Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az önbizalmadra jó hatással...

Az önbizalmadra jó hatással lett amikor elköltöztél a szüleidtől?

Figyelt kérdés

Sajnos én még nem tudok tőlük, a helyzet viszont tipikus...ugyebár itthon mindenem megvan kocsi,pénz,kaja+semmiért igazán nem kell megmozdulnom.



Viszont nem tudok egy normális párkapcsolatot létesiteni. Egyre jobban megyek tönkre ebben az elnyomásban, hogy azt csinálom ami a szüleimnek tetszik ha meg nem csinálom ugye az zavar, mert látom a vissza jelzéseiket is amik általában megalázóak ebben az esetben.



Apámmal egy munkahelyen dolgozok, és nagyon sok jó is van ebben...nem kell magamnak megcsinálnom reggelre a kaját, szól ha véletlenül majdnem elalalszok stb.


Viszont ezzel az a baj, hogy igazából mindent megmond mit csináljak (azt is amit magamtól megtennék) pl.: "Vedd azt el" (de már rég elvettem) és önbizalom romboló.

A saját dolgait amit elcsesz pl apám rámvetiti, hiába mondom hogy ő volt a szerencsétlen akkor is én vagyok feltétel nélkül a hibás.


Olyan mintha belőlem táplálkozna nagyon érdekes.


Szóval még sorolhatnám...


Viszont lényegében lelkileg totál rottyon vagyok szó szerint fáj sokszor, aminek testi jelenségei is vannak ennek a lelki fájdalomnak. Például szexuálisan nem igazán tudok teljesiteni annak ellenére, hogy a testi adotságaim minden szempontból jók.


Magas vagyok izmos, helyes sok barátnőm volt de mindig előjöttek ezek a gondok.

Hiába tudom, hogy önnálóan értékesebb vagyok és sikeresebb akkor is már belém nevelték hogy szar vagyok ugye...és alig tudok ebből kimászni.



Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen hatással lett az életedre egy költözés fent emlitett dolgokra vonatkozóan.


Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 29. 23:45
 1/8 A kérdező kommentje:
25f
2017. dec. 29. 23:45
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Egész életemben azt hallgattam anyámtól,hogy dagadt ló vagyok,bár csak döglöttem volna meg mikor megszülettem, egy patkányt szült. 184 centi 70kg vagyok..

19 éves koromban betelt a pohár összeköltöztem a párommal. Ennyire harmónikus,boldog,kiegyensúlyozott még sosem voltam. Bánom,hogy nem léptem le hamarabb. Minden megváltozott bennem,körülöttem. Háztartást vezetek,tanulok, jogsizok,dolgoztatok. Annyi energiám lett,mint a 19 évem alatt sose. Önbizalmam rengeteg időbe telt,míg viszonylag helyreállt, de úgy érzem,hogy jó úton haladok,hogy még inkább erősítsek rajta. Párommal babát is tervezünk. Nekem csak pozitív véleményem van a költözésről. 21N

2017. dec. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan jobb lett a külön költözés után. Sőt, mondok jobbat, a szüleimmel is javult a kapcsolatom, miután megszokták, hogy már külön élek.

Kitartást, előbb-utóbb eljön a te időd is.

2017. dec. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a válaszokat !!!🙂🙂🙂
2017. dec. 30. 01:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Életem legjobb döntése volt, hogy elköltöztem otthonról. Megszűnt az anyagi és érzelmi lehúzás.
2017. dec. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos még nem sikerült elköltöznöm,ha nem is pont azt élem át itthon amit te megértem a helyyzetedet,mert a szülőkkel tartósan együtt élni nem túl könnyű.Úgy érzem az önbizalmamra jó hatással lenne a költözés.Nekem egy mentálhigiénés szakember mondta,hogy legjobb lenne elköltözni,mert itthon a régi rendszer nem működik nekünk kell kialakítani a saját új rendszerünket,ami magával vonja azt is,hogy más dolgokon is utána könnyebben tudunk változtatni,mert megszűnne a lehúzó környezet hatása.
2017. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mondom hogy megnőtt az önbizalmam, de tény hogy jobb "szabadon" élni.
2017. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen jó hatással volt az önbizalmamra, amikor elköltöztem otthonról. Ennyi idősen nem bírnék már otthon lakni, akármennyire is szeretem a szüleimet.


29/N

2017. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!