Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tartsam vissza a dühömet,...

Hogy tartsam vissza a dühömet, az indulataimat?

Figyelt kérdés
Annyian csaptak már be, meg aláztak meg, hogy egy ideje már elegem volt az egészből. Alig bírom magam visszafogni, hogy ne menjek neki embereknek, néha nem is sikerül. Egy fiú karja is miattam zúzódott meg. (Mondjuk megérdemelte) Szóval ha engem nagyon felidegesítenek, vagy valami komoly dolgot csinálnak, legalább pár hónapig bármemmyiszer megyek el az illető mellett, alig bírom magam visszafogni, próbálom levezetni, vagy eltakarni, vagy hogy mondjam, csak egyszerűen fellököm... Küzdősportolok, ott is próbálom levezetni ezt, de sokkal több van bennem.Rengeteg dolgot próbáltam már... Párnaütés, egyszer véletlenül a falba is beleütöttem, és eltört a kezem... Próbálkoztam a meditálással, mindennel, amit el lehet képzelni. De nem használ semmi. Nincs semmilyen betegségem sem. Mit csináljak? (Lány vagyok)

2018. febr. 28. 09:46
 1/7 anonim válasza:
Nagyon fontos lenne az is hogy milyen környezetben élsz. Milyen a lakóhelyed társadalma. Írd le hogy hol élsz? az emberek viselkedését minden befolyásolja.
2018. febr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Sajnos egy városban élek, de a nevét nem szeretném leírni, remélem megérted. Hát itt az emberek megaláznak, eltaposnak, hátbaszúrnak, és senkiben sem lehet bízni. De nem ítélkezem mindenki felett, mert igaz, még nem találkoztam olyannal, aki más lenne, de biztos van.
2018. febr. 28. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

egy jó pszichológus, minden rosszindulat nélkül

nem normálisak az ilyen dühkitörések, az pedig nem magyarázat, hogy "annyian csaptak már be, aláztak meg", másokat is..., mégsem mennek neki a másik embernek

nem mellesleg, később, sőt, már 14 éves kortól felelősségre vonhatnak, utána pedig jöhet a jogi hercehurca

hidd el, felnőttként még cudarabb ez a világ

2018. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Felsorolok pár szabadidős tevékenységet: Kirakózás pazle, biciklizés, tv nézés, rádióhalgatás, plüss macska simogatás, olvasás, zenehalgatás, családi bevásárlás, horgászás, hajónzás, rendezvényekre járás, úszás, kártyavár építés, kártyázás, túrázás nemzeti parkban vagy tájvédelmi körzetben, lovaglás, kutya sétáltatás, siellés, stb
2018. febr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 De mindig én voltam az, aki kiállt legalább 15 ember igazáért, és utána letagadták, hogy nem is így gondolják, és ellenem fordultak. Csak nehéz, hogy nincs senkim, és mindig pofánüt a múlt, amikor még csendes voltam és nem mertem szólni sem, hogy akkor mit csináltak velem... De örülök, hogy megváltoztam, és hogy mostmár nem bánthat senki! Tudom, hogy felelősségre vonhatnak, pont ezért akarok tenni ellene.
2018. febr. 28. 10:15
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 Ha tudnád, hogy mennyire szeretem az erdő, és mennyire szeretek túrázni... Hajózni, bármi, ami szabadban van. De egy városban élek, és nem tudok elköltözni. Vannak szabad idős tevékenységeim egyébként is.
2018. febr. 28. 10:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Csöndes voltál és megaláztak. Azért, hogy ez ne fordulhasson többet elő erőszakos lettél. Most látod ennek a hátrányát is és szeretnél változni. Természetesen nem vissza csöndesnek, mert az nem vált be. Próbálkoztál több mindennel, de semmi nem vált be.


Ha jól értem, most itt tartasz.


Valószínűleg azért nem vált be semmi, mert Te egy 3. viselkedésformát szeretnél. Olyat, amiben kifejezheted ha dühös vagy valakire és távol tarthatod Magadtól azokat akiktől félsz. Erre nem lehet megoldás a természetjárás -bármennyire is szereted- vagy a párnaütés, mert egyik sem egy viselkedésforma.


Szerintem keress olyan mintát (inkább mintákat) aki akár a környezetedben él, akár egy film szereplője is lehet. Nem kell feltétlenül olyannak lenni mint X, hanem több emberből is össze tudod szedni azt, hogy milyen szeretnél lenni és utána a viselkedésüket amitől olyanná válhatsz le tudod másolni.

Fontos, hogy tudd elképzelni milyen lenne úgy az életed, hogy éreznéd Magad, ha ilyen vagy olyan lennél.


A múltaddal is kellene foglalkoznod: megbocsáthatsz magadnak és a benne szereplőknek. Mindnek, ha kell akár egyesével is. Vagy elmész szakemberhez aki segít feldolgozni. Vagy félreteszed és elfelejted és ha szükséges akkor később, mikor felkészültebb vagy és még mindig zavar akkor teszed meg az előbbiek közül valamelyiket, ha nem találsz ezeknél jobb módszert.


Azt jól látod, hogy Neked kell változni :)

És érdemes is. Mondom én, aki valaha túl csöndes, majd kicsit nagypofájú (de sosem olyan szélsőséges) voltam.



[link]

2018. febr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!