Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfi lehet feminista?

Férfi lehet feminista?

Figyelt kérdés
Tetszenek a feminista elvek hogy nem kell nőket verni egyenrangúság stb. És szerintem erre szükség is van a világon igencsak sok helyen pl afrika arab világ meg india szeretném elmagyarázni ezeken a területeken élő férfiaknak hogy szeressék a hölgyeket és bánjanak velük kedvesen.

2016. aug. 28. 19:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
beekiztél vagy mi van veled?
2016. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Persze.Én is az vagyok férfiként :)

A terved mondjuk kicsit nagyravágyó, de hajrá?

2016. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%
-?
2016. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%

Egyrészt: igen lehet, az USA-ban nem egy ismertebb férfi van, aki feminista.


Másrészt: amiről te beszélsz, az az egyenlőség már rég megvalósult a nyugati világban, sőt, nyugaton a feminizmus már igencsak átesett a ló túloldalára.

Az araboknak meg afrikaiaknak meg ezt nem lehet elmagyarázni, mert ahhoz teljes kulturális változás, illetve erős kulturális fejlődés kell.

2016. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy lehet.
2016. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
5-ös vagyok, még annyit: elmondani nem tudom, mennyire tisztelem azokat a hetero férfiakat, akik kiállnak nők, melegek, elnyomott csoportok jogaiért. Az ilyen emberről egyből megvan a véleményem, mert neki semmi előnye nem származik ebből, és ha tényleg őszintén hisz benne, akkor hihetetlenül empatikus ember, amiből manapság kevés van.
2016. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%
Persze h lehetsz, legyel is! :)
2016. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Szép dolog ez a mit leírtál azonban meglepő lehet hogy a modern kori feminizmus nem erről szól. (Zárójelben a kulcsszó amire rákeresve meggyőződhetsz magadnak)

Ők túlságosan elfoglaltak hogy szavakat tiltsanak be (banbossy, ban too), filmek és videojátékok miatt sírjanak (feministfrequency), olyan komoly problémák ellen küzdjenek mint a szexista légkondik (sexist air conditioning), meztelenül vonuljanak végig tüntetés gyanánt ami szerint a nőkről kevesebb meztelen képet kéne a médiában mutogatni (slutwalk) és sok más vicces idiótaság. Természetesen hogyha valaki észérvekkel legyőzi őket akkor előhúzzák a "RAPE CULTURE!" kártyát, mert meggyőződésük hogy minden földön járó férfi elsődleges motivációja hogy őket megerőszakolja és megölje valamelyik sorrendben. Hogyha pedig kiderül egy megerőszakolós esetről hogy kamu bejelentés volt és a srác hiába ült börtönben a csaj miatt akkor még mindig a srác ellen kampányol a brigád.

Át akarják írni a megerőszakolni szó jelentését hogy bármire rá lehessen húzni, és ha negatív véleményed van róluk akkor te azzal is "megerőszakold" őket. Igen, butaságnak hangzik, mert az is. De ez van.

De durvább jelenségeket is találsz mint pl a #killallmen, vagy az a herpesz aktivista pár hónappal ezelőttről.

Afrika? Arab világ? Jól vagy? :D A feminizmus mára már nem arról szól. Mára csak annyi hogy mindenki beállítja magát áldozatnak hogy az emberek addig sajnálják míg előjogokhoz nem jut. És ez egy jó mód hogyha valaki nem ért egyet velük akkor az egyszerűen annyival ki legyen vonva a forgalomból hogy "szexista!".

Kicsit nézz utána mielőtt csatlakozol egy szektához :D

2016. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó vagyok. Természetesen amiket leírtam az mind első világbeli kreált probléma.

Azok a dolgok amiken te szeretnél változtatni a harmadik világban nagyon is léteznek. Viszont a modern feminizmus magasról tesz rájuk.

2016. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
A feminácik nem egyenlőek a feministákkal.
2016. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!