Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy ha valakinek nem szimpatikusak, az azért lehet csak, mert irigyek rá?

Figyelt kérdés
Én pl eleve nem vagyok senkire irigy, mert amit szeretném, azt el tudom én is érni. Az esetek nagy részében elégedett vagyok magammal és az életemmel, mégis nagyon sok ember van, aki nem szimpatikus. Ezek az embere pedig olyanok, akik azzal próbálnának dicsekedni, hogy nekik ez van, nekik az van,vagy más emberekkel úgy viselkednek, mintha ők felsőbbrendűek lennének. Nem vagyok irigy rájuk, mégse kedvelem őket. Ők mégis miért gondolják akkor, hogy más ilyesmire irigy?
2018. márc. 12. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Kényelmesebb nekik ezt gondolni.
2018. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Ezt az "irigység" kártyát olyanok húzzák elő, akiknek van valami valós vagy vélt teljesítményük, amit fel tudnak mutatni, és azt hiszik hogy ezzel semlegesítik azt a dolgot, ami miatt komoly szégyenkezni valójuk lenne.
2018. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Ezzel nyugtatják magukat. Bármilyen ellenszenvet éreznek, nem mernek egy kicsit is a mélyébe nézni, ezért csak egybõl ráhúzzák, hogy irigység.

A legnevetségesebb az, amikor olyan emberek gondolják ezt, akik esetén semmi okod arra, hogy irigy légy.

Vannak olyanok az ismerõseim között, akik vállalkozást vezetnek, modellkednek, vagy fél világot bejárták, különösen szeretnivaló jellemmel. Vajon rájuk miért nem vagyok irigy? Biztosan beképzelt Mariskára leszek hamarabb irigy, akinek jobb dolga nincs, mintsem egésznap azon kérkedjen, hogy “vett egy új polót és a többieké milyen ronda”.

2018. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Sokszor tényleg ez a kiváltó ok. Vegyük Magyarország leggyűlöltebb nőjét, Vajna Tímeát. Mi zavarja az embereket, ha nem az, hogy annyi pénzt költ évente, amennyit ők soha az életben nem fognak megkeresni a munkájukkal? Rengeteg prostituált van, mégis pont ő szúrja a szemét mindenkinek. Bezzeg ha kicsiben csinálná, óradíjas útszéli lenne, akkor még védenék is sokan, mert szegény lány rákényszerült, meg ez is egy szakma, meg ezt is csinálni kell valakinek, blabla... no de így, hogy milliárdos (forintban) hát így rettentő mód utálják.
2018. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Ki mondta, hogy a prostituáltakat nem ítélik el?
2018. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Bezzeg ha kicsiben csinálná, óradíjas útszéli lenne, akkor még védenék is sokan, mert szegény lány rákényszerült, meg ez is egy szakma, meg ezt is csinálni kell valakinek, blabla... "


Hát ez abszolút nem így van.

Az útszéli prostit is ugyan úgy lenézik, max ő is azzal védi magát hogy azért "irigyek rá" mert hogy ő nem a gyárban gürizik.

2018. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt a Vajna Tímea gyűlöletet én sem értem. Sokkal kártékonyabb közéleti személyiségek és celebek is léteznek. Szerintem nála az is bejátszik, hogy bántalmazott nő volt és sokak szerint az ilyennek kussban kéne maradnia és szentként viselkednie.


De a kérdésre: nekem is volt ismerősöm, aki folyamatosan azzal takarózott, hogy irigyek rá, főleg a nők, mert hogy ő szép, jó munkahelye van, meg intelligens, stb. A valóság: sok embernek bekavart, pökhendi volt és semmi önkritikája nem volt. Mondjuk azt a gyűlöletet ő sem érdemelte szerintem. De egyáltalán nem volt irigylésre méltó élete, a munkahelye=havi 3-4 alkalom, akkor is az anyukája furikázta, 4 éve elkeseredetten próbált barátot szerezni, de a férfiak tartottak tőle, mert nagyon-nagyon sokat beszélt, stb.

Én az ilyen embereket kicsit szánom, mert szerintem legbelül tudják, hogy nincsen mit irigyelni és elkeseredettek.

2018. márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hu látom nullázós kérdés.
2018. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tipikus női irigység valós dolog, aki jobban néz ki náluk, arra sokan úgy néznek, hogy szemmel meg tudnák fojtani, vagy bunkóznak.
2018. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!