Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy neveznétek azt az ember,...

Hogy neveznétek azt az ember, akinek nagyon kicsi a lexikális tudása, műveletlen, ugyanakkor megvan a magához való esze, tud bánni az emberekkel, és a mindennapi problémákat meg tudja oldani?

Figyelt kérdés
2015. nov. 29. 05:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A lexikális tudás szerintem önmagában nem jelent semmit. Értem úgy, hogy nem minősíti az embert. A műveletlenség is sok mindenben megnyilvánulhat. Lehet úgy műveletlen, hogy nem konyít a szépirodalomhoz, vagy történelemhez, mert nemes egyszerűséggel ez a téma kicsit sem érdekli, esetleg nem tud kúltúráltan viselkedni, beszélni. Ez egy átlag ember "tervrajza". Akár én is lehetnék ez az ember, vagy bárki, aki az utcán sétál.
2015. nov. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Gyakorlatias emberekre is szükség van. Jut eszembe két ismerősöm:8 általánossal, takaritónő, kiválóan főz,süt, energiabomba, a család pénzügyeivel naprakész, sőt visszamenőleg is stb. Másik hölgy: 50-es, főiskola, nem főz, nem vezet háztartást, mindenféle kézzel végzett munkát megvet, évek óta nem helyezkedik el mert úgymond nem talál hozzá méltó munkát, az özvegy apja és a fia tartják el. Beszélgetni csak elvont dolgokról lehet vele. Pl: irodalom, történelem. Lenéz mindenkit akinek nincs főiskolai végzettsége. Tudom ez két szélsőség. Az ideális a művelt gyakorlatias ember lenne.A kérdésedre a válaszom: Talpraesettnek nevezném a kérdésedben szereplő embert.
2015. nov. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Életrevaló, gyakorlatias, extravertált, talpraesett.
2016. jún. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az angol street-smartnak nevezi.
2016. jún. 16. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!