Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik infós szakra mennek,...

Akik infós szakra mennek, miért lepődnek meg, hogy sok a matek, és miért utálják a matekot? Főleg a proginfósoknál figyelhető meg.

Figyelt kérdés
Miért hiszik, hogy a matek haszontalan, és felesleges, és csak az ő szívatásukra van? Főleg proginfón...

2018. jan. 29. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem meglepődnek, inkább belátják, hogy sz.rt se ér. Nemes egyszerüséggel ugyanis olyan matekot tanítanak, amire még évekig nem lesz szükségük, ha egyáltalán lesz, és mindezt a programozás fordítható idő rovására. Másszóval: a legnagyobb probléma az egyetemekkel, hogy akadélmikusokat képeznek, a szakmának viszont rohadtul nem akadémikusok kellenének, hanem gyakorlatban programozni tudó emberek. Az se véletlen, hogy az utóbbi években gombamód szaporodnak a bootcampek, kielégítendő a hiányt.
2018. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki a divatot, vagy a GyK-n adott tanácsokat követi (pl. az ilyen kérdésre: 'érdemes-e programozó szakra menni, jó fizetés várható el elvégzése után?'), hátulütőit nem köteles tudni.
2018. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak a matek lenne sok, és nem az, hogy bemagoltatják a diákkal a tankönyvet a matekvizsgára. Mert ennek keresem az értelmét, de nagyon, gondolkozok, hogy mi ebben a hasznos, mi értelme van, miben fog ez nekem segíteni a jövőben, amikor egy ilyen vizsgára többet tanulok, mint minden másra együttvéve, és 2 nappal a vizsga után már töredékére sem fogok emlékezni, de jöttem rá, ezért el kellett könyvelnem annak, hogy csak azért van, hogy kiszórják/"szívassák" a diákokat.
2018. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És, ha azt figyelembe vesszük, hogy régen ez a szak programtervező MATEMATIKUS volt? Másrészt pedig, ha az ember csak és kizárólag programozni szeretne, és absztraktabb gondolkodást sem szeretne elsajátítani, akkor meg az egyetemet hagyja szerintem.

Igen, népszerűek a bootcampek, de ott más jellegű tudást kapsz. Sokan utána sem értenek jobban a programozáshoz, max meg tudják csinálni azt, amire megtanították őket. De a gondolkozásra általában nem tanítanak meg, és az egyén magától nem is tanulja meg, ha nem érdekli. Szóval a bootcampből ment emberek nagyon feljebb nem lépnek, másrészt pedig annak a diplomás munkaerőnek, aki foglalkozik velük, hogy segítsen nekik az akadályokon, mert új feladatok vannak, és nem érti. Szóval így meg a diplomás munkaerőnek lehet fárasztó, és ezért nem éri meg, mert túl sok energiát és időt foglalhatnak le a bootcampből mentek. De persze hely függő is, meg egyén függő is nyilván. Csak értitek. Van ennek másik oldala is azontúl, hogy milyen gyors, meg jó, meg jaj, minek a matek, meg az egyetem. Sok informatikus hallgató a hardveresebb tárgyaktól is visszaretten. Szóval mindentől, ami nem programozás. Döntsétek el ti magatok, hogy ebben az esetben tényleg az egyetemen kell-e az ilyeneknek lébecólnia. És miattuk lehet sokszor lassabban haladni. Ugyanmár.

2018. jan. 30. 09:00
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Mire vársz? Megerősítésre? Azt a matekot, amit leadnak, csak nagyon kevés szakterület igényli meg. Azon kellene elgondolkodni, hogy miért van programozókból ekkora hiány... Talán az egyetemnek nem sz.patni kellene a diákokat és arra menni, hogy minél több mindenkit kivágjanak.


Egyébként is, mint sokan írják, nem akadémikusokra van szükség, hanem akik leülnek a gép elé, és elvégzik a programozási munkát. És ehhez nem kell Analízis 1.-4., akármilyen bántó a matematikusok szívének... Van Obamának is erről egy beszéde, fent van a YouTube-on.


Én egyébként nem sajnálom a cégeket, vagy lejjebb adják, vagy pusztuljanak meg. Nehogy már JavaScripthez melókhoz mesterképzés kelljen, hogy el tudjon az ember helyezkedni, röhej.


Egyébként ha ennyire nagyon okosak a diplomások, és megalapozott természettudományos háttérrel bírnak, miért nem bizonyítják be, hogy az egyetem előtt és után mi változik a diák agyában? A rendszerszemléletről lehet dumálni, de jó lenne valami konkrétum is.

2018. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Lepontozás helyett talán érdemesebb lenne érvelni.
2018. febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!