Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma van karácsony. Rettentően...

Ma van karácsony. Rettentően megsértett a barátom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 3 számmal kisebb minionos pólót kaptam tőle. Saját ötlete volt. Értem én, hoy cuki akart lenni de ez a poló még egy 10 éves kislánynak se lenne jó illetve elmúltam már 18... ő csomó jó cuccot kapott tőlem meg a szüleimtől is, mert nálunk ez a szokás és nagyon jól tudta, mert már 3 éve együtt vagyunk. Tavaly meg tavaly előtt a szüleinek is vittem csomó ajándékot. Most még a nagymamáimtól is kapott...
2017. dec. 25. 15:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Majdnem, hogy mi latjuk el és a szüleimnek egy tábla csokit se vett..
2017. dec. 25. 15:58
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Hát szerintem rakd ki, ha ennyi nincs benne... Nem szégyenli magát amúgy?
2017. dec. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%

Nem találta el a számodat, te jó ég, mindjárt kitör a 3. világháború.

Amilyen gyerekes a viselkedésed, szerintem célozni akart valamire, hogy gyerekszámú minionos pólót kaptál.

2017. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Fosik rád magyarul. És csodálkoznak a nők, amikor mondjuk, hogy csak a sheeggfejekre buknak... :)
2017. dec. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Állj bosszut... randizzunk este... 😘
2017. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
De gondolom azt nem beszéltétek meg, hogy te szíved szerint minek örülnél karácsonyra...
2017. dec. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%

Beszélgetni szoktatok?

Pl.:

Te: Édesem mit gondolsz idén mit vegyünk anyuéknak?

Ő: Nemtudom, nem ismerem őket annyira, találs ki légyszi te, az árába persze beszállok.

Te: Rendben, de a nagyiéknak is kéne venni valami apróságot tudod...

Ő: Az én szüleimnek is veszünk ajándékot?


Avagy pl. 2.

Te: Életem mit szeretnél karácsonyra?

Ő: Nemtudom kicsim, lepjél meg.

Te: Milyen összegben gondolkodjunk idén egymás ajándékaira?

Ő: Fejenként 5 ezer?

Te: Rendben, de mégis... ruhanemű, parfüm, stb?

Ő: Mindegy kicsikém.

Na fordított esetben azért a nő elszokott kottyintani némi kionduló pontot.

Nálunk ezek a beszélgetések a becézgetéseket leszámítva mindig elhangzanak, mert egy pár vagyunk, együtt ajándékozunk. Mondjuk az ő családjának ő szokta fizetni az ajándékot, az enyémnek én, de ettől függetlenül az még KÖZÖS ajándék, TŐLÜNK.

2017. dec. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

Van ez a dolog, úgy hívják, kommunikáció. Ezt szokták alkalmazni az emberek, és akkor pl. jó előre tudják, hogy mondjuk karácsonyi ajándékra ki mennyit költsön, kinek mit vegyen stb. Azt is meg lehet beszélni, hogy a szülőknek közösen vesztek ajándékot. Meg persze ezzel a "kommunikációval" azt is lehet egymással tudatni, hogy ki mit szeretne kapni, illetve hogy amit terveztél adni, annak örülne-e.


Na most így utólag persze ez sokat nem segít, de a jövőre nézve nyugodtan alkalmazd.


Most miket tudsz tenni?

- megbeszéled vele, hogy ez így nem jó, a két ünnep között közösen elmentek soppingolni a szülőknek, meg neked is

- rágyúrtok erre a "kommunikációra", sokat tud javítani egy kapcsolat minőségén

- ha egyébként vannak más problémák is, akkor elgondolkodsz arról, hogy hogyan tovább


Amit ne tegyél: ne veszekedj olyan miatt, amit nem mondtál előtte. Pl. hiába vagdosod a fejéhez, hogy te mennyi mindent vettél neki ő meg semmit neked, ha nem beszéltétek meg előre. Azt se mondd, hogy szinte ti tartjátok el őket a te családoddal. Na persze a már csak meg akarsz szabadulni tőle és a lelkivilágát akarod megtaposni, akkor arra ezek jók (de akkor te is egy utolsó ember vagy).

2017. dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
Még egy ilyen szar kérdést...Nem ismerünk, meg a pasidat se, hiába írod le pár mondatban a szituációt. Lehet hogy egy bunkó fsz, de lehet hogy te reagálod túl..de az a tény hogy ide jössz ilyen kérdéssel és azt hiszed, majd valaki segíteni fog, szerintem azt igazolja, hogy te vagy még elég ovodás szinten. Persze kapni fogsz, meg már kaptál is ilyen szétugrasztós válaszokat, mert a sok pattanásosképű szerencsétlen örül, ha szakítasz a barátoddal, ezzel 1-el növelve a potenciális "lelkizésre éhes és befolyásolható" női egyedek számát. Nekem ugyan nincs barátnőm, de még anyáméknak se vettem egy szaros táblacsokit se, ahogy ők se nekem. Hülye szokás, hogy ajándékokkal próbálják kimutatni az emberek a "szeretetüket" de ez az egész átmegy olyan szánalmas erőlködésbe, hogy a sok csóró proli ilyenkor inkább hitelt vesz fel, hogy drágább ajándékot vehessen mint a szomszédja. Január 2-án meg már kenyérre se futja..szóval remélem érzed mi a gond a hozzáállásoddal
2017. dec. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Szánalmas egy sz@r vagy bateg...szerintem a számlát is küldd el neki, hogy tudja, mennyibe kerül ő neked a szeretet ünnepén, a nálad "szeretet ünnepén";)
2017. dec. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!