Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Cigifüggőség mennyi idő után...

Cigifüggőség mennyi idő után alakul ki? Ha valaki függő, nálatok mennyi idő volt?

Figyelt kérdés

Persze tudom hogy nem egyik napról a másikra történik, hanem egy folyamat, amibe belecsúszik az ember...


Alkalmi dohányos voltam (pl. ha havonta kétszer elmegyek buliba). Viszont kicsit több mint 2 hónapig cigiztem, és napi 1-6 szálat fogyasztottam kék Dunhillből. Most pár napja volt az hogy elfogyott az egyik doboz, és gondoltam hogy jobb ha most mondom azt hogy nem veszek többet mint hogy még jobban belesodródjak a dologba. De érdekes módon még csak nem is kívánom. Amikor volt cigim, akkor mindig motoszkált a fejemben hogy jól esne elszívni most egyet, ezért tartottam is tőle hogy nehezebben fog menni a dolog.


Kicsit több mint 2 hónap tényleg ilyen kevés idő?


2018. jan. 28. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Van aki hajlamos a függőségre, az elszív egy cigit, tetszik neki és már szívja is utána rendszeresen. Aztán szépen lassan megszokássá válik, a napi rutin része. Felkel, elszív egy cigit a kávé mellé, elszív egyet kaja után mindig, ha ideges rágyújt, faterom még miután haza ér este 11kor a munkából tök fáradtan, akkor is felkel kb óránként cigizni. Nem hogy alvással töltené az időt. Én is cigizek, de kb 10 szálat szívok el naponta, és szeretnék leszokni, tök gyengének érzem magam és szánalmasnak, hogy nem megy hiszen még csak nem is vagyok erős dohányos.

Vannak akik csak buliban elszívnak egy-két szálat és sose szoknak rá, de szerintem nem kéne kísérteni a sorsot. Amíg valaki nem szokik rá, addig kell végleg abbahagyni. Én is bánom már, hogy belekezdtem. Sokszor rágyújtok és nem is esik jól, de csak elszívom. Hülyeség

2018. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazi megszokássá kb egy év után válik ha napi szinten nyomod. A nikotinfüggőség része is kábé ennyi idő után lehet leküzdhetetlen. Pár hónap az még távolról sem a függőség kategória, ezen a ponton még el tudod dobni ha akarod. A baj az szokott lenni, hogy egy két hónap után viszont kialakul az emberben a "nem akarom" eldobni érzés. Ilyenkor senki nem gondol még arra mikor COPD-sként tengeti majd a napjait vagy mikor már rákosként fekszik majd az intenzíven.
2018. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Érdekesek amiket írtok.


Nekem is ez volt hogy "nem akarom eldobni", mert kívánom, jól esik. Igazából megijesztett az a dolog hogy egyre jobban jól esik, ezért hagytam abba.


A másik meg hogy elvileg a függőségben a reggeli cigi a sorsdöntő. Tehát hogy ha reggel felkelsz és már várod az első cigidet az gázosabb, mint ha úgy vagy vele mint én csináltam, hogy este alvás előtt szívtam a cigijeimet.

2018. jan. 28. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:

A függőség már az első ciginél fenn áll.

Még ha nem is kivánja annyira, valami miatt mégis folytatja. Lehet hogy a haveri kör miatt csak.

Ha nem tud megállj parancsolni, és tovább szivja már meg is van.

Tudom furcsán hangzik ez.

Persze sok olyan van aki inkább abba hagyja és nem szivja tovább.

2018. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!