Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen gonoszak az...

Miért ilyen gonoszak az emberek? Ha valaki előnytelen külsejű, miért mondják rá az undorító jelzőt?

Figyelt kérdés
Úgy tesznek mintha nem ismerném a tükröt, nem tudom miért kell így megalázni, és miért nem magukkal vannak elfoglalva.

2018. jan. 13. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Tudod, ha odaúszol egy fuldoklóhoz, akkor víz alá nyom, hogy ő fennmaradjon. Ezek az emberek az egész életüket úgy élik, mint egy fuldokló. Ahányszor beszólnak, nézz rájuk, lásd meg, hogy amit csinálnak, az csak szánalmas kapálózás, majd őszintén, tiszta szívből röhögd szembe őket.
2018. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha valaki sánta, akkor az sokak szemében egyből béna, kretén, stb. Nem tudják a szavak megfelelő jelentését, de azért használják, mert legalább a másikat megalázhatják és addig is nem a saját életnehézségeikkel kell szembenézniük.
2018. jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem attól, hogy valaki "csúnya", még nem lesz "undorító". Aki előnytelen külsejű, lehet még ápolt, igényes megjelenésű, adhat magára öltözködés, valamint higiéniai téren is.
2018. jan. 13. 18:08
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Sok tahó van, de szerintem az emberek többsége mégse ilyen. Én is szoktam látni lányokat/nőket akik nekem nem jönnek be, olyanokat is, akik SZERINTEM nem szépek, előnytelen a külsejük, de még magamban se szoktam őket csúnyának vagy undorítónak gondolni, nem hogy társaságban megjegyezni. Szerintem azok az undorító emberek akik ilyet tesznek. Arról senki se tehet, hogy milyen arcszerkezettel áldotta meg az Isten, de arról igen, hogy mennyire törődik magával. Aki nem nagyon vagy egyáltalán nem, azt igénytelennek gondolom. De őt se undorítónak
2018. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Engem egyszer nevezett undorítónak egy nő. Akkor kisegítőként dolgoztam egy üzletben, ő ott ismerős volt, tipikus helyi ötvenes nagyasszony, akit a férje tartott ki.

Bejött előadta magát, elmondta nekem és a kollégámnak, hogy mennyit kéne fogynunk én végig udvarias voltam, mosolyogtam. Utána a kollégám "jóindulatúan" elmesélte, hogy ez a nő engem undorítónak tart. Kérdeztem miért, nem volt rá válasz. Legközelebb bejött pofázni, ignoráltam. Utána derült ki, hogy a nőnek nemcsak az volt a baja, hogy kitartott és a férje szarik rá, hanem volt egy fogyatékos gyereke is és azóta kompenzál így. Volt rajtam kb. 7 kg túlsúly...hajam arcom rendben volt aránylag.

Eléggé elszomorított, hogy valaki ennyire ostoba, és fejletlen érzelmileg, gondolom sokszor szóltak be szegény gyerekére, így élte ki magát.

Ezt csak azért írtam le, mert az első válaszoló jól érzékeltette, gondoltam írok egy példát, engem ez akkor nagyon megbántott. Ezek az emberek egyszerűen ettől érzik magukat kicsit jobbnak, ők már elfelejtik, míg te ezen rágódsz.

Amúgy ki nevezett undorítónak?

2018. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy egy kissé sértődékeny vagy. Fel sem kellene venni senki megjegyzését. Nem a kor határozza meg, láttam én már fiatal csúfolódókat is. Sánta vagy ? Van akiben természetesen ellenérzést kelt, nem szerencsés kimutatni, nem is illik. de van, aki minden további nélkül beléd tud szeretni, amikor szerelemről van szó. Én sem szeretnék bele sántába, de tudok, ismerek olyat, akinek a felesége, férje sánta. A kisebbségi érzéseden kellene javítani, mert amíg te rájuk helyezed a hangsúlyt, addig te sem vagy róluk semennyire jó véleménnyel, pedig biztosan van bennük jó. . Van egy sánta kolléganő a munkahelyen, elég rossz indulatú mindenkivel, a saját magával megélt zavarát egészséges kollégáira vetíti ki, és állandóan feszültségben vagyunk, nehogy megsértsük, mert jön a világvége dráma. Pedig lehetne könnyed, jókedélyű, ahelyett, hogy erőszakosan minden szerinte ellene lévőre imádkozik az ő istene büntetéséért.
2018. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az undorító jelző durva, nem mindig a testi külsőre vonatkozik, maga után vonja a személy magaviseletét, kedvesség, természetesség, nyiltság, kedélyesség, stb. .
2018. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Aki ok nélkül bánt valakit ilyen jelzőkkel, különösen szórakozásból vagy frusztráltságból, annak a lelke undorító. Az igazán intelligens és együttérző ember nem aláz meg másokat.
2018. jan. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy gonoszak. Inkább csak fogalmuk sincs mekkora fájdalmat okoznak a gúnyolódásukkal. De az is lehet tudat alatt rettegnek attól, hogy így nézzenek ki. Ezërt a támadás. Megkönnyebbülëssel nyugtázzák nekik nem jutott ilyen sanyarú sors.
2018. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!