Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen feminista szervezetek...

Az ilyen feminista szervezeteknek miért hajtanak fejet?

Figyelt kérdés

Akik az "egyenlőségért" küzdenek, közben a férfiakra hátrányos kvótákat örömmel fogadnák. Akik hisztiznek és kikövetelik a kvótákat de szigorúan csak a kényelmes, jól fizető helyeknél.

Se a rendőrségnél, se a tűzoltóságnál se e a katonaságnál nem kell nekik kvóta, mert az nem kényelmes, ott meg lehet sérülni, és sz@r a fizu.


És semmilyen problémájuk nincs a nőket ért pozitív diszkriminációval (gyerekelhelyezés, szórakozóhelyek, könnyített felvételi, stb.)


Nem provokálni akarok, de miért engednek és hajtanak fejet az ilyen feminista szervezeteknek?


Ti mit gondoltok ezekről? Vagy szerintetek ésszerű a kvóták bevezetése?



2017. dec. 15. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok vérengző feminista, ugyanakkor feleség sem aki otthon robotol a konyhában szakadt mackóban élete végéig.

Nem akarok kibelezni minden pasit és megvetem a metoo hisztit, de nem tűröm a tiszteletlen és szexista stílust. Tisztelettel kell viseltetni a másik iránt, nemtől függetlenül. Ha én nem úgy lépek oda egy férfihez, hogy azt mondom: hééé töki!.... akkor legyen kedves ő se tegye a nevem után azt, hogy -ka, -ke, illetve a nevem helyett ne az édesem/cica/szivike hangozzon el.

Ezek mindkét féltől jogosan elvárható dolgok, a többi túl van lihegve.

35N

2017. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1%
Igazi ferfi mindig tudni fogja hol a no helye! Politikat sose keverd a valosaggal. Asszony allatnak meg mindig kuss a neve.
2017. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1%
Hozzateszem: igazi ferfi gondoskodik az asszonyarol ... aki dolgozni kuldi a not, az azzal es akkor fogadja el ezt a modern marhasagot. Ferfi ember ilyet nem csinal!
2017. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Nő vagyok, fontosnak tartom az egyenjogúságot, van még miért küzdeni, ért már hátrány álláskeresésben azért, mert nő vagyok, nem vagyok férfiellenes, de a kvótát én is hülyeségnek tartom. Jó volna azoknak megadni a lehetőséget, akiknek valóban van ambíciójuk arra a területre, és jók, vagy jók lehetnek, akár férfi, akár nő.

Mint írtam, engem ért már álláskeresésnél hátrány a nemem miatt, amikor inkább férfit vettek fel, engem meg még interjúra sem hívtak. Na most tudok olyan férfiakat is, akiknek hiába van meg a papírjuk, csapnivalók, de felveszik, mert férfi, de egy nőt nem vesznek fel, csak azért, mert nő, pedig lehet, hogy jobb lenne. Persze ez a diszkrimináció csökken, és javul a helyzet, de még mindig nem szűnt meg, és nehéz változtatni azon, ami az emberek fejében van férfiakról, nőkről, és egyes munkakörökről.

2017. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
"aki dolgozni kuldi a not" - Engem senki nem küld, önállóan döntöttem úgy, hogy dolgozok, nem nyavalygok miatta, tulajdonképpen jól érzem magam így, örülök, hogy van lehetőségem tanulni, dolgozni, a saját keresetemből el tudom tartani magam, és mellesleg lesülne a bőr a képemről, ha egy kitartott senki lennék.
2017. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
A nőknél benne van a pakliban, hogy teherbe esnek, elmennek szülni, gyereket nevelni, amikor is a munkáltatónak pótolnia kell a kiesett mukaerőt. Emiatt sokan előnyben részesítik a féfi mukaerőt, akiknél ez nem áll fenn. Egy nőnek így a képességeitől függetlenül kisebb a statisztikai esélye, hogy munkát kapjon, még akkor is, ha nem tervez gyereket a következő tíz évben. A kvóták ezt hivatottak ellensúlyozni. Ez nyilván nem tökéletes megoldás, hisz eredményezhet inverz helyzeteket, de amíg a munkáltatók pragmatikusan a saját érdekeiket nézik, ez a kisebbik rossz.
2017. dec. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Carragher_x ***** válasza:
81%

" Ez nyilván nem tökéletes megoldás, hisz eredményezhet inverz helyzeteket, de amíg a munkáltatók pragmatikusan a saját érdekeiket nézik, ez a kisebbik rossz."

Nemhogy nem tökéletes megoldás, hanem mindenkire nézve sértő és káros próbálkozás. A munkáltató meg teljesen természetes, hogy a saját érdekeit nézi, nem szeretetszolgálat.

A nemi szerepekből fakadó munkaerőpiaci hátrányt az állami családpolitikán keresztül lehet csökkenteni. Magyarul meg kell szüntetni ezt a világon egyedülálló marhaságnak számító 3 éves gyerekkel otthon lébecolós ostobaságot, mert mindenkire nézve káros, és maximalizálni kell mondjuk 1 évben. Emellett külön ösztönözni kell az apák otthonmaradását. Ezzel a két egyszerű lépéssel milliószor több eredmény érhető el, mint a kvótás baromkodással.

2017. dec. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Mert ha ezeket a tökösködő nőket betennék ilyen helyekre, egyrészt csak férfiakkal találkoznának, azokat meg utálják, másrészt meg tükröt állítanának maguknak vele, hogy na, ezt se tudják.

Márpedig a végtelen egoizmus jellemző rájuk, és csak olyanba hajlandóak fogni, ami a nem kicsi önérzetüket még jobban az egekbe nyomja.

Telefröcsögik az internetet az ideológiájukkal, evvel jól összeugrasztják az embereket, lást ezt a meetoo baromságot is.

Kinevel önérzetes, agresszív nőket, és még annak is kinyílik lassan a bicska a zsebében a nőktől, akiknek sosem volt bajuk velük.

Illetve másik probléma, hogy rengeteg puhapcs férfi van, akiktől nem véletlenül kap vérszemet pár nő, és elkezdi hajtogatni, én igenis érek annyit, mint ő.

Véleményem szerint többet...

Szánalmasak ezek a férfiak, vinnyognak, nyávognak, bzinak öltöznek, stb.

Aki meg normális férfi, azt mégjobban utálják bizonyos nők, mert velük fix, hogy mutatóban se tudnak versenyezni.

2017. dec. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

A kvótákat úgy ahogy vannak, hülyeségnek és felesleges pozitív diszkriminációnak tartom.

Ez csak arra jó, hogy a feminácik (mert értelmes és normális feminista ugyanúgy nem akar kvótákat) minden erőfeszítés nélkül bekerüljenek valahova úgy, hogy nem kell magukat megerőltetniük.

Aki tényleg tehetséges és van ambíciója, az akárhová bekerülhet akkor is, ha nő. Szerbiának női miniszterelnöke van, Litvániának is az van/volt, Ukrajnának is volt, pedig ezek nem nyugati országok, és semmiféle kvótás baromkodás nincs.

Még a muszlim Bangladesnek meg a mélyen konzervatív Indiának is volt női elnöke/miniszterelnöke.


Ennyit arról, mennyire fontosak a kvóták.

2017. dec. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

"Magyarul meg kell szüntetni ezt a világon egyedülálló marhaságnak számító 3 éves gyerekkel otthon lébecolós ostobaságot, mert mindenkire nézve káros, és maximalizálni kell mondjuk 1 évben. Emellett külön ösztönözni kell az apák otthonmaradását. Ezzel a két egyszerű lépéssel milliószor több eredmény érhető el, mint a kvótás baromkodással."

Egyetértek, de lennének még ötleteim:

- távmunka, home office, olyan munkakörökben, ahol ez megoldható, dolgoztam olyan cégnél, ahol erre nyitottak, és például ha lebetegedett a gyerek, nem táppénzre ment az anyuka, hanem otthonról dolgozott, ugyanúgy el tudta látni a gyerekét, és közben a munka is meg volt oldva (adminisztratív munkakör, csak hálózati elérést kellett biztosítani interneten keresztül), természetesen olyan munkakörökben ez nem megoldható, ahol fontos a személyes jelenlét, de bőven vannak olyan munkakörök, ahol nyugodtan kiszervezhető a munka, a cég is spórol vele, csak még nem elég nyitottak rá

- támogatni kell a szülés után CSED, GYED, GYES melletti akár részmunkaidős munkavégzési lehetőséget, itt is nagyon jó lehetne a távmunka, de jelenleg nálunk CSED mellett NEM LEHET dolgozni, pedig azért nem minden kismama lesz magatehetetlen (oké, anyám öcsém születése után vissza is került kórházba, mert elcseszte a szülést levezető orvos az egészet, vérmérgezése és magas láza lett anyámnak, majdnem meghalt, de szerencsés esetben nem ez a jellemző), a szülés utáni depresszió esélye is csökkenne, ha az anyák a babázás mellett mást is csinálhatnának, nem éreznék magukat annyira egyedül az újszülött mellett, akiknek probléma, hogy kiesnek az addigi napi rutinból, simán beleférne napi 4 órás távmunka, és nem lehetne azt mondani, hogy magára hagyják a gyereket és rossz anyák

- ovik, bölcsik állandó probléma a kisgyerekeseknél, hogy hova tegyék a gyerekeket, nincs mindenkinek nagyszülő a közelben, nekünk sem volt, amikor kicsi voltam (messze éltek, ennyi), ovi előtt pár hónapot bölcsibe jártam, mert novemberben születtem, így novemberben töltöttem be a 3 évet, amikor mehettem oviba, de anyukám pedagógus, neki meg szeptemberben kezdődött a tanév, és menni kellett tanítani, így oldották meg azt a rövid időt, de manapság több helyen is olvasom, hogy nincs bölcsi, vagy ha van, nincs hely, létszámon felüli a gyerek, nagyobb cégeknél lehetne céges ovi, céges bölcsi, régen a Tungsramnál volt ilyen (ismertem olyat, aki oda járt gyerekként, mert a szülei ott dolgoztak)

2017. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!