Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A muzulmánok hogy képesek...

A muzulmánok hogy képesek ilyen embert prófétának tekinteni?

Figyelt kérdés

A kérdést Mohamed személyére értem, nem magára az iszlám vallásra, ezért raktam ebbe a kategóriába, és nem provokálni szeretnék.

Engem érdekelnek a vallások, sokat olvastam mindegyikről, de nem tudom megérteni, hogy a muzulmánok hogy képesek azok felett elsiklani, amiket Mohamed tett az életében. Hogy lehet egy ilyen személyt Isten prófétájának tekinteni és szent személynek tartani?

A muzulmánok által prófétának tekintett Mohamed:

- szexuális viszonyt folytatott egy 9 éves lánnyal

- rabszolgákat tartott

- elvette a menyét feleségül

- támogatta még a gyerekek lefejezését is

- 11 felesége volt

- támogatta a terrort és megölette azokat, akik nem értettek egyet vele

- lopott, nem tekintette a nőket egyenrangú félnek a férfiakkal

- támogatta a nők megerőszakolását, ha azok nem engedelmeskedtek

- verte a saját feleségeit

- támogatta a megkövezéseket

- követelte, hogy a nők fedjék el mindenüket

- megverte vagy megverette azokat a gyerekeket, akik nem akartak imádkozni

- támogatta az öngyilkos merényleteket

- támogatta a szexuális életet kiskorúakkal

- kapzsi és mohó volt

- amikor rájött, hogy se a zsidók se a keresztények nem akarnak áttérni, gyűlölettel fordult feléjük és meg akarta ölni az összeset (a Korán a közepétől a végéig tele van zsidó és keresztény gyűlölettel, a Koránban legalább 25 vers szól arról, hogy a hitetleneket öljék meg)


És a Koránban szerepel, hogy Mohamed a tiszta szent erkölcs, az abszolút követendő példa mindenki számára.


Én ezt nem értem. A békés, normális muzulmánoknak nincs ezzel gondja?

Se Jézus, se Mózes nem volt ilyen, se Buddha se senki. Én például nem tudom a muzulmán vallást hitelesnek tartani azok után, hogy ezeket mind olvastam Mohamedről.


Ti mit gondoltok?

Ti tudnátok követni egy olyan vallást, amelynek a "prófétája" ma kb életfogytiglanra lenne ítélve egy börtönben?

Ha valaki egy arab országban megtenné ezeket, amiket Mohamed csinált, kivégeznék.


Most nem vallásháborút akarok indítani, csak kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok arról, hogy egy ilyen személyt prófétának tekintenek és szent embernek még azok a muszlimok is, akik amúgy senkinek sem ártanának.



2017. dec. 11. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Mert az iszlamisták a "béke vallásának" gyakorlói olyan egyszerűek mint a barlangrajz.


Off. Mit gondolsz amúgy? Most hogy legyőzték az ISIS-t bejelenti az USA hogy Jeruzsálem Izrael fővárosa. Olaj a tűzre. Micsoda véletlen egybeesés...

2017. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Tudnál esetleg hiteles forrást adni ezen állításokról? Engem is érdekel a vallástörténet, de én némileg másként ismerem Mohamed életrajzát...
2017. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ezek közül majdnem mindegyik pont teljesen hétköznapi dolog náluk. Az lenne fura, ha a nőket egyenrangú félként kezelnék, és senkit se erőszakolnának meg, mindenkinek csak egy felesége lenne, valamint nem akarnák kiirtani a más kulturájú embereket.
2017. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Arab kultúrkörben ezek tényleg természetes dolgok, de a kérdező itt úgy általánosságban muzulmánokra tette fel a kérdést, tehát más hívőkre érdekes inkább a kérdés. Olyanokra, akik nem arab kultúrkörből származnak
2017. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

A muzulmánok meg sem kérdőjelezhetik a vallásukat, már maga az bűn lenne ha kritikát fogalmaznának meg. Azaz kérdés nélkül, dogmatikusan kell elfogadniuk.

Finoman szólva nem egy IQ bajnokok egyébként sem, az oktatás a legtöbb muszlim országban a vallásról szól, nem olyan mint a nyugati. Nem véletlen hogy a migrik csak 17%-a dolgozik és csak 45% járta ki a kötelező (általános) iskolákat.

2017. dec. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Az oktatásuk és a politikájuk is jelentősen vallás alapú, gyakorlatilag születésüktől az van beléjük verve hogy isten van, Allahot szeretni kell, Mohamed tanításait pedig követni kell mert az a helyes, az a jó. Gyakorlatilag ők olyanok mint amilyen Európa volt a sötét középkorban, csak inkvizíció nélkül modernebb eszközökkel, a vallás és isten létét és helyességét még csak megkérdőjelezni sem lehet nyilvánosan. Személyes véleményem szerint ilyen ostoba nézeteket valló vallásnak a mai modern világban már nem lenne szabad léteznie.
2017. dec. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Hát ezek nem valami kiugró esetek. Elég csak megnézni Szaúd-Arábiát.

Ott teljesen hétköznapi dolog a halálbüntetés, a lefejezés nyilvánosan a főtéren, a megkövezés, a brutalitás. Az is normális, hogy valaki egy 10-12 éves kislányt vesz feleségül akár 65-70 évesen. Szaúd-Arábiában az "igazságszolgáltatás" meg a büntetések szinte semmiben sem különböznek az iszlám államtól.

Az araboktól sosem állt távol a brutalitás. Sajnos akármilyen hihetetlen, ezek a kegyetlenségek arrafelé elég megszokottak, az átlagnak már fel sem tűnik.

2017. dec. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

Kicsit provokatív a kérdezesi stílusod. Nem védeni akarom a muszlimokat, de jó nagy baromságokat írtál kedves kérdező.

Mohamed támogatta az öngyilkos merényleteket? (k.u. 621 körül?)

Mohamed életrajzában én nem olvastam, hogy 9 éves kislánnyal szexelt volna. De biztosan más kiadás volt az én kezemben.

Ha a koránt olvastad volna akkor nem az van benne hogy írtsunk ki minden hitetlent.

2017. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6%
Olvastad? És hol? Dzsihádfigyelő vagy valami hasonló szennylap lehetett. Bizonyára nem saját gyűjteményed. Röviden hazugság az egész. Egyenként nem mennék bele, mert felesleges akkor hülyeség mind. Inkább megkérdezem hogy ha szerinted ez mind igaz lenne akkor hogy lehet hogy 1,8 milliárd muszlim él a földön és a legtöbben az iszlám vallásra térnek át. Ha ennek a sok marhaságnak amit itt felsoroltál, csak egy töredéke lenne igaz, pár száz embernél nem követnék többen.
2017. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

8 évig jártam katolikus iskolába, szóval én kb 3szor annyi szennyet tudnék felhozni a kereszténységről, mint amennyit te összekapartál mindenféle xenofób oldalról az iszlámról. A hinduizmus is elég nagy sz@rnak tűnik, bár arról csak 1 könyvet olvastam úgy 5 éve, a buddhizmusról meg semmit sem tudok az alapokon kívül, de tudod mit, szerintem az sem kevésbé gusztustalan, mint a többi vallás.

Lényeg a lényeg: ha csak ki akarsz ragadni egy vallást, mondván, hogy az mennyivel rosszabb a többinél, akkor nem tűnsz sokkal okosabbnak azoknál, akik az általad kiragadott vallásban hisznek.

2017. dec. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!