Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak még lányok, akik nem...

Vannak még lányok, akik nem önbizalomhiányosak?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 15 éves, s azt vettem észre (igazából már régóta), hogy szinte egy olyan lányt nem ismerek, aki szeretné önmagát. Nem egoizmusból, de én elégedett vagyok magammal. Mármint ja, tudom, hogy mik a gyengéim, meg hogy min akarok változtatni, de már nagyon régóta nem ejtettem ki a számon, hogy én ronda lennék.

Miért ilyen divat rondázni önmagunkat?

Akiknek idővel megjött az önbizalmuk, hogyan, mikor döbbentek rá, hogy igenis szépek és értékesek, nincs mire önbizalomhoányosnak lenni?

Minden választ előre köszönöm :)



2018. febr. 27. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon jó ezt olvasni, csak így tovább :) Én egy bő 10 évvel idősebb voltam, amikor elértem arra a szintre, hogy megszeressem magam, egyedül nem is ment, önismereti terápia kellett hozzá, bár tény, hogy borzasztó családi háttérből jövök. Ne hagyd magad eltántorítani és ne hagyd, hogy bárki letörjön, hatalmas érték a hozzáállásod :)
2018. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves kommentet, örülök, hogy sikeresen megszeretted önmagad (lehet kicsit furán hangzik, de érted... :') )
2018. febr. 27. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Hidd el, szerintem még lesznek megingások az életedben.

Nem tudom körülötted kik szoktak lenni, de én úgy veszem észre hogy a legtöbb lány dumájának a felét se kell komolyan venni. Amit én sajnálom a legjobban, mert nincs itt egy normális ember...:/

2018. febr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de irigyellek. Bárcsak én is felül tudnék kerekedni ezen. Igaz, én férfi vagyok, és nem 15, hanem 24 éves.
2018. febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2-esnek

Ezzel tisztában vagyok, vannak olyan napjaim, amikor jobban zavarnak a hibáim, de akkor sem rondázom le magam. Amúgy hogy érted, hogy nem lehet hinni abban, amit a lányok mondanak?

2018. febr. 27. 22:37
 6/9 A kérdező kommentje:

3-asnak

Lehet furcsa, de nekem akkor jött meg az önbizalmam, amikor nagyon idegesített egy osztálytársam viselkedése. A világ szépének hiszi magát mai napig, és mintha így bosszúból, éreztetni akartam volna vele, hogy én nem vagyok önbizalomhiányos őmiatta.

Meg segített az is, hogy végiggondoltam, hogy milyen véleménnyel van a környezetem rólam.

Szerintem gondolj a dicséretekre, amiket életed során kaptál az emberektől, sorolj fel minél több jó külső és belső tulajdonságot, ami pedig nem tetszik, azon igyekezz változtatni. :)

2018. febr. 27. 22:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Eszemben sincs, hogy bántsam vagy lerondázzam magam (ezt meg úgyis megteszik helyettem bunkó emberek:)) ), pedig nem vagyok tökéletes, de ronda sem. Ha ilyen gondolataim is lennének, amikor tükörbe nézek, akkoris inkább azok gondolkodnék, hogy hogyanis változtathatnék. Pl. régebb nem voltam megelégedve a bõrömmel és ez kissé önbizalomhiányossá tett (ha épp nem volt rajtam smink), de találtam megfelelõ módot a bõrápolásomra, így most jobban vagyok.

Az is elég fontos elv, hogy a kinézet nem minden, tehát nem csak a külsõmért fog szeretni senki sem, tehát az önbizalmat belül kell keresni. Szerintem általában az rondázza le magát (átlagos, szép lányként) aki sekélyes és plasztik kirakatbabákhoz akar hasonlítani:-/

2018. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

4es

Nagyon szimpatikus a hozzáállásod. :) A bunkókkal ne törődj, ők nincsenek megelégedve magukkal, ezért keresnek másban hibát.

2018. febr. 28. 00:20
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Nehezen. Azt olvastam 96%-uk nem gondolja magát szépnek.
2018. márc. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!