Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 21 évesen, ha elmennék otthonr...

21 évesen, ha elmennék otthonról, utánam jöhetnének a szüleim és betuszkolhatnak az autóba és visszahozhatnak?

Figyelt kérdés

Vagy rám hívhatják a rendőrséget?

Volt, hogy el akartam költözni, összepakoltam, erre apám kitalálta, hogy bolond vagyok meg rángatot. Többek között ezért pakoltam össze. Utánam jöttek kocsival, beráncigáltak a hajamnál fogva és ütöttek. Már a kilincset akartam kinyitni valahogyan.

Ilyenkor mi a helyzet? Kerestethetnek? Vagy hogyan működik?


2018. febr. 11. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem, a rendőrség nem adhat ki információt a hollétedről, csak meggyőződnek, hogy a saját akaratodból vagy-e, ahol (mert ugye akkor keresnek, ha eltűntként jelentenek be).

Gyakorlatilag sajnos, ha tudják, hol vagy, ugyanígy megismételhetik, ha te nem tudsz tenni ellene semmit.

2018. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodtól oda költözöl. ahová akarsz. Nincs joguk így bánni veled.
2018. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen jogilag nem korlátozhatnak sem az elköltözésben, se nem rángathatnak be egy autóba.


Ha ezt megteszik, akkot TE jelentheted fel öket személyi szabadság korlátozása miatt.


Az elköltözést meg a legeygszerübb úgy megoldani, hogy pár havert megkérsz, hogy segítsenek elvinni a cuccaidat - és akkor apád sem tud semmit tenni. Viszont nem célszerü megadni az új címedet.

2018. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodtól jogod van oda menni ahova akarsz. Ha erőszakkal akarnak elvinni hívd ki rájuk a rendőröket. Szerezz be ellenük önvédelmi eszközöket, paprikaspray, riasztópisztoly stb...
2018. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jogilag te hívhatod rájuk a rendőröket, ha így bánnak veled.
2018. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom.

De az elmebeteg ilyenekkel vagdalózik, hogy menj csak, most megtudják legalább, hogy bolond vagy. Meg majd úgyis az elmegyógyintézetben kötsz ki. Ott is megtalállak. Meg én kerültem kórházba, hogy úgy megütött, hogy nem hallottam a fülemre, de neki állt feljebb. Mert ő az apám és mindent megtehet.

Azóta mégjobban ellenőriz, nincs két perc késés sem.

Még mielőtt valaki írná, azért borult ki a bili, mert anyàm elmondta neki, hogy nem letteg egy tárgyam a félévben. Megőrült szószerint.

De most egész szép összeg összegyűlt, megpróbálnék meglépni valahogyan.

2018. febr. 11. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha másképp nem megy, akkor kérj rendőrségi segítséget, hogy az őrült apád terrorizál. Vagy fegyverkezz fel ellene.
2018. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tűnj el onnan!Menekülj!

Betegek a szüleid,ne hagyd,hogy így bánjanak veled!

18 éves korodtól már kb azt csinálsz amit akarsz,nem szólhatnak bele az életedbe.

2018. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!