Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bár én sok mindenkinek szívese...

Bár én sok mindenkinek szívesen segítek, nekem miért nem hajlandó senki segíteni?

Figyelt kérdés

Csak gyártják a kifogásokat hogy nincs idejük sajnos nem tudják, betegek, inkBb nem is valaszolnak stb


De amikor nekik kell segítség azonnal írnak nekem


Úgy érzem ki vagyok használva. Listázzak inkább mindenkit és a negatívokat toroljem az életemből?


Ugyanez igaz a baratsagaimra, úgy érzem beleteszek mindent, mégis én ütök mindig mindenki után. Hanyagoljam ezeket is?


Hangsúlyozom egyik esetben SINCS szó pénzről. Itt a pénzen kívüli részről van szó.


Tapasztalatokat is szívesen várok :)


2018. febr. 11. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyik napról a másikra akarj mindenkit törölni, hanem egyszerűen csak tanulj meg nemet mondani. Ha megint megkér valaki valamire, ne csak az legyen szempont, hogy neki mi hogy lenne jó, hanem az is (mostanában elsősorban az), hogy saját magadnak, a te lelki egyensúlyodnak is jót fog-e tenni, ha megint igent mondasz - mégpedig úgy, hogy tudod előre, hogy te viszont majd nem számíthatsz az illetőre, ha neked kéne a segítség. Ha még így is szívesen megteszed neki a szívességet, akkor tedd meg. De ha így már nem, akkor mondj nemet. Nem fog összedőlni a világ - te viszont lassacskán visszanyered az önbecsülésedet.
2018. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
A legjobb egyébként az hogy ha úgy vagy rendes hogy nem vársz érte viszonzást. Legyen annyi elég hogy te büszkének érzed magad azért mert segítettél valakinek vagy kedves voltál.
2018. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szelektálni kell. Aki kedves, segít ha neked van rá szükséged, ők a barátok. Aki csak lehúz, azok meg a vámpírok. Vámpírokra meg nincs szükségünk.
2018. febr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Mert egy mocskos világban élünk ahol mindenki köcsög, mert aki normális volt az is köcsög lett.
2018. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, hány éves vagy, de sajnos az előttem szólónak igaza van.

Ilyen világot élünk, aki jót tesz, az cserébe sokszor nem kap semmit, ha neki van szüksége szívességre.

Ezért kell megválogatni azt a kevés barátot, akire ugyanúgy önzetlenül lehet számítani.

Inkább 1-2-3 barátom legyen csak, de ők igaziak legyenek.


A többit szelektáld. Én már megtanultam, sok az önző érdekember, aki csak elvárja a segítséget, de cserébe nem kapsz semmit.


Amit végleg utálok, ha valaki felhív telefonon például, megkérdezi, mi van velem, (épp lábadozok), aztán fél mondatom után csak a saját gondjait mondja fél órán keresztül úgy, hogy szóhoz sem enged jutni.:) Falra tudok tőle mászni..., és mennyi ilyen van/volt.

Építsd le őket szép fokozatosan.

2018. febr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy időben én is így éreztem magam. Ma már csak azoknak segítek, akikről tudom, hogy viszonozzák, a többieknek nemet kell mondani.
2018. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!