Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom be mindig...

Csak én gondolom be mindig magamnak a rosszat az emberekkel kapcsolatban, vagy igazam van? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Alapvetően én először mindenkivel nyitott vagyok és nincsenek előitéleteim. Próbálok barátkozni, de csak azokkal tudok jó baráti viszonyt alakitani, akik hasonlitanak rám(csendesebbek, fontosak a családi,baráti értékek stb)


Azt vettem észre, hogy sok emberrel kapcsolatban, akiket ismerek negativ érzéseim vannak és ha ezek kialakultak nem tudok átnézni rajtuk és úgy viselkedni velük mint régen.


Például: Egyetemre kerültem, próbáltam barátokat találni, akadt két lány, akikről azt hittem azok is lettek. Minden feladatot együtt csináltunk, együtt lógtunk órák között stb. Aztán én távoktatásra kerültem és kiderült, hogy egyiket sem érdeklem. Egész végig nem kerestek meg, hogy mi van velem, pedig gondoltam még kölcsönösen segitjük is egymást majd. Aztán most, hogy kiderült együtt fogunk vizsgázni, hirtelen feltünt az egyik és akar találkozni vizsga előtt, meg örül hogy együtt leszünk stb.

Evidens, hogy segitséget vár majd tőlem(sose tanult jól)

Viszont igy emiatt teljesen elment a kedvem tőle, nem akarok barátkozni vele, megváltozott a véleményem róla.


Egy barátnőm meg, akivel együtt nőttünk fel és hangoztatta milyen jó barátnők vagyunk, párt talált és már magasról tesz rám. Két hónaponként váltunk 1-1 szót és ennyi. Azóta róla is az a véleményem, hogy nem is igazi barátnő és nem tudok már rá úgy tekinteni, nem tudok ugyanolyan nyitott és barátságos maradni.

Illetve vannak azok, akik csak akkor keresnek fel, ha szükségük van valamire.


ELkezdtem azon gondolkodni, hogy én vagyok túl negativ beállitottságú és mindenben a rosszat látom, hisz okés, hogy ritkán beszélünk barátokkal, vagy egy év után felkeresnek és örülnöm kéne neki? Vagy normális, hogy negativ érzelmeim vannak az ilyenekkel kapcsolatban és nem kell hagynom kihasználni magam?

Ezeken kivül van 2 barátnőm akiket szeretek és nem igy viselkednek. 21N


2018. febr. 1. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális. Az is, hogy nem hagyod magad kihasználni. Nehezen jöttem rá én is, de kell nemet mondani olyanoknak, akik érdekből barátkoznának.

Nem önzőség, de nem kell mindent megtenni, hogy "szeressenek."

2018. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazad van. A barátság, eleve a kölcsönösségen alapszik: én számíthatok a barátomra és ő is rám.
2018. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak utána meg lehet azt fogják hangoztatni milyen magamnakvaló vagyok és barátságtalan. De egyszerüen nem tudok utána kedves és érdeklődő maradni velük szemben. Csalódásként élem meg, hogy én azt hittem szereztem egy barátot közben meg ő nem is úgy tekintett rám.


Illetve olyat is hallottam, hogy hosszú idő után keresték fel és nem úgy fogta fel, hogy idáig levolt sz*rva,hanem nyitott volt(pontosan a párom) én meg arra gondolok, hogy ha ennyi ideig nem érdekeltem, akkor ezután se számitsak neki. Ezért kezdtem el filózni ezen.

2018. febr. 1. 18:06
 4/5 A kérdező kommentje:

Esetleg müködik úgy is, hogy több hónapig nincs kommunikáció, közben meg ugyanolyan jó barátok, aztán segitik egymást?

Nekem valamiért nem csak a kölcsönös segitség miatt fontos a barátság, hanem hogy érdeklődjünk egymás felől, közös programok legyenek, eszmecserék, önzetlen segités. S ha pl nálam van úgy, hogy több hónapig nem kiváncsi rám, akkor nem tudom jó barátnak tartani. De lehet nálam nem tiszta az egész.

2018. febr. 1. 18:13
 5/5 anonim ***** válasza:

"Alapvetően én először mindenkivel nyitott vagyok és nincsenek előitéleteim. Próbálok barátkozni, de csak azokkal tudok jó baráti viszonyt alakitani, akik hasonlitanak rám"


Te gondolod be magadnak.

2018. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!