Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak pszichopata gondolatait...

Vannak pszichopata gondolataitok? Érzitek néha magatokat pszichopatának?

Figyelt kérdés
Amikor egyszerűen eltűnnek az érzések, és átveszi a helyét a racionalitás, az ego, valami más energia. Ami rossz, de megszabadít az érzelmek korlátjától, az empátiától. Szoktatok ilyet érezni? Milyen érzés?

2017. dec. 28. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Szoktam, utána mindig megbánom. Nem érzem azt, hogy bántanék valakit, csak az érzelmeim tűnnek el. Egyrészről megnyugtató egy kis ideig, mert megszabadulok a fájdalomtól, és a tehertől, felelősségtudattól, de később bűntudatom lesz.
2017. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Én gond nélkül félre tudom tenni az érzéseim, ha a helyzet megkívánja és empátiára se vagyok hajlandó mindenki felé (képes igen, de hajlandó nem, nagy különbség), de nem tartom magam pszichopatának. Egyszerűen brutál fejlett az önismeretem és az önkonrtollom.
2017. dec. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szeder Katalin ***** válasza:
Kérlek, Kérdező, írj egy konkrét példát a szerinted pszichopata gondolatra, másképp nem értem, miről is van szó tulajdonképpen.
2017. dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Azért így fizika-szakosként elég kemény azt olvasni, hogy a racionális gondolkodás pszichopátia xd
2017. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos elég önző vagyok, csak a saját problémáimmal törődök, és a környezetemtől is elvárom, hogy segítsenek megoldani őket.

Próbálok változtatni ezen, de mintha (ahogy írtad is) eltűntek volna belőlem az érzések. Érzelmileg egy roncs lettem, és most csak... semmit nem érzek. Üresség. Így amikor valaki az érzéseiről beszél nekem, vagy elmeséli mi a gondja, nem nagyon érzek már empátiát. Nem tudok segíteni, tanácsot adni, van hogy nem is érdekel.


Na most nem tudom pszichopata lennék ettől, mindenesetre jól esett ezt most kiírni magamból. :)

2017. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Ennyitől mért lenne valaki pszichopata?
2017. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A racionalitás és érzelmek kettőssége meg van az emberekben, de a pszichopatákból mint tudjuk az érzelmek hiányzoznak


A kérdés hogy lehet e racionális és érzelmes valaki egy pillanatban, vagy a kettő kizárja-e egymást teljesen és váltakoznak ezek a pillanatok.


Illetve létezhet-e egyáltalán teljes hideg racionalitás egy olyan embernél akinek vannak érzelmei?

2017. dec. 28. 18:26
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

"Illetve létezhet-e egyáltalán teljes hideg racionalitás egy olyan embernél akinek vannak érzelmei?"


Magamból kiindulva simán létezhet, erre tankönyvpélda lehetnék.

2017. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Honnan tudod?
2017. dec. 28. 21:24
 10/12 Metionin ***** válasza:
Én szoktam. Igazából elég ritka hogy az érzelmeim elérjenek egy olyan szintet, hogy figyelembe vegyem őket. Alacsony az érzelmi intelligenciám, ez van, nem vagyok pszichopata csak autista. Sok dolgot alulreagálok, amit mások úgy érzelmeznek hogy nem érdekel mert nem lettem dühös, ijedt, sírós stb. amikor szerintük annak kellett volna lennem. Mindenesetre van egy haszna, az emberek többsége az érzelmi manipulációt használja, amire én egyrészt nem vagyok programozva, másrészt másoktól sem tudja az agyam az elvárt módon fogadni. Így jóval kevésbé vagyok manipulálható mint egy érzelmes ember.
2017. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!