Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szemét ember vagyok, ha...

Szemét ember vagyok, ha képtelen vagyok elajándékozni /eladományozni azokat a dolgokat amikre sem anyagilag, sem tárgyilag nincs szükségem?

Figyelt kérdés

A házunk bizonyos szobái úgy néznek ki mint egy raktár, faltól falig vannak bedobozolt soha nem használt cuccokkal, amik valós anyagi értéket képviselnek. Szeretnék tőlük megszabadulni, mert nyomaszt, hogy azokat a szobákat nem tudjuk rendeltetés szerint használni (pl a gyerekszobának szánt szoba is olyan most mint egy padlás). Arra gondoltam eladnám a dolgokat DE ettől a gondolattól szinte azonnal rossz kedvem lesz, hiszen ez nem megy egyik napról a másikra plusz rengeteg idő ráfordítás a fényképezés,méregetés, netre felrakás, postázás is...


Plusz a tudat is frusztrál,hogy ha azt az időt amit a fotózgatásukkal, árulásukkal stb tölteném munkára fordítanám már megkeresném az újkori árukat (vagy többszörösét)...


VISZONT az eladományozástól meg olyan érzésem van mintha az ablakon dobálnám ki a pénzt, ami szintén nem túl jó érzés. (Félreértés ne essék, nagyon nagyon sok dolgot adományoztunk már el - kevés jó tapasztalattal . Sajnos a negatív tapasztalataim szintén nem erősítenek meg az adni jó érzésben... )


Olyan szemétnek érzem magam, hogy nem akarom ezeket a dolgokat csakúgy elosztogatni, pedig tudom hogy sem anyagilag sem tárgyilag nincs rájuk szükségem.


Ti hogyan állnátok neki a témának?


(Sok az olyan tárgy aminek nem tudom a reális értékét sem (antik dolgok). Vannak olyanok amiknek a bolti árát tudom, pl: több száz méter textilem van amiknek bolti ára 1000-2000 ft/m! volt mégsem érzem úgy hogy ezekre találnék vevőt, vagy bárkit aki adományként hasznát venné).



2018. jan. 3. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Gyűjtögető lehetsz. Nem akarod eladni, sem kidobni, sem elajándékozni. Akkor mi a terv a sok kacattal?
2018. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem szemétség, hanem gyűjtögetés, de ettől függetlenül megpróbálnék lassan túladni a cuccokon. Szerintem a nem használt tárgyak csak akadályoznak a szabadságodban, feleslegesen töltik be a tereket, nincs hely az életedben az újnak. Gondolkodj még rajta, hátha lesz valami jó ötleted, hogyan szabadulj meg tőlük. (Pl. Garázsvásár, jófogás, szeretetszolgálati adomány, stb.) Ne add fel!
2018. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Vegyél rakodókonténert abba fér motyó rendesen.
2018. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gyűjtögető vagy.

Az ajándékozás, adományozás nem kidobott pénz. Legalább valaki használná az egyébként használatlanul porosodó cuccokat. Ráadásul ha ilyen használati, lakberendezési tárgyakról van szó, akkor annak tényleg nagy hasznát vennék szegény családok. Biztosan van normális adományozó szervezet, vagy akár közvetlenül is adományozhatsz. A tvműsorokban is sokszor mutatnak be segítségre szorulókat.

Az volt pénzkidobás, hogy egy raktárra való dolgot megvettél úgy, hogy nincs is rá szükséged.

Tegyél rendet a fejedben és a házadban is. És ha sikerült, akkor ne raktározz be többet ennyi felesleges holmit.

2018. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

"azt az időt amit a fotózgatásukkal, árulásukkal stb tölteném munkára fordítanám már megkeresném az újkori árukat (vagy többszörösét)..."


Ezt a mondatot nem értem...

Nem kell mindenen egyszerre túladni, lehet apránként is. Pl, ma délután 5 cuccot teszel fel, vagy 2, holnap 3-at és akkor nem tűnik olyan soknak. Ha nem csinálsz velük semmit akkor viszont örökre a nyakadon marad.

A munka része meg még mindég nem világos, de ezt nem is firtatom inkább.

2018. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Sokat segített!


Sajnos ezeket a cuccokat nem én vettem magamnak, hanem egy gyűjtögető házaspártól vettünk egy 3 szintes full tele házat, plussz szüleim után is rámhagyományozódott 2 teljes családi háznyi cucc. Ezeknek a dolgoknak a 99%-át már kiselejteztem,kidobtam, eladományoztam /elajándékoztam és egy jó részét el is adtam DE sajnos így is maradt ez az 1% (ami így is borzasztó sok, főleg úgy hogy valójában nincsenek tároló helyeink úgy mint másnak. nálunk nincs padlás vagy pince sem..)


Ez az 1% az amihez van némi érzelmi kötődésem vagy voltak vele céljaim (pl: anyagok amiből a lakásba akartam lakástextileket készíteni vagy szüleim -számomra- értékesebb hagyatéka).


Az eladással csak az a bajom hogy szerintem nem éri meg. Kb önmegnyugtatás lenne hogy tettem valamit,de ha kiszámolom a fotózás, méregetés, netre felpakolás, kommunikáció, postázás idő és anyag költségét szerintem még mínuszba is jönnék ki.(az alig létező szabadidőmről nem is beszélve). Egy 10 000 ft-os cuccot már lehet megéri eladni de sokszor 1000-ft osokkal érdemes szenvedni?


Nagyon megköszönném ha esetleg megosztanátok velem a tapasztalataitokat hogy hova adtatok le dolgokat ahol örültek is neki , mert nekem eddig kevés pozitív élményem volt.

2018. jan. 3. 15:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötődsz ezekhez a dolgokhoz, akkor szerintem ne erőltesd, hogy mindenképp megszabadulj tőlük.
2018. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szemétseg, de értelmetlen. Próbáld eldönteni, hogy mi zavar jobban: az, ha eladod/elajándékozod ezeket a tárgyakat, vagy az, ha idővel, az egész ház egy lomtár lesz.
2018. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul, ha "jön a gyerek", úgyis muszáj lesz selejtezni, hiszen azt írod, a tervezett gyerekszoba is tele van.
2018. jan. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
amit én csináltam : munkanelkuli baratnomnek felajanlottam, hogy fotozgassa, arulja, rohangaljon postara, a bejott pénzt felezzuk. ő isboldog volt, nekem sem kellett vesződni es mégsem ment karba minden
2018. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!