Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fél az ember az új...

Miért fél az ember az új feladatoktól?

Figyelt kérdés
Munkahelyen tapasztalom, hogy ha az egyik dolgozónak új feladatot kell adnom, vagy máshol kell dolgoznia akkor mindenféle kitalált hülyeséggel kábít, hogy ő azt nem tudja megcsinálni és hogy miért nem tud odamenni stb.. Egytől egyig mindenki be van szarva ha mást kell csinálnia mint amit megszokott. Honnan ered ez?
2018. márc. 4. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember alapvetően fél az ismeretlentől. Ha egy munkahelyről van szó, rátesz a megfelelési kényszer. Nem csak, hogy nem csinált még olyat, de teljesítenie is kell, eredményt várnak el tőle. Nagy stresszel jár ez.
2018. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A megfelelési kényszer hmm erre nem gondoltam.
2018. márc. 4. 11:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A lehetséges kudarctól félünk inkább szerintem.
2018. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én világ életemben tartottam az új feladatoktól. Van amikor folyamatosan jönnek és alkalmazkodom hozzájuk. Viszont van, hogy belekényelmesedek a jóba, a megszokott monotonitásba és kínszenvedés változtatni rajta.
2018. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kudarc. Érdekes, hogy az elme már vízionálja a kudarcot mielőtt az ember bármit is tenne, esetleg kipróbálná az adott feladatot. Voltak a cégnél átszerveződések, és a régi dolgozók az új helyet 1 hét után megszerették és nem akartak már visszamenni a régi helyre. Milyen érdekes. Előtte pedig nagyon ellenkeztek a változás miatt.
2018. márc. 4. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!