Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is úgy gondolja, hogy a...

Más is úgy gondolja, hogy a városi emberek nyitottabbak, rugalmasabbak és kevésbé ártják bele magukat mások dolgaiba mint a falusiak?

Figyelt kérdés

2017. dec. 19. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én zárkózott vagyok és nem ártom magam bele más dolgába, és a sajátomat is megtartom magamnak. De nem lehet általánosítani. Ez a vidéki-városi hasonlítgatás annyira gyerekes. Emberek és kész. Vannak bunkók meg normálisak, ennyi.
2017. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Ezt úgy is fel lehet tenni, hogy a városiak például lekakkantják egymást, semmilyen rokoni/szomszédi védőháló nincs.


A falusi és a városi életnek is vannak előnyei is és hátrányai is.

2017. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen,igaz megvannak egyiknek is,másiknak is az előnyei.Jómagam is falun élek(egyenlőre),de városban tanulok.Meg sokat megfordulok a városban és jobban bejön az ottan életmód.Sok ismerősöm,barátom van ott és egészen más a témájuk.Soha egyiknek sem jutna eszébe bekérdezni a magánnéletembe,analizálgatni mit miért csinálok,amit mondjuk apám munkatársai simán megtettek pedig senkijeim,semmijeim.De nem csak ők.Sok fiatal is átveszi a falusi mentalitást megszól másokat,a falusi mércéhez igazítja az értékrendjét,aki már férjezett beleolvad a hétköznapi taposómalomba.Nem hajlamosak a fejlődésre.Persze nem mindenki,de jó részük igen.
2017. dec. 19. 17:38
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Nagy általánosságban igazad van.

A városban pont nem érdekel senkit a másik ember. A szomszédnak köszönsz és kész.

Faluban, ha nem köszönsz a 6 utcára lakó öregasszonynak, akkor már bunkó vagy.

Ez ilyen.

2017. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem igazán szeretem az ilyesfajta általánosítást, de van benne valami. Szerintem az életmódbeli különbségek lehetnek az okai. Pl. ugye falun mindenki ismer mindenki, jó hogy tud mindenki mindent mindenkiről, a városban ilyen ugye nincs. De tényleg nem tudom...
2017. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
A városi emberek sokkal normálisabbak.
2017. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"kevésbé ártják bele magukat mások dolgaiba"

Ha látnád a munkahelyemen a takarítóinkat... mind az 5 városi, de olyan kétszínű sz..rkeveréseket meg pletykákat ritkán lát/hall az ember.


Nincs összefüggés a nyitottság és a lakóhely között, ez inkább személyiség kérdése. Aki egy áskálódó, aljas kis szemét, az falun is az lenne, meg városon is.

A különbség annyi, hogy míg falun mindenki ismer mindenkit, és ez remek táptalaj pont ezeknek a pletykás kakakeverőknek, addig nagyobb városon sokszor azt sem tudják, hogy két ajtóval arrébb ki lakik, így egyszerűen nincs akkora táptalaja az áskálódásnak, és az ilyenek inkább a közvetlen ismerősökön, rokonokon, munkatársakon élik ki magukat.

2017. dec. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nem hajlamosak a fejlődésre.Persze nem mindenki,de jó részük igen."

Ez általánosságban igaz, nem csak a falvakra. Az már más kérdés, hogy ahol több ember van, ott könnyű csak azokat kiszúrni, akikkel példálozni akarsz.

2017. dec. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nincs összefüggés


a jó és szr emberek tökéletes elegye van mindenütt

2017. dec. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A nagy lóf..szt. Ugyanúgy pletykálnak, kibeszélnek mindenkit. Ismerek született városi néniket, folyton valakit szidnak, pont mint vidéken.
2017. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!