Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a teendő, ha a család...

Mi a teendő, ha a család életét megkeseríti a pszichés beteg nővérem? A társadalomnak miért nincs megoldása az ilyen problémájú emberekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A nővéremnek borderline személyiségzavara van. Az egész család életét megkeseríti a sok őrültségével és az a baj, hogy semmi megoldás nincsen, mert a pszichiáterek se tudnak vele semmit kezdeni, ha kihívjuk a mentőket max 2 hétig tartják bent a zárt osztályon, utána hazaengedik. Nem érdekli őket, hogy késsel rohangál itthon, meg beleharap a kistestvére orrába, vagy anyám karjába, vagy arcon rúgja apámat, fenyegetőzik és még sorolhatnám. Se a rendőrség, se a mentők, se senki nem tesz semmit. Ez a baj ezzel a szaros nagy demokráciával meg toleranciával, hogy az őrültekkel nem csinálnak semmit, inkább a szőnyeg alá söprik ezt a kérdést és mindenki szépen oldja meg családon belül, az őrülteknek "jogaik" vannak, amik minden mocsok tett alól felmentik őket és a normális embereket bünteti a társadalom. A legrosszabb az egészben, hogy erről még az ismerősöknek sem lehet beszélni, mert kívülre nem látszik, a nővérem valamilyen szinten meg tudja játszani magát idegenek előtt,ehhez megvan a ravaszsága és ők azt hiszik, hogy csak ilyen "művész lélek",aki folyton hülyeségeket beszél. Mert ha mondjuk down kóros lenne, vagy valami szemmel látható betegsége, azt kívülállók is jobban megértenék. Így viszont az a baj, hogyha külső segítséget kérünk, egyszerűen senki nem érti meg, nagy részben nem is hiszik el, hogy ő ilyen, mert mondom ravasz és idegenek előtt áldozatnak állítja be magát, mint akivel senki nem foglalkozik, miközben a szüleim az idejük 90%-ában vele törődnek és nem velem meg az öcsémmel. Az a baj, hogy nagyon agresszív, gonosz, aljas, de ahhoz mégis ostoba, hogy önerőből fenntartsa magát egy borderline szociopata, már közel van a 30hoz de teljesen életképtelen. Önmagában ha életképtelen valaki, még el lehetne fogadni, de ő barom agresszív és alattomos ha kisujjad nyújtod neki, ő a karodat akarja. A szüleim már 1000 féle helyre megpróbálták elvinni, ilyen intézet, olyan szanatórium de sehova nem fogadták be, Magyarországon nem nagyon vannak ilyen helyek, cska valami tündérhegy, de oda is csak akkor mehetne ha önszántából menne, csak az a baj, hogy nincs belátási képessége és ő teljesen normálisnak tartja magát Aztán szüleim vitték Ausztriába és Olaszországba is különböző helyekre de ott sem fogadták be. Még Franciaországba is elküldtük nagyon sok pénzért valami apácákhoz, de egy hét sem telt el és hívott minket az apáca, hogy nem vállalják, az összes pénzt visszautalták és még a repülőtérre is kikísérték, nem tudom, hogy mit csinált ott, az máig nem derült ki, de vannak sejtéseim. Hát szóval az a baj, hogy már lassan 10 éve megy ez és minden létező lehetőséget kipróbáltunk de reménytelen. A pénz nem probléma, de úgy tapasztaltuk ,hogy nincs az a pénz,amiért bárki elviselné őt akár csak rövid időre is. A mi életünket viszont teljesen tönkreteszi, a szüleim házassága megromlott én és az öcsém is elég rossz passzban vagyunk az itthoni folyamatos rettegés és kriptahangulat miatt, én már volt hogy különköltöztem, de aztán vissza kellett jönnöm ,mert nem akartam öcsémet egyedül hagyni meg a szüleimnek is szüksége van a segítségre, az a baj, hogy már idősödnek 60 körül vannak és lassan belerokkanak abba amit a nővérem csinál velük.
2016. dec. 4. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos érdemben nem tudok segíteni:(

De azt meg tudom erősíteni, hogy az intézetek, akiknek a beteg emberek ellátása lenne a dolguk, tényleg pofátlanul válogatnak, és nem fogadják azokat, akik tényleg rászorulnának, és akik egy kicsit is problémásak.

Az egyik ismerősünk régen komoly áldozattal támogatta egy idősotthon létrehozását, és amikor odakerült, hogy nem tudta ellátni magát, 2-3 napon belül kidobták, pedig ő "csak" kezdődő arzheimeres volt (tehát egyáltalán nem volt agresszív, sőt, kifejezetten együttműködő volt, "csak" kórosan feledékeny)

2016. dec. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam vegig, de vannak bentlakasos intezmenyek, ahol a beteg embereket apoljak. tesom nekem fogyatekos es csunya vagy nem csunya dolog, de be van adva es sokkal nyugodtabb igy mindenki, mert nem itthon orjong es tor mindent.
2016. dec. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bezárták azokat az intézményeket, ahol tartós kezelések voltak. No meg az orvoson sok múlik, mert köztük is van csapnivaló, aki félrekezeli a beteget.
2016. dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hat ezt elolvasni is rossz volt, ez az ember szo szerint elmebeteg akar kozveszelyes is lehet, nem akarom elhinni hogy sehova nem lehet beadni, esetleg dilihaz??? vmi csak kell hogy legyen ahol az elmebetegeket tartjak.
2017. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs már ilyen intézet, ahova vihetnénk. Ebben a nagy "demokráciában" ugye az a szabály, hogy mindenkinek egyenlő jogai vannak, úgyhogy jaj szegényeket nem tarthatjuk akaratukon kívül bezárva. Aztán ez a sok őrült pszichopata elmebeteg szabadlábon mászkálhat. Persze ha bármilyen bűncselekményt elkövet, akkor mindjárt előveszi a papírját, hogy ő elmebeteg, akkor mindjárt annak tartja magát és szépen bemegy a zárt osztályra, aztán pár hét múlva ismét szabadon garázdálkodhat.
2017. jan. 18. 19:00
 6/6 anonim ***** válasza:
felnott ember en kidobnam otthonrol, nem kotelessegetek egy 30 evest eltartani en elzavarnam, ha kozteruleten csinal vmit vagy valakibe kart tesz marpedig ez tortenne akkor meg ugy is elviszik s bezarjak valahova. drasztikus megoldas de en tenyleg megcsinalnam.
2017. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!