Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolok mindig a...

Miért gondolok mindig a legrosszabbra? Folyton generálom magamnak a problémákat, már annyira elegem van ebből!

Figyelt kérdés

Szinte bármilyen nehézség során a lehető legrosszabb kimenetelen szorongok, idegeskedem napokig. Nem vagyok tehetetlen, általában mindent meg tudok oldani, de ennek ellenére az aggódás az állandó. Vizsgák előtt szinte aludni sem bírok, annak ellenere hogy folyton jól teljesítek, mindig a bukástól félek. Hipochonder is vagyok. Egyszerűen semmi pozitivitás nincs bennem, ezeket a gondolatokat pedig sehogy sem tudom elnyomni magamban. Ha nem figyelek oda rájuk, akkor is rossz érzések gyötörnek.

Jártam már szakembereknel, próbálom az agyam rászoktatni a pozitivitasra, folyton átgondolok mindenféle kimenetelt, megbeszélem magammal hogy márpedig nem lesz gond, de mégis szorogok állandóan, mindig mindenen.

Pár példa: a barátomnak új munkahelye lesz, én már most azon szorongok hogy ott megismer majd egy nálam jobb és szebb lányt, és elhagy. Pedig baromira nem kéne ettől tartanom, de mégis nagyon félek.

Bármin idegeskedek, ha nincs probléma akkor generálok magamnak, aludni 3 hete nem tudok, mert mostanában több a problemam es allandóan csak idegeskesek, pár napja volt egy idegösszeomlásom is. Mit tegyek mar komolyan? Nem tudok a fejemben rendet tenni!!!:(


2018. jan. 13. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Tudnék írni erről egy 5000 oldalas könyvet, de ettől most eltekintek. Nézz utána a "bátorító önközlések", és a "pozitív gondolkodás" kifejezéseknek. Ha egyedül nem tudsz átkapcsolni, akkor kérd pszichológus segítségét.
2018. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erre való a pszichológus. Valószínűleg az anyukád lehetett ilyen aggodalmaskodó, túlféltő, ő maga is bizonytalan.
2018. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd mérlegre, hogy például az elmúlt 1 év során hány dolog miatt aggódtál és ebből mennyi igazolódott be. Ha utólag rájössz, hogy teljesen feleslegesen festetted a falra az ördögöt, az már lélektanilag is jót tesz. Szerintem hipochondernek is csak azért érzed magad, mert túlzottan óvatos vagy. Meg kell próbálnod kevésbé maximalistának lenni, mert ha túl magasra teszed a lécet, még akkor sem lesz túl sok sikerélményed, ha egyébként sikeres vagy. Egy jó pszichiáter biztosan meg tudja értetni veled, hogy nincs semmi baj, csak bebeszéled magadnak...
2018. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as: pszichológus. Nem pszichiáter!
2018. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sportolj az jót tesz az idegeknek is teljesen kikapcsol illetve ha jól lefárasztod magad akkor az alvás is menni fog ami megint csak használ.

Próbáld minél jobban lekötni magad, minél kevesebb szabadidőd legyen, amikor csinálsz valamit azt csináld teljes erőbedobással, hogy ne legyen időd máson filozni.

2018. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Negatív vagy ezért
2018. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Nekem csak pszichológus tudott segíteni. Már tudom, mit kell tennem, amikor ellepnének a negatív gondolatok. Már meg tudom élni a jelent, és pozitívan tekintek a jövőbe.
2018. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Foglald el magad azzal, ami érdekel. Nekem a stresszoldó színező és az olvasás, zenehallgatás vált be.
2018. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig nézz magadba, hogy megtetted e a magad részéről a lehető legtöbbet az adott célért, ha igen, akkor ne parázz. Persze az se árt, ha lezongorázza az ember a negatív verziókat, mert csökkenti a pofáraesés mértékét, ha mégis megvalósulnak. De a lényeg, hogy mindig úgy állj a dolgokhoz, hogy a magad részéről a legtöbbet hoztad, rajtad nem múlik, hogy sikerül e.
2018. jan. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!