Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te önmagadat okosabbnak...

Te önmagadat okosabbnak tartod az átlagnál?

Figyelt kérdés
2017. dec. 17. 09:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Minél inkább fentebb kerülök a "ranglétrán", annál butábbnak gondolom magam másoknál.


Középiskolában voltak értelmes osztálytársaim de a legtöbbjüket nem gondoltam okosabbnak magamnál. A tanár közül viszont több tanárt is tiszteltem, de volt 1-2 akit még én is kicsit hülyének gondoltam.


Egyetemen már láttam, hogy csomó irtó okos ember van körülöttem és nehéz volt lépést is tartani velük. Az oktatókat pedig egytől egyig tiszteltem. Nagyon nagy tudásúak és mégis szerények, jót akarnak, tanítani akarnak minket stb. (matematika szak egyébként.)



A munkahelyemen is ez a helyzet. Itt vagyok a sok tapasztalt kollégával akik rengeteg mindent tudnak és megtapasztaltak már én pedig magam sokszor hozzájuk képest egy kontárnak érzem.


A nagy átlaghoz képest nem tudom, de a közvetlen környezetemben nem tartom magam okosabbnak.

2017. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Igazából teljesen mindegy. A környezetemnél úgy érzem hogy tapasztaltabb és logikusabb vagyok. De azokhoz a társaságokhoz képest ahol lenni szeretnék, még messze le vagyok maradva.

De nem jó szempont az átlaghoz hasonlítgatni magamat, mert hogyha felette vagyok akkor az megnyugvással tölt el. Onnan meg nincs motiváció a fejlődésre.

Sokkal inkább példaképként keresek okos embereket akiknek előadásaiból, gondolataiból tanulhatok. Természetesen nincs egy olyan ember se akivel minden témában egyetértenék. De fontos hogy sok álláspontot meghallgassunk.

És ha törekszik az ember akkor képes folyamatosan tanulni. Ami önmagában sokkal fontosabb és célravezetőbb mint hogy jelenleg hol áll.

2017. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Az IQ szint, az intelligencia szint, azt mondják 100 körüli az átlag. Ha ez igaz, sokkal okosabb vagyok az átlagnál. De valahogy nem gondolom hogy az az átlag, bárki megnézi az IQ szintjét a környezetemben, minimum a 110-et eléri xD

Vagy csak én vagyok körülvéve okos emberekkel.


Tanulmányi érdemeim alapján is okosabb vagyok mint az átlag. A kitünő tanulmányi eredményeim így végzősként, meg a versenyhelyezések mutatják.


Mégis úgy érzem, hogy nem vagyok az. Vagy nem mindenben. Inkább témafüggő. Matematikából pl biztos hogy átlag feletti vagyok, de történelemből sík hülye.

Ha nem tantárgyakat nézünk, hanem úgy általában az életet, akkor is hasonló a helyzet. Változó.

2017. dec. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én még nálad is, nem csak az átlagnál. 😂
2017. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Igen, de szerintem arra vezethető vissza, hogy 24 éves létemre kb 2500 könyvet elolvastam eddig. Nem csak ponyvát..

Az olvasás olyan szintű tudást tud adni, felfogóképességet, stb. hogy szinte hihetetlen.

Színjelesre érettségiztem úgy, hogy alig tanultam.

Ez mind az olvasás hatása.

2017. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ma már nem , korábban volt helyzet, amikor igen.
2017. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem tartom magamat okosabbnak :)


Amúgy sokan a szerintem tévesen összemossák az intelligenciát a tanult műveltséggel, kettő nem ugyanaz. Műveltség terén vannak nagy szürke zónák nálam, de úgy látszik a logikai készségem még mindég nem olyan vészes.


A topik címén felbuzdulva kitöltöttem a magyar mensa-s adaptív tesztet: 117 lett :)

Szerintetek ebbe már belekalkulálták az életkoromat? Elején figyelmeztetett a rendszer, hogy 17-18-as korosztályra van "kitalálva", most hozzá van igazítva a 39 éves korom? hmm, na mindegy. Nagyjából erre számítottam. :))


[link]

2017. dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem teljesen. Van, amiről többet tudok, mint az átlag, van, amiből átlagos a tudásom, és van, amiről ha agyonütnek sem tudok egy mondatnál többet kinyögni. Téma kérdése.
2017. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%
Én hülyébbnek tartom magam az átlagnál. Néha elgondolkodom, nem vagyok-e enyhén autista vagy szellemileg visszamaradott...Lehet, el kéne mennem megcsináltatni valami normális IQ-tesztet.
2017. dec. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Régen okosabbnak tartottam, de az élet nem engem igazolt. :)


Eleve: okos ember nem a GYK.-n tölti a vasárnapját.

2017. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!