Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért az utolsó pillanatban...

Miért az utolsó pillanatban kell sokaknak futni a villamosra, vonatra vagy buszra?

Figyelt kérdés

Már rengetegszer átéltem, hogy a busznak/vonatnak az ilyenek miatt kellett megállnia, és meg kellett várni, mire őkelme feltápászkodik a járműre. Ez már magában 2-3 perc késés, ami nem a világ vége ugyan, de ha ezt minden megállónál eljátszaná valaki, lazán kijönne a 20-30 perces késés.

Aztán ha a járművezető becsapja az orruk előtt az ajtót és elindul, akkor meg képesek panaszt tenni a vezető ellen.


Megtörtént eset, épp tegnap: ülök a vonaton, már indulunk, a pasas ott sétálgat a peronon a gyerekével. Amint meglátja, hogy indulna a vonat, már egyből rohannak a vonat felé, integetve, üvöltözve, hogy fel akarnak szállni. Persze a kalauz rendes volt, és fel tudtak szállni, de ez pontosan a vonat indulásáig egyszer sem jutott eszükbe, hogy talán fel kéne szállni, mert indulunk.


Vagy távolsági busznál: indulnánk, erre az öregasszony nekiáll a busztól 10 méterre futni, hogy ő is menni akar, várják meg. A busz megáll, kinyitja a hátsó ajtót, erre az öregasszony odasétál lassan szépen al első ajtóhoz, és ott száll fel. Az egész manőver azonnali 5 perc késést eredményezett, és ezt még a buszsofőr is szóvá tette.

Vagy amikor villamosnál indulnánk, és a záródó ajtót valaki kifeszíti, odarak közé valamit, hogy ne tudjon becsukódni, és miatta szintén késés keletkezik.



Nem jut az ilyeneknek az eszébe, hogy egyrészt pontosan kéne ott lenni (nem azokra értem, akik azért futnak, mert rossz a csatlakozási idő), és hogy a sofőrnek kötelező a menetrendet tartania?


Titeket nem idegesítenek az ilyenek?

Volt már hasonlóban részetek?



2018. márc. 6. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem idegesít, mert kocsival járok. Ha te is így tennél, nem kellene senkit se várnod. Persze nem teheti meg mindenki, meg a szabály az szabály, ezzel egyet értek! De amikor buszoztam pl iskola időben, akkor én is sokszor futottam a buszra mert nem engedtek el 5 perccel előbb az utolsó óráról. A következő busz meg 1-1,5 óra mulva jött volna. Aki meg ott sétálgat és az utolsó utáni pillanatig vár a felszállással azt én se értem. Aki meg az ajtóban pofázik azt legszivesebben lerúgtam volna onnan, hogy akkor menjen a következővel
2018. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nyilván nem azokra értem, akik bizonyos okokból nem tudnak időben ott lenni, és futniuk kell.

Kocsim sajnos nincs.

2018. márc. 6. 20:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennél már csak az a pofátlanabb, aki beáll az ajtóba, nem engedi az ajtót bezárulni, mert a félkegyelmű ismerőse/családja/haverja kényelmes tempóban sétál a jármű felé, amire fel akar szállni.

Az ilyet páros lábbal kirúgnám a francba a járműről, hadd essen pofára a peronon, aztán várjon csak órákat a következőre.

2018. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az egyik rendszeres futó a vonathoz... Nagyszülők velünk élnek és reggelenként megállítanak beszélgetni. Már reggelenként felkelek emiatt 20-30 perccel, hogy ne késsek, de ha a mondandójuk előtt elköszönök, akkor bepanaszolnak a szülőknél, akik délután velem ordítanak órákig, hogy nem lehetek ilyen tiszteletlen, mert nagyim Alzheimer-kóros.

A vonat egyébként hetente kb 4x késik, így hiába szoktam 15-20 percet várni a buszra a megállóban, akkor már oda is futnom kell.

2018. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Volt öt gimnazista évem (nem, nem buktam, csak volt egy plusz nyelvi évünk), amikor 14.45-kor kicsöngettek, katolikus iskola lévén még imádkoztunk, aztán az ofő még tíz percet pofázott hülyeségeket, így mire 15.00-ra leértem az aulába, már tömeg várt arra, hogy kijusson az egy darab ajtón. Én meg kollégista vagyok, kényelmes tempóban negyven perc volt, hogy elérjek a sulitól a Keletiig, de péntekenként fél órám volt csak teljesíteni ezt a távot, mert mondom, hogy a legideálisabb esetben is csak 15.00-kor tudtam kikászálódni a kapun, de a vonat meg 15.30-kor indult, és ha nem érem el, akkor csak szombat reggel tudok hazamenni, mert az utolsó csatlakozásomat késem le vele a faluban.

Szóval nem tudom, mennyit csuklott az édesanyám, de rendszeresen kifeszítettem a villamosajtót, futottam a mozgólépcső bal oldalán, sőt, volt pofám megkérni az ott álló embereket, hogy engedjenek el, és a kalauznak is messziről integettem, de szerintem nem az én hibám volt, hogy az iskola (osztályfőnököm konkrétan) nem engedett el időben, hiába mutogattam neki a menetrendet, és kértem meg szépen.

Zsebpénzzel meg nem voltam eleresztve (szüleim nem nagyon tudtak adni), péntekre meg már elfogyott az appanázs, volt olyan, hogy minden igyekezet ellenére lekéstem a vonatot, így péntek reggeltől szombat délelőttig nem volt mit ennem.

Szóval én inkább megértő vagyok a rohanó emberekkel, amiket te írsz, azok elég szélsőséges példák, persze mindig vannak, akik szándékosan szarnak mindenki más fejére, de a többség szerintem nem jókedvéből rohan lóhalálában, és tűri közben az anyázást...

2018. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert szuksegbol futnak, nem akarnak varni, csak EGYESEK azt hiszik korulottuk forog a vilag. Es mivel hagyva van, reszben az o szemszogukbol igazuk van!
2018. márc. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez legtöbbször azért van, mert Magyarországon sz@rnak bele a csatlakozási időkbe, és soha nem alakítják úgy a menetrendeket, hogy normális csatlakozási idők legyenek. Egyes vonatokon még be is mondják, hogy a vonat csatlakozásokra nem vár.

Legjobb példa az, ahol lakok. Megyeszékhely, a buszpályaudvar majdnem a város másik végén van, és pökhendien közlik, hogy mit van mindenki úgy oda, van 5-10 perc csatlakozási idő. Igen, de még futva sem jut át senki 10 perc alatt a fél városon, így mindig várnom kellett 1-2 órát a következő vonatra.

2018. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A csatlakozási idő (hiányának) másik szépsége az, hogy ha 4-6 órát is kénytelen vagy busszal utazni, akkor ennyi idő alatt a húgy a hólyagodban kocsonya sűrűségűre áll össze. Nem vagyok egy nyafogós ember ilyen szempontból, de volt, hogy azon gondolkoztam, hogy kérek valamelyik utastársamtól egy Cappys üveget, és belekönnyebbülök, mert már nem bírtam, és nem engednek le hugyálni, mert szerintük "két órát mindenkinek ki kell bírnia". Egyrészt van, aki nem bírja ki (akár betegség miatt), másrészt nekem az akkor már a harmadik "ki kell bírni" két órám volt.
2018. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

OTthon megvárják.


Itt Svájcban a vonat elindul pontosan, az ajtógombok kialszanak és ha akarsz sem tudsz felszállni. Persze itt is vannak rohanó emberek, de menetrend is, amit 98%-ban pontosan tartanak. :)


Otthon viszont idegesítő, mikor elmegy ELŐBB, mint a kiírt, vagy épp csúszik egy csomót.

2018. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A csatlakozást meg hagyjuk.


Ha lekésed a vonatodat, akár a pályaudvaron is alhatsz, mert szarnak ők bele.


Itt volt már, hogy az olaszok felhívták a Milánobol induló utolsó Zürichi járatot (az előtte lévő járatot törölték, ezzel meg pont lekéstük volna az utolsót), hogy a fél vonatnak arra van a csatlakozásra van érvényes jegye, ugyan, várjanak már két percet pluszban.

Érdekes, nem ment a puffogás, hanem megvárta az egyik vonat a másikat.

2018. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!