Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tetszem magamnak?

Miért nem tetszem magamnak?

Figyelt kérdés
Akárhányszor meglátok magamról egy olyan képet amit más készített rólam (nem én pl. előlapi kamerával, ahol látom magam) nagyon csunyanak látom magam. Ha a tükörbe nézek tetszik amit látok, de a képek nem. Régóta ez a bajom, viszont azóta rengeteget fogytam de akkor sem voltam túlsúlyos, sőt. Mégis olykor sírhatnékom tanár egy-egy kép láttán mai napig. Miért van ez?

2018. febr. 5. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Én sosem tudtam magamról jó képet készíteni, de a valóságban azért szerintem jobban nézek ki. Talán csak nem vagy fotogén. Ennyi. :)
2018. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De vannak jó képek is rólam.:) ezért kérdezem, nem lennék abban biztos hogy csak az a baj hogy nem lennék fotogén
2018. febr. 5. 22:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Sokan vagyunk így vele, bár én elég jóképű, életre való férfi vagyok.
2018. febr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tetszik a túlzott szerénységed.:3
2018. febr. 5. 22:36
 5/10 anonim ***** válasza:
köszi cicu😘😉
2018. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kár érte, nekem az egom regota nem létezik :c ahj, de egye fene
2018. febr. 5. 22:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja
2018. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne vedd ennyire komolyan a képeket, ha máskülönben nincs gond veled:) Sajnos ez a mai "szelfi világban" nagy dráma, de nem kellene különösebben törődni vele.


Szerintem azért látod így, mert amikor szelfizel, akkor arra törekszel, hogy szinte "tökéletes" képeket gyárts magadról, ehhez képest a természetesebb, nem-beállított képeken észrevehetőbbek a hibák, így már nem tökéletesség színében tűnsz fel. Ez önmagában nem baj, hisz nem lehet mindenki perfekt. Azért nem tetszel magadnak, mert egy idealizált képet próbálsz látni, túl sokat vársz el.


Azt tapasztalom, hogy ez rendszerint jellemző azokra, akik szelfiznek, így automatikusan hasonlítgatják a szelfijüket a mások által készített képekhez.

Bár ez nem csak attól függ, hogy te készíted-e a képet, vagy mások, mert vannak akik mások előtt is jól betudnak pózolni, ismerik ezt a előnyös oldaluk, így olyankor is jól jön ki a kép, neked meg mások előtt nem sikerül jól beállni, talán zavarban vagy, amiatt.

2018. febr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tükörben látott képpel meg vagy elégedve, akkor a rosszul sikerült képekkel ne törődj. Plane, ha mint írod, nem is mindegyik ilyen.
2018. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szöget ütött a fejembe a gondolat és gondoltam megkérdezem mit gondoltok, de megnyugodtam.:)
2018. febr. 7. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!