Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik a legalapvetőbb különbsége...

Mik a legalapvetőbb különbségek a szlávok és a skandinávok között genetikailag?

Figyelt kérdés
Fehér bőr, szőkés haj, világos szem, magas termet. Ez mindkettőnél előfordul. De miről tudom megállapítani, hogy pontosan melyik-melyik? A finneket felismerem, a többivel vagyok bajban.

2018. jan. 4. 01:11
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Szlávoknál sokkal kevesebb szőke van, szélesebb az arcuk, zömökebb a termetük, ez főleg a keleti szlávokra igaz, a nyugati szlávok nagyon fel vannak higulva
2018. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az arcberendezésük jelentősen eltérő. A szlávoknak szélesebb,csontosabb arca van és a szemük formája is más,füleik kicsit elállnak. Ezt elég nehéz elmagyarázni,pedig elmondhatom,hogy az oroszokat már olyan 10-15 méterről kiszúrom az arcvonásaik alapján :D Azt javaslom keress rá a googlen a nordikus embertípusra(skandinávok) és a pontuszi és balti embertípusra(tipikus oroszok) ott sokkal jobban leírja pontosan mi a különbség mint én valaha is fogom.


Egyébként amit írtam a szlávokról az főként az észak-oroszokra,beloruszokra,lengyelekre igaz. Az ukránok és a délebbi oroszok is hasonlítanak rájuk,de az ő bőr,haj,szemszínük sötétebb. A délszlávok meg teljesen más típusokba tartoznak őket elég nehéz összekeverni a skandinávokkal :D a csehek és a szlovákok szintén eltérőek.


Genetikailag meg más haplocsoportok jellemzőek illetve más arányokban. A skandinávok Y-kromosszomális haplocsoportjaiban kb. egyenlő arányban van R1a,R1b és I1 típus.kisebb számban más haplocsoportúak is vannak közöttük. A szlávoknál legnagyobb számban az R1a és az I2 van jelen,de pl: a délszlávok tele vannak balkáni,mediterrán az oroszok meg finnugor,balti eredetű haplocsoportokkal így nem mintegy melyik szláv népről beszélünk pontosan.

2018. jan. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Szuper vagy, köszönöm. A csehek és szlovákok mássága nekem is feltűnt, jó hideg tekintetük van, mint az északiaknak.
2018. jan. 6. 03:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a csehekhez és a szlovákokhoz nemigen tudsz egy tipikus arcot kötni,eléggé vegyesek pl:a szlovákok sokat keveredtek magyarokkal,jóval kevesebbet a németekkel. Eredet szerint a szláv népek legtöbbje eléggé vegyes,amit most szlávos külsőnek tartunk az nem kötődik szorosan hozzájuk,hanem a többi környékbeli nép is ugyanúgy néz ki. Szerintem az ukránok állnak legközelebb az eredeti szlávokhoz elvégre,erről a területről indultak.


Az északiak eléggé egyneműek a szlávokhoz képest,a skandináv népeket valóban nemigen lehet megkülönböztetni egymástól. A finnek meg ugyebár más népcsaládba tartoznak...

2018. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!