Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jóérzés? (kérdés rövid)

Miért jóérzés? (kérdés rövid)

Figyelt kérdés
Nos, depressziós vagyok sok dolog miatt..és ez addig fajult hogy rászoktam vagdosásra..Őszintén amikor megvágom magam, elfelejtem egy pillanatra a problémáim és csak nézem hogy milyen szépen folyik a vér a karomon, a könnyeimmel együtt..

2018. febr. 25. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Lehet offolni fogok, de én is ilyen voltam régen, ugyanúgy megkönnyebbültem, de szerencsére kinőttem és a sebek is begyógyultak pár vágás kivételével. Remélem te is rájössz hamar, hogy nincs értelme a vagdosásnak, inkább menj el a barátaiddal valamerre!:)
2018. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Azért jó érzés, mert úgy gondolod, hogy jó érzés. Mert azt mondta a többi okostojás, hogy vagdosni kell és attól megkönnyebbülsz. Úgy hívják: placebohatás.

Inkább mennél el futni, attól tényleg jobban lennél, de vagdalkozni és bemesélni magadnak, hogy na most milyen jól vagy, egyszerűbb ugye :D

2018. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább birkanyáj hatás. Ne feledd, aki a csorda után megy, az mindig szaros füvet fog legelni", tartja a mondás.
2018. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A miértjét nem tudom megválaszolni, olvass pszichológiai íratokat a témával kapcsolatban. Azt viszont tapasztalatból tudom mondani, hogy ez egy átmeneti megoldás, ami hosszú időkig tartó nyomokat hagy és éveken keresztül előjövő következményeket von maga után.

2 éve hagytam abba ha jól emlékszem, most 18 vagyok, és a hegek még mindig erősen láthatóak. Most gondolj bele, hogy egyrészt ezt kinövöd, mert el fog múlni a depressziód, a problémáid pedig kicserélődnek és egyre erősebb leszel... Vagy mégsem, ha a nagy erőd egyből elszáll mikor lenézel a szétvágott karodra és arra gondolsz "milyen csicska voltam"... Abba is gondolj bele, hogy rengeteg munkahelyről elküldenek a francba, nem hogy mondjuk üzleti életben dolgozó személy, vagy nagy hatalommal és felelősséggel bíró személy, pl. rendőr nem lehetnél így, de még csak McDonaldsos dolgozó sem, vagy azt gondolod, hogy bárki is összevagdalt karral engedné, hogy kiszolgáld a vevőket?

A párkapcsolati esélyeid lecsökkentéséről nem is beszélve... Mi jut majd eszébe az embereknek és lehetséges párjelölteknek, ha meglátják a karod?

Gondolkozz el ezeken, csinálj mást ami elfeledteti a fájdalmat. Én rajzolok például, nagyon sokat segít a sötétebb óráimban (szerencsére már csak órákról van szó, de 5 éven keresztül depressziós voltam, szóval azt tudom mondani, hogy van kiút). Ha bármiben segítség kell, akkor szólj másoknak, emberek vagyunk, segítjük egymást. Szólj családtagnak, barátnak, kékvonalnak, vagy ha nagyon el vagy veszve akár rám is írhatsz, a lényeg az, hogy add ki magadból ami benned van. Akár pszichológiai segítséget is kérhetnél, vagy használ vagy nem, de veszíteni nem veszítesz vele.

2018. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!