Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az autista ember erőszakos,...

Az autista ember erőszakos, vagy jólelkű?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nincsenek érzései, illetve azok kimutatására is képtelen. De képes lenne megölni valakit?

2017. szept. 16. 15:20
 1/7 anonim válasza:
100%
Már hogy ne lennének érzéseik? Szerintem te összekevered az autizmust a szociopatizmussal/pszichopatizmussal (nem ugyanaz a kettő, de róluk szokták azt mindani, hogy nincsenek érzéseik, ami szintén nem igaz, de ez most nem releváns). Csak az autistáknak annyira máshogy működik az agyuk, hogy egyszerűen nem tudják megérteni a többi embert, nem tudnak asszimilálódni a társadalomba. De ettől még ugyanúgy lehetnek erőszakosak vagy jólelkűek, ugyanúgy, ahogy egy nem autista ember is lehet erőszakos vagy jólelkű. És nyilván vannak olyanok, akik tudnak ölni, de vannak olyan nem autista emberek is, akik tudnak ölni. Ez abszolút a személytől függ, nem lehet kinyilvánítani, hogy az összes autista gyilkos, vagy hogy egyik sem az.
2017. szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég buta kérdés. Igenis, vannak érzéseik az autistáknak, sőt ki is tudják mutatni. És vannak indulataik, amit nehezebben tudnak kezelni. De pont úgy különbözik egymástól két autista, mint két neurotipikus ember. Alapvetően van az autistákban egy nagyobb adag jóság, tisztaság, naivabbak, nem jellemző, hogy manipulálni akarnak, őszinték, nem hazudoznak.

Ha valami rosszat tesznek, többnyire nem rossz szándékból, és ha azt nézzük, hogy a legújabb felmérések szerint a populáció 1% a rajta van a skálán, arányaiban sokkal kevesebb autista követ el erőszakos cselekmént, mint az átlag emberek csoportjába tartozók.

2017. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy nincsenek érzései, illetve azok kimutatására is képtelen."


Ennek a mondatnak logikailag semmi értelme. Ha képtelen kimutatni az érzéseit, akkor az azt jelenti, hogy vannak érzései, nem?

2017. szept. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bit123bit ***** válasza:
100%
Én egy 19 éves autista ember vagyok, és ez egy hülyeség.. Nekem mint autistának több érzelmem van mint egy átlag embernek(A legyet is kidobom, mint hogy lecsapjam).. Az érzelmeimet szintén ki tudom mutatni, de azt már nehezen.. Amúgy meg nem ölök meg senkit sem SOHA.. Úgyhogy legközelebb ne a tudatlan emberektől kérdezd meg az autizmust, mert sokan azt se tudják hogy mi is az..
2017. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Félelmetes, hogy az embereknek mennyire fogalmuk sincs az autizmusról! Nem voltam kivizsgáláson, de jó eséllyel én is aspergeres vagyok. Vannak érzelmeim elég rendesen, ki is tudom őket mutatni. Embert ölni kb. annyira lennék képes, mint egy nem autista. Még valamit?
2017. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg félelmetes, és szomorú is, hogy az átlagember ennyire nincs tisztában vele, hogy mi az az autizmus, miközben ez az egyik leggyakoribb fogyatékosság. Nekem nagyon rosszul tud esni, ha valakiben megbízom annyira, hogy elmondom neki, hogy autista vagyok, és olyan válaszokat kapok, hogy "nem is nézel ki úgy" vagy "de akkor hogyhogy tudsz beszélni?" és hasonlók. Ezzel máris megválaszoltam a kérdésednek azt a részét, hogy vannak-e érzései az autistáknak.
2017. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azta k**va mennyire hülyék az emberekXD A világ megérett a pusztulásra "Tudom, hogy nincsenek érzései,"
2017. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!