Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire értékelitek a...

Ti mennyire értékelitek a bocsánatkérést?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy nagyon számít az mi miatt haragszol a másikra, valami kis dolog vagy nagyobb. De ha valaki leküzdi a büszkeségét és bocsánatot kér, akkor az nektek sokat számít? És ti mennyire könnyen tudtok bocsánatot kérni?
2018. febr. 18. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
A bocsánatkérés önzőségből fakad. A megbántó fél megijed, hogy elveszíti azt akit megbántott, esetleg a jövőbeni megváltozott kapcsolatuk miatt riad meg és emiatt kér elnézést, bocsánatot a másik féltől.
2018. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, sokat számít. Vannak hibák, amiket nem lehet ennyivel helyrehozni és van amit igen, ettől függetlenül eléggé alap a bocsánatkérés, ha kiakarnál békülni valakivel.


Bocsánatot kérni nagyon könnyű, amikor őszintén úgy érzem, de amikor olyan helyzetben vagyok, hogy engem is megbántottak, olyankor nehezebb, mert én is előbb a másiktól várnám, mielőtt csak én esedeznék bocsánatért, miközben nem csak én vagyok hibás.

2018. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sokat számít, a bocsánatkérést követően indulhat a kommunikáció az érdékeink egyeztetéséről. Ha nem sikerül megállapodnunk a jővőt illetően, akkor le is út, fel is út, de legalább civilizáltan.

Azt figyeltem meg, hogy nagy luxus a bocsánatkérés. Én értékelem.

2018. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
minden onfenyezes nelkul mondom, hogy en mindig bocsanatot kerek, ha 100%ig biztos, hogy nekem kell megtennem ezt a lepest. ( ez mondjuk eleg ritka, mivel en a vegletekig konfliktus kerulo vagyok, es mar alapbol vitamegelozesi celbol eleve nem folyok bele konfliktusokba, maniakusan kerulom azokat) igy ha nagy ritkan elofordul olyan helyzet, amibol sertodes / harag van es en vagyok a kivaltoja, akkor tuti, hogy bocsanatot is kerek a megbantott szemelytol.
2018. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha valakivel annyira összeveszek, annyira megbánt, hogy utána bocsánatot kellene kérnie (vagyis nem békültünk ki rögtön), akkor nálam egy szimpla bocsánat nem elég. Ez csak egy szó, önmagában nem jelenti, hogy tényleg meg is bánta.
2018. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#1 Ez hülye általánosítás, nem mindenkit az önzőség motivál ebben.


Az sem föltétlenül önzőség, hogy nem akarja elveszíteni a megbántott felet. Kérdés, hogy mi erre az oka? Ez a kapcsolattól fűgg. Pl. Engem bármelyik önző ember eldobna, mert nem engedem nekik, hogy kihasználjanak, így semmi hasznuk nem származna belőlem, ezért nem zavarná őket, ha elveszítenének.

2018. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Semennyire. Volt egy idő, amikor nagyon sokat számított, de aztán rájöttem, hogy a legtöbb ember nem gondolja komolyan a bocsánatkérést. Odavág két szót, kibékültök aztán csinálja ugyanazt, mint előtte, csak még örül is a fejének, hogy gyakorlatilag engedélyt kapott rá, mert végül is visszaengedted, nem? :D

Azóta nem izgat a dolog egyáltalán. Ha idejön valaki és úgy tesz, mintha semmi nem történt volna, nem kér bocsánatot de látom rajta a fejlődést és hjogy próbálkozik, az százszor többet jelent, mint az üres szavak. Legalábbis nekem. Tény mondjuk, hogy többször megjártam ilyen reflexből elnézést kérő, hajlongó kétszínű senkikkel.

Azóta a kedvenc számom a "The apologist" az R.E.M.-től :D

2018. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amit az első ír, az nem feltétlenül igaz, bár nekem az lenne a logikus. Ezért nem kérek bocsánatot (apróságokat kivéve, pl. meglökök valakit véletlenül, az egyszerű udvariasság, hogy bocsánatot kérünk). Ez okozhatna is némi ütközést másokkal, ha szociálisabb életem lenne.

Nekem úgy tűnik, a bocsánatkérést annak a kifejezésének tartják, hogy az adott ember megbánta, sajnálja, ilyenek. De ha én így érzek egy komoly dolog kapcsán, akkor rossz szónak tartom, hogy bocsánatot kérek. Nem, én ki akarom fejezni, hogy sajnálom, értem, hogy mekkora bajt okoztam, de nem érzem feljogosítva magamat, hogy bocsánatot kérjek. A megbocsátást majd a másik fél eldönti, az ő joga, én nem kérem. Kifejezem, ami bennem van, innentől nála a labda.


Úgyhogy nekem ez egy fura helyzet. De mástól bizonyára le tudnám kezelni valahogy (nem emlékszem, hogy valaha is bocsánatot kért volna tőlem valaki, ahogy én se kértem mástól), az adott szitu ismerete nélkül, általánosan viszont nem tudok mit mondani.


Régebben rövidebben fogalmaztam meg a hozzáállásomat: Én nem "bocsátok meg" (ez nekem szőnyeg alá söprés lenne, önfeladás, fáj, de bocsánatot kért, így illik megbocsátanom..etc. nyilván nem mindenki így éli meg, de én igen), hanem megértem a másikat vagy nem. Ha megértem, nem sok megbocsátanivaló van (de ha mégis, azt megbocsátom. nevezetesen, hogy nem tökéletes, hibázott, elfelejtett valamit... bár ezt sem megbocsátásnak tekintem, csak elfogadom, hogy tökéletlen, mint mindenki), ha nem fogadom el az érveit, s továbbra is haragszom, akkor ez bizonyára így marad. Innentől szitufüggő, hogy soha többé nem állok szóba vele, sosem bízom benne többé vagy csak tudomásul veszem, hogy valamiben nagyon nem értünk egyet és szerintem nagy hibát követett el.


Úgyhogy a bocsánatkérés nem igazán számít. Én információt akarok, meg akarom tudni, hogy hogyan érez, miért csinálta... Utána könnyebben helyrerakom magamban a dolgokat. Nagyon sokszor csak beleképzelem magam a helyébe, meg se kell szólalnia, megértem és elmúlik a sértettség. Ekkor max. magamnak bocsáthatnék meg, hogy rosszul reagáltam elég nyomós ok nélkül...

2018. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem kérek bocsánatot, ami a szívesmen, az a számon. :)


A bocsánatot pedig nem értékelem, mert sokan elintézik, aztán utána ugyanúgy sérteget tovább.

2018. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Számít, és én is bocsánatot kérek, ha arról van szó, de ehhez a másik fél is kell.
2018. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!