Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek jólelkű ember?

Hogyan legyek jólelkű ember?

Figyelt kérdés
Elég gonosz vagyok, nem mostanában kezdődött, már kiskoromban is ilyen voltam. Haragtartó vagyok, bosszúálló és nem igazán tudom átérezni mások bánatát, búját-baját, maximum színlelni szoktam, hogy ne vessenek ki maguk közül. Egyedül az tud meghatni, ha valamit elveszítek/elvesznek, ami a tulajdonomat képzi, a párkapcsolataimban is egyedül ezért voltam féltékeny eddig, elég birtokló vagyok. Hogyan lehetnék jobb ember? Igazából nem szenvedek ettől az állapottól, de néha irigylek másokat, amiért emberközelibb értékrenddel bírnak, mint én. Ráadásul nő vagyok, a nők pedig általában érzékenyebbek...
2018. jan. 30. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
hát nem tudom....én meg ennek az ellentéte vagyok, és így nagyon fáj az élet. :) Próbálj segíteni másoknak ahol tudsz, aztán hátha egyszer az érzés is társul mellé. Meg attól, hogy belül nem azt érzed, még viselkedhetsz rendesen. Nem kell együtt érezni mással, csak viselkedj vele úgy. :) Te is tudod mi a helyes és helytelen. Kövesd a helyes és tisztességes utat. Majd megszokod és jobb lesz.
2018. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért színlelsz valamit, mert azt tartanád a helyes reakciónak, nem pedig hogy átverj és manipulálj másokat, akkor idővel ezek a reakció reflexszerűvé, és így tulajdonképpen igazivá válnak. Kis színes, hogy neurológusok bebizonyították, hogy az agyban előbb tudatosulnak az érzelmek, mint hogy végbemenne maga az érzelmi reakció. Vagyis ha történik valami rossz, előbb csak eszünkbe jut, hogy emiatt dühösnek vagy szomorúnak kéne lennünk, majd csak ezután dühödünk fel, vagy szomorodunk el valójában. Szóval talán valamilyen szinten mindenki színleli az érzéseit, neked meg csak több gyakorlásra van szükséged :D
2018. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legyél kedves, empatikus, segítőkész. Segítsd a rokonaidat, a szomszéd nénit.

Tanulj önismeretet, próbáld mások helyzetébe beleképzelni magad, illetve gondolkozz el azon, kívülről milyennek láthatnak az emberek, és boldog vagy-e ettől, vagy pedig változatnál rajta.

2018. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért kéne változtatni? Ez van, ezt kell szeretni... Leszel a csajom? :))
2018. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sportolj, a bosszúdat/haragodat vezesd le egy boxzsákon. Az élet igazságos, hidd el, emiatt nem kell ilyennek lenned.

Az élet mulandó, a jelent élvezd, de kicsit figyelj a jövőre is. Meg kell védeni azt, ami a mienk, de figyelembe kell venni azt is, hogy a másiknak mi az érdeke, mit szeretne (kölcsönösség).

2018. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!