Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előfordult már veletek, hogy...

Előfordult már veletek, hogy valakiktől értetlenkedést tapasztaltatok, hogy miért olvastok épp, miért van nálatok könyv?

Figyelt kérdés
Tehát olyan helyzet érdekel, amikor valakik nem értették, miért olvastok villamoson/egyetemi szünetben/bankban/orvosi váróteremben/bárhol, és esetleg leszólták az olvasást mint tevékenységet. Akár regényekről van szó, akár másról. Hogy zajlott? Mi történt? Milyen társaságban? Velem ilyen még nem fordult elő (csak maximum a kötelező olvasmányokkal kapcsolatban suliban), de másoktól hallottam már ilyet, ezért érdekel (volt, amikor el se akartam hinni).
2018. jan. 21. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Én akkor szólom meg ha éppen olyan cselekvést végzünk amihez egyáltalán nem illik.


Pl túrázunk vagy 30an, van társaság, erre valaki séta közben olvas. Még a látnivalóakat se nézi. Na olyankor megszólom.

2018. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Maximum általános iskolában volt ilyen értelmi szinttel dolgom 15+ éve.


Manapság nem akkora dolog az olvasás, főleg, hogy vannak "menő" könyvek évek óta. Gyűrűk ura, Harry Potter, Trónok harca meg sok más egyéb.


Maximum akkor éreztem régebben megvetést, mikor telefonról olvastam. És jött a "na ez is a telefont bámulja" összesúgás. Aztán azóta eltelt pár év, és azóta mindenki a telefont nyomkodja :D

2018. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

 

Előfordul, méghozzá rendszeresen. Folyton jön az illető és kötözködik, hogy miért olvasok állandóan, miért nem csinálok valami mást és hogy már nagyon unja, hogy mindig könyv van a kezemben. Én is unom, hogy kötözködik, mert a fél napom összezárva töltöm vele, de hát a főnökök már csak ilyenek...

2018. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na jó, nem az olyan szituációra gondolok, ahol jogos lenne, hogy valami mást kéne csinálni.
2018. jan. 21. 13:56
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Igen, előfordult. Azt akarták, hogy még én érezzem magam rosszul, amiért olvasok.

Én sem szólok meg senkit, aki példának okáért zenét hallgat, hangosan beszélget. Az utóbbi egy orvosi rendelő várótermében pedig nem is lenne túlzottan elfogadott viselkedés.

2018. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Igen, volt ilyen sztorim. Valószínűleg azért, mert tudta, hogy miről szól a könyv (a társadalom által el nem fogadott dologról szólt), így csak b×i akart miatta.
2018. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem volt még ilyen "élményem", pedig buszon, várakozás közben, stb. is szoktam olvasni. Mondjuk, ha bárki szóvá is tenné, nem tudna érdekelni.
2018. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
66%
Igen, anyám meg néhány néni a vonatok akik szerették volna előadni az élettörténetüket és frusztrálta őket hogy nem tudják mert én olvasok. A másik kedvencem amikor valaki odajön és megkérdezi hogy miről szól a könyv de láthatóan nem érdekli csak azért kérdezte meg hogy abbahagyjam az olvasást és vele foglalkozzak.
2018. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És ezek milyen konkrét helyzetben történtek? Kik mondták? (akik eddig nem említették.)
2018. jan. 21. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!