Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le az egyetemet...

Miért nézik le az egyetemet végző emberek az olyanokat, akik manikűrösnek, kozmetikusnak tanultak?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm. Tavaly végzett az egyetemen, és egy kozmetikus ismerőse ott villogott, hogy ő most fog szalont nyitni, hogy mennyi ember irigy rá. Erre ez a csaj teljesen gúnyosan bevágta, hogy jaj, szaladok én is gyorsan elvégezni egy tanfolyamot, igazán jól fog majd mutatni az egyetemu diplomám mellett és gúnyosan elkzedett nevetni
2018. jan. 28. 10:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Vannak ilyen parasztok, de lehet hogy az a csaj kitörölheti a fenekét a diplomájával, míg a kozmetikus a maga ura lesz és ha ügyes akkor nagyon sokra viszi. De mindig is voltak ilyen szűk látókörű begyöpösödött emberek akik azt hiszik hogy csak az egyetem ér valamit. Közben meg elmegy egy büfészakra :DD

A kozmetikus, fodrász és hasonlók, igen is felkapott és jólmenő vállalkozások, meg nem csak OKJ-s gyorstalpaló van, hanem igen komoly sminkes és fodrász akadémiák! 2 ismerősöm is ilyet végzett és most sztárokkal járják az országot-világot, velük dolgoznak

2018. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Mert egy körmös tanfolyam lóf..sz egy egyetemhez képest (kivéve büfészakok), bárki meg tudja csinálni.
2018. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez nem lenézés. Egy manikűrös képzést szerintem bárki el tud végezni, ah akar, úgyhogy el se tudom képzelni, hogy valaki erre irigykedjen. Szerintem hasonlóan gondolkozott az ismerősöd is és nem azért reagált így mert diplomás. Olyan mintha valaki elvégezne egy cseresznye szedő tanfolyamot és felvágna, hogy megy cseresznyefákat ültetni és jaj de irigyli mindenki.

Valószínűleg jól meg fog élni belőle, de nem hiszem, hogy irigykedni kellene arra, hogy intim gyantázni, meg pattanásokat fog nyomkodni.

2018. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
A fodrász, kozmetikus, manikűrös és pedikűrös mindig meg fog élni. Én tanárok gyerekeivel jártam együtt. Anyám csak egy érettségizett gyári dolgozó volt. Engem is lenéztek az osztálytársaim, nem is járok az osztálytalálkozókra. Nem az a lényeg, hogy egyetemed, szakmunkásod, vagy OKJ-sed van-e, hanem, hogy szeresd a munkádat. Mondom ezt úgy, hogy jómagam is egyetemet végeztem. Lehet, hogy az egyetemet végzett "hölgy" azért volt ilyen szarkasztikus, mert utálja a munkáját.
2018. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyetemre járok, nem nézem le, sőt, inkább becsülöm, hogy önerőből saját szalont tud nyitni, olyan tudása van, amit bármikor el tud adni, én pedig világéletemben alkalmazott leszek. De ettől függetlenül nem lennék kozmetikus, mivel nem ez az irány érdekel, hanem az irodalom, ezért leszek tanár (német szak).

A kérdésedben említett diplomás lánynak valami kompexusa van. Lehet, úgy érzi, hogy olyan szakot választott, amivel tényleg csak annyit ér el, hogy függhet a diploma a falon?

(Nem a bölcsészekre gondolok, én is bölcsész vagyok, de tényleg vannak olyan szakirányok szinte minden karon, amiből egy szakember kell és végez 2000)

2018. jan. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Például az egykori szülőfalumban tényleg irigyelt személy az aki minél egyszerűbben nyit egy otthoni vállalkozást és nem kell idegen munkahelyre járnia. Én is előnyösebbnek tartom ha valaki a maga ura. Például nekem van mérnöki diplomám, mégis előnyösebb volt a szülői gazdaságban dolgozni mint bármely "álomállásban".

Dolgoztam már állásban és voltam otthon a magam ura is. Ég és föld a különbség. Az hogy az ember kizárólag a saját életével foglalkozhat, az felülírja még az amerikai álomállásokat is.

2018. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Hát ezt embere válogatja...


Van diplomás meg mezei bunkó is!


Meg normális munkás és egyetemista.

2018. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Kit érdekel hogy ki mit gondol...

Szereted csinálni?Megvagy elégedve a pénzel amit keresel?Jól érzed magad?Akkor?

Nagyon sok embernek hatalmas az egoja...

2018. jan. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Az álló szekeret a kutya nem ugatja.
2018. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen értelmetlen a kérdés.


Az "egyetemet végző emberek" egy milliós nagyságrendű csoport. A kérdező egyetlen rossz tapasztalat miatt beskatulyáz egy egész csoportot. Ennyi erővel Kiszel Tündéből kiindulva minden magyar nő ronda és hülye. Győzikéből kiindulva meg minden férfi ocsmány kövér cigány.

2018. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!