Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék a beszédkészségeme...

Hogy tudnék a beszédkészségemen javítani?

Figyelt kérdés
Rengetegszer van, hogy egyszerűen nem tudom kifejezni magam, zavarba jövök, elpirulok. Legyen ez egy szimpla beszélgetés, vagy vita. Például suliban történelem, irodalom órán ha érvelni kell szóban gyakran marhaságokat beszélek és nem is tudom megvédeni magam. Úgy alapvetően nehezen megy a kommunikáció, és gyakran ezért inkább csak hallgatok, pedig sokszor érzem, hogy értelmesen tudnék hozzászólni a témához és jó gondolataim vannak. Tudtok esetleg segíteni? :D

2018. jan. 9. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos velem is pont ugyanez a helyzet, szóval én is egy okos ember tanácsára várok. :D
2018. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Három részből áll a dolog megoldása. 1.: Fejlesztened kell a szókincsedet. Ezt sok olvasással, írással, keresztrejtvényekkel tudod megtenni. 2.: Gyakorolni kell az élő beszédet. 3.: Ebben sikerélményeket szerezni, és ezáltal legyőzni a lámpalázat. A 3 egymást erősíti, de fokozatosan.

Jelzem, hogy saját tapasztalatból beszélek. Ha régen kérdeztek valamit, max annyit tudtam kinyögni, hogy: Ööö...izé, nem tom. Most azt válaszolnám: Rendkívül érdekes a felvetésed, de nekem személy szerint az a véleményem, hogy nem vagyok annyira járatos a témában, hogy érdemben is hozzá tudjak szólni.

Mindkét válasz ugyanazt jelenti, csak némiképp eltérő stílusban. Szóval olvasás, olvasás, írás, beszéd gyakorlása. Sok sikert!

Egy író

2018. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Talán gyarapítsd a szókincsedet olvasással s ne kapkodj, legyél nyugodt-megfontolt s ne akarj egyből gólt lőni, hanem vezessed végig a pályán a labdát, majd pöccintsd be végül a kapuba.

Persze, néha egyből rúgni is lehet azt a labdát, ha olyan a helyzet;)

2018. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!