Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen jellegű önfejlesztő...

Milyen jellegű önfejlesztő tanfolyamra érdemes beiratkoznom, ha nehezen alakítok ki új emberi kapcsolatokat?

Figyelt kérdés
Gyakran fordul elő, hogy pl. ha ráköszönök emberekre (jellemzően kollégákra), azok flegmán rám néznek, de vissza se köszönnek. Ha meg kell szólalnom, az emberek már az első szó után az órájukat nézik, és alig várják, hogy befejezzem a mondatot. Ha egy csoport minden tagjának a véleményét kikérik, én vagyok az, akit kihagynak. A kollégáimmal döcögős a beszélgetés, nehezen találok közös témát, barátkozni pedig nem merek, mert rettegek attól, hogy csak hülyét csinálok magamból. Gyakran gondolok arra, hogy egyszerűbb lenne remeteként félrevonulni távol mindentől, ez viszont nem megoldás. Nyilvánvaló, hogy a hiba bennem van, a gyengeségeket magamban kell keresnem, de nem tudom, hol tudom ezeket leghatékonyabban erényekké átalakítani - ezért is gondolkodok egy személyiségi tréningben, de nem tudom, hova, és milyen jellegű tréningre lenne érdemes beiratkoznom.

2018. febr. 9. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Hozzám. Ingyenes.
2018. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ingyenes.


Ne feszengj ennyire ez a baj. A többi ember sem más, mint te. Csak ezt hiszed.

2018. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress fel egy önismerettel foglalkozó terapeutát, általában egyéni terápia és pszichodráma csoport keveréke a leghasznosabb.
2018. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is szakembert keress fel előszö,r beszélétek ájt ezeket a szituációkat, pl. amikor beszélsz és "mindenki az óráját nézi", utána persze jöhet a csoportos tréning is, de (szerintem) először ketten beszéljétek át hozzáértővel a dolgot.
2018. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell mindent magadra venni. Az alapveto tisztelet mindenkinek kijar, ha nem koszonnek vissza az nem a te hibad. Nem kell foglalkozni vele.

Ha az orajukat nezegetik a mondandod kozben, az sem az illemszabalyok betartasara utal.

Kommunikaciodon van fejleszteni valo, de velemenyem szerint nem kell trening.

2018. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!