Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az internetes MENSA IQ teszt...

Az internetes MENSA IQ teszt igazi eredményt ír ki?

Figyelt kérdés
Max. pontszámú lett a MENSA teszt az interneten, amikor 12 évesen megírtam (pedig 17-18 évesekre találták ki). Tehát elvileg minimum 125-ös az IQ-m, de nem tudom mennyi pontosan, mert asszem 16 éves kortól lehet ilyen mérésre menni. De valaki szerint ez csak egy marketingfogás, hogy odavonzzanak, és pénzt csikarjanak ki belőlünk. Igaz ez, vagy tényleg lenne majd később esélyem ott?

2018. jan. 14. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom valószínűnek.
2018. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Hát majd kiderül, ha elmész, az biztos, hogy rosszabbal nem nagyon lenne.
2018. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Az online teszt átlagosan 17-18 évesekre van beállítva, ez nem ad pontos eredményt.


Amennyiben igaz az állításod, egy kis zsenivel van dolgom .....:-)


Konzultálj a tanáraiddal, biztos tudnak a korosztályodnak megfelelő teszteket adni, további pontosítás céljából.

2018. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
83%
Elvileg hasonlít de persze nem ugyanaz. Nekem az online teszt vagy 3-4 ponttal adott kevesebbet mint a rendes de ez szerintem azon múlt hogy az online változatban mérik az időt és ez engem stresszel. Sokkal jobb volt amikor csak leültem és megírtam, nem tolták az arcomba hogy még x percem van.
2018. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem is mentem el, nem akartam emiatt 200km-t utazni,.
2018. jan. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönök minden eddigi választ, ha valaki tud még valamit, azt szívesen hallgatom! :)

De amúgy felmerülhet az a kérdés, hogy lehet, hogy a kisebbeknek könnyebb a 18 éveseknek való IQ teszt, és nem nehezebb. De ezt nem tudom. Ha valaki tud erről valamit, az is érdekelne. :)

2018. jan. 16. 06:49
 7/8 2*Sü ***** válasza:
93%

A tesztírás korhatára 17 év. Az IQ kb. úgy változik a korral, mint a testmagasság. Fiatal korban elég hektikusan, utána viszont már nem nagyon, maximum egy kicsit csökken. Ez az a kor – mármint a 17 év –, amikorra az IQ beáll egy tartós értékre. Előtte lehet méregetni, de messzemenő következtetést nem lehet levonni belőle. Annyit igen, hogy ha 12 évesen 125-ös IQ-t mért, akkor 17 évesen is teljesíteni fogod ezt a szintet. De lehet, hogy 12 éves korodtól már nem sokat nő az IQ-d, így lehet, hogy a 130-at már nem ütöd meg.


125 azért nem rossz, de nem is extrém magas. Kb. minden 20. embernek van ennyi, vagy ennél magasabb IQ-ja. Egyrészt itt a világátlag 100-as értékéhez kell mérni a dolgot, Magyarországon azért a legtöbb ember relatíve jól táplált, van szervezett oktatás, így az országos átlag IQ is több lehet, mint a világátlag.


Másik oldalról akit érdekel, hogy mennyi az IQ-ja, az már egy szűrő. Nyilván aki 60 kg vasággyal együtt, az nem fog szkanderversenyre nevezni. Aki alacsony, az nem fogja méregetni, hogy milyen magasra tud felugrani. Aki muszájból ütötte meg általános iskolában, meg utána a szakmunkásképzőben is a kettest, és azóta sem olvasott könyvet, az meg nem fog műveltségi vetélkedőre nevezni. Az IQ-jára is leginkább az kíváncsi, aki tudja, hogy van mit mérni. A kocsmabútor Józsi bácsi ha tudja is homályosan, mi az az IQ, akkor sem fog elmenni tesztet írni.


Semmi marketingfogás nincs a dologban, azt leszámítva, hogy akinek tényleg magasabb az IQ-ja, azt ösztönözze, hogy megmérettesse magát a hivatalos teszten. A tesztírás nem tűnik olcsónak, de összességében a tesztírások amennyire én tudom nullszaldósak. Lehet, hogy a tesztírás díja nem tűnik kevésnek, de ez elmegy a tesztíró útiköltségére, a terembérletre, az adminisztrációs költségekre. A Mensa egyesületén belül nincs olyan tag, aki bármiféle extra juttatást kapna a költségeinek megfizetésén felül. Mindenki, aki a Mensában valamiféle aktív tevékenységet végez, azt ingyen, önkéntesként teszi. A szervezet egyetlen tagjának sem áll anyagi érdekében, hogy több tesztíró jöjjön el, vagy nőjön a taglétszám. Maximum olyan érdekek vannak, hogy minél többen vagyunk, annál több hasonszőrű embert lehet megismerni, ami persze jó. De pont ezért senkinek nem érdeke, hogy felhíguljon a Mensa, senkinek nem áll érdekében, hogy mennyiségre cserélje a „minőséget”, ha lehet ilyen esetben ezt a fogalmat használni.

2018. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 2*Sü, nagyon hasznosan és tartalmasan válaszoltál! :)
2018. jan. 23. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!