Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félelem mindenféle intimebb...

Félelem mindenféle intimebb fizikai érintkezéstől -miért?

Figyelt kérdés

Ismerek valakit, aki próbálja magába fojtani minden érzelmét, nem bízik meg szinte(?) senkiben és fél pld. a csókolózástól meg minden hasonló dologtól (öleléstől nem, de azt sem osztogatja mindenkinek, ok nélkül). Állítása szerint nem undorodik ezektől, egyszerűen csak fél az érintkezéstől. Érdekli is ez az egész, csak fél tőlük. Bűntudata van, amiért olyan, amilyen, nem szereti a személyiségét, sem a külsejét. Bármennyire is szeretném, nem tudom megérteni őt. Elfogadom, hogy ilyen, de annyira rossz őt így látni, mert szinte biztos vagyok abban, hogy ez így neki sem túl jó. Sőt, biztos, hogy nem jó. Ezeken kívül 1-2 éve játékfüggő, szociális élete nincs túl sok, haverjai vannak, mélyebb barátsága nagyon kevés.

Szeretnék neki segíteni ebben... szerintetek miért lehet nála ez a félelem-dolog? És, ha javítható a helyzet, hogyan?



2017. dec. 14. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam/vagyok, rajtam az segített, hogy a rokonok elkezdtek többet ölelgetni, puszilgatni.
2017. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A haphephobia egy olyan fóbia, amikor az érintett fél a fizikai érintkezéstől. Általában a szexuális zaklatástól való félelemhez kapcsolódik. Azt ajálnom nézzetwk utána valahol, hátha segít
2017. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenki fél a dugástól amíg nem csinállja.
2017. dec. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem félek semmi ilyesmitől mégsem érintkezem senkivel csak úgy. Egy előnye van ennek: ritkán vagyok megfázva:)
2017. dec. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. 22 éves szűz srác vagyok, a felül írttal ellentétben vannak barátaim, és szociális életem, de csajozással mindig gondjaim voltak, én túlságosan a jófiú típus vagyok, ami nem nyerő általában. Na lényeg az, hogy ugye sose részesültem semmilyen intimebb érintésben. Söt. Még nem intim érintésben is ritkán részesülök, még az is eléggé fura és zavaró tud lenni. De olyan részeken, amit meg sose érintenek meg de én csak rá gondolok, rögtön összeszorul a gyomrom, és fura érzésem van. Már mások közelsége is eléggé zavaró. Ez calami mentális fal lehet, ami évek során felépült, amin soha nem lépett át senki, és az agyba ez így rögzült be. Gondolom az intimitás megtapasztalása ami ezen változtathat.
2017. dec. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!