

d. van, aki maga is beteg

e. van, akinek semleges



2017. dec. 6. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Mert maggyarember szerint nem létezik ez a kategória, hogy pszichiátriai beteg. Vannak az igazi őrültek akik visítva ruháikat szaggatva rohangálnak ,meg verik a fejüket a falba , meg a hisztisek akik nemhogy összekapnák és megemberelnék magukat csak nyafognak és kitalálnak maguknak hangzatos 'betegségeket'. Szóval ez a viszony..
2017. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Most őszintén mit vársz egy homofób, szexista, rasszista világtól? Amíg egy néger leszbikus nőn fennakadnak, addig arról nem is beszélhetünk, hogy hogyan kellene hozzáállni a pszichiátriai betegekhez. Sajnos rengeteg téves előítélet van velük kapcsolatban, mindenki keveri összevissza a betegségeket és sajnos erről főleg a média tehet szerintem...
2017. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Mert nem nagyon téma a közbeszédben, a sajtóban sem, így ismeretlen az átlagembernek. Ami ismeretlen, attól pedig félni szoktak az emberek, nem véletlenül, a félelemnek is megvan az evolúciós szerepe.
2017. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szenes43 ***** válasza:
74%

Van egy nemzetközi szabvány amely minden pszichiátriai betegséget számmal jelöl. 3 kötetnyi füzetben 550-600 szám szerepel amiből aki valamikor a pszichiátria látókörébe kerül egyet kapni fog.

Kísérlet képen az utcán közlekedő járókelőt behívnánk a rendelőbe és mondjuk élsportoló lenne az is beleférne a 600 számkód valamelyikébe. Orvosi pecsét,aláírás és a köznyelv rámondhatná hogy bolond. Az alacsony értelmi szinten létező embertömeg "ítél"?

2017. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Én egy keveréket képeznék a választási lehetőségekből, miszerint:

Undorodva félnek tőlük sokan, mert valójában nem is ismerik őket, csak az imitt-amott olvasott "szaksajtóból tudják", mit is jelent ez a betegség. Így kiderül, hogy (a kivételeket leszámítva) ö is valamilyen szinten pszi-beteg.

2017. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
e. Engem igazából hidegen hagynak, van itt tőlünk 5km-re is egy település ahol jóformán csak az ott működő intézet létezik, néha látni belőlük párat a városban is, de igazából nem csinálnak semmit, vásárolnak, hazamennek, aztán szevasz. Miért kéne lenéznem őket?
2017. dec. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán miért kellene tudniuk róla? 😁 Én kiszedtem még a lapokat is a kartatékából, amiken az szerepelt, hogy xanaxot szedek. Mikor dolgozni mentem. De persze megőriztem a lapokat. Még mindig csak azt tanácsolom, hogy amiről nem tudnak, arra nem tudnak reagálni sem! A gyógyszereket meg be szoktam rakni vitaminos dobozba, amiben vitamin volt, hogy ne legyen feltűnő. Így ha valami, akkor azt mondom, hogy vitamint szedek. Egyenként kicsomagolom az ezüstös csomagolásból a xanaxot, mindet belerakom ilyen dobozba, és kész! Ha meglátják hogy pszichiáterhez mész, akkor meg azt mondod, hogy nem tudsz aludni, altatóért jársz.
2017. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!